Third Uncle versionz

Διαλέχτε την αγαπημένη σας εκτέλεση ενός από τα πιο ιστορικά κομμάτια… Τολμώ και συμπεριλαμβάνω και την αυθεντική εκτέλεση του Eno γιατί όντως είμαι περίεργος για αυτό… Για το κομμάτι δεν έχω να πω πολλά… πασίγνωστο, ανεπανάληπτο, το πανκ πριν το πανκ κλπ κλπ…

Brian Eno (original version, 1974)

[B]Bauhaus /B

Mωρά στη Φωτιά (1987)

Πρόλαβα?
πρόλαβα :smiley:
Μωρά στη φωτιά, emotional reasons και έτσι.
Επόμενη επιλογή, o μπραηαν. Τιμής ένεκεν στο δημιουργό και ας αγαπάμε bauhaus.
Ω ρε που με πήγες τώρα.

εντιτ
μαζί με τους ρηζονς παραπάνω, να βάλουμε και τις στιχάρες

Νο1 Μωρά Στη Φωτιά,γιατί το κιθαριστικό σόλο του συγχωρεμένου του Γιώργου Κωνσταντινίδη,είναι απλά εξωπραγματικό.

Νο2 η εκτέλεση στο 801 live με τον Manzanera σε τρελά κέφια…

Μωρα στη Φωτια,ασυζητητι!

Λοιπον…

Το οριτζιναλ του Brian Eno, αν και εξισου κορυφαιο με τις αλλες εκτελεσεις, δε με συγκινει τοσο.

Κατα τα αλλα, Μωρα και Bauhaus παλευουν επι ισοις οροις για την προτιμηση μου και αυτο δειχνει ποσο καταπληκτικη δουλεια καναν τα δικα μας Μωρα.

Επειδη, λοιπον, προβλεπω οτι ολοι θα ψηφισετε Μωρα, μαλλον θα τη ριξω στους Bauhaus. :smiley:

Να πω και εγώ την αποψάρα μου και γιατί προτιμώ την εκτέλεση από Μωρά. Αν και τα είπατε…

Αυτήν την εκτέλεση πρωτακούσαμε

Με αυτήν την εκτέλεση έχουμε γκαρίξει στις συναυλίες των Μωρών:

[SIZE=“5”][FONT=“Comic Sans MS”]Τώρα εγώ τραγουδάω και μιλάω,και γελάω, σε φιλάω, σε πονάω, σε γαμάω, κουρασμένο μυαλό, κουρασμένο μυαλοοοοοοοοοό[/FONT][/SIZE]

Σε αυτήν την εκτέλεση μιλάνε μέσα σου οι στιχάρες όπως λέει η Altered,

Σε αυτήν την εκτέλεση είναι το σόλο που λέει ο χόκαμ…

Σε αυτήν την εκτέλεση είναι εκείνο το εθίστικο μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ που ακούγεται καθόλη την διάρκειά του…

Όπως λέει και ένας στο youtube:

[SPOILER]
ΚΑΒΛΩΣΑ Κ ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΑΣΧΑΛΗ … ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΑΡΑΚΙΡΙ ΜΕ ΣΟΥΣΑΜΙ … ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΙΑΣΩ ΕΝΑ ΑΓΑΛΜΑ Κ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΓΥΟΣ ΘΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ … [/SPOILER]

:lol::lol:

iron_aris ακόμα δεν έχεις ψηφίσει Bauhaus!

Μωρά στη φωτιά έ απλά

Δεν ειναι και τοοοοσο ευκολο να μην ψηφισω Μωρα. :smiley:

Αγαπάμε άκυρα πολλ Παναγιώτη :smiley:

Εντάξει, άπειρο ρησπεκτ στον δημιουργό Eno, αλλά το κομμάτι απογειώθηκε και από τους Bauhaus και από τα Μωρά.
Οι Bauhaus βγάζουν μιά kraut μονοτονία-ψυχρότητα αλλά όπως και να το κάνουμε με την διασκευή των Μωρών το μάθαμε το κομμάτι για να λέμε και του στραβού το δίκιο.
Την αίσθηση του “γκρίζου πάρτυ” λόγω των στίχων, δύσκολα την αλλάζω :slight_smile:

gkrizo party?? kaloooo!

en tw metaksi autoi oi 3 pou exoun psifisei Eno, den mas milane??? :-k:-k

Η εκτελεση των Bauhaus (τους οποιους αγνοουσα) ειναι πολυ καλη αλλα δεν μου φαινεται με τπτ καλυτερη απο την αυθεντικη του Eno

Των Μωρων η εκτελεση ειναι απιστευτη, ηταν η εκτελεση που ακουσα πρωτα και με παρακινησε να ψαξω και τον Brian Eno

Ομως για μενα η καλυτερη ολων ειναι του Brian Eno και ειμαι ο πρωτος που ‘‘τολμαει’’ και να το δηλωσει :stuck_out_tongue:

Ωραίος, αν και ξεφεύγεις από την γραμμή των ομοϊδεατών σου :lol::stuck_out_tongue:

Τους Bauhaus ψάξτους, άμα έχεις όρεξη για σκοτεινές μουσικές και ροκ εντ ρολλ.