Thomann παραγγελια

Παιδια καλησπερα. Μεσα στο μηνα θα αγορασω την πρωτη μου κιθαρα απο το Thomann. http://www.thomann.de/gr/ibanez_grgr121ex_wh.htm Σε ασπρο δεν ειναι διαθεσιμη ακομα και γι αυτο το λογο τους ρωτησα με μειλ ποτε θα την εχουν (στο οποιο απαντησαν) και επισης τους ρωτησα αν την κανουν set up πριν τη στειλουν γιατι ειμαι αρχαριος και δεν μπορω να τη σεταρω μονος μου (στο οποιο δεν εχουν απαντησει ακομα). Ρε guys οσοι εχετε παραγγειλει απο thomann πειτε μου αν ερχονται σεταρισμενες οι κιθαρες pleaze… (λεει στο help αυτο, Before your merchandise can be shipped, it is gathered and checked. Guitars etc. are checked by trained experts prior to shipment. Although we stock more than 58.000 items, it may happen that another customer just bought the last piece or that it does not pass the final inspection. In such cases we send out a partial delivery at our own cost., αλλα πειτε μου και εσεις… Απλα την κοιτανε να δουνε αν ειναι οκ εξωτερικα ή τη σεταρουν κιολας?) Παρηγγειλα και τον Line 6 Spider IV 15 πριν ενα μηνα απο το thomann

όταν λες σεταρισμένες εννοείς κουρδισμένες,να μην ταστάρει κτλπ?
αν ναι τότε μπορώ να σου απαντήσω θετικά …:stuck_out_tongue:
στην κοιτάνε και εξωτερικά να δουν για χτυπήματα κτλπ
και μαζί με την παραγγελία παίρνεις και ένα χαρτί με τα test.

Για κουρδισμα νταξει, το κανω και μονος μου. Δεν ξερω και πολλα, δλδ πως γινεται το σεταρισμα (μπακαλιστικα θα σου πω πως εχω ακουσει, κατι που σφιγγουν κατι βιδες, σωστη θεση μαγνητων και κατι τετοια). Αλλα ξερω πως αν η κιθαρα δεν ειναι σωστα σεταρισμενη εχει crappy ηχο… Αλλα με αυτα που λες, δηλαδη πως σου φερνουν χαρτι με τον ελεγχο της κιθαρας, πρεπει να τα κοιτανε αυτα. Αρα οκ :slight_smile: Βεβαια παιζει και να παω στον Τριμη αν βαριεμαι να περιμενω 8 μερες να ερθει η παραγγελια…

Γιατι σε απασχολει τοσο αυτο???
Απο οπυ και να αγορασεις κιθαρα (σε καταστηματα εννοω) κανεις δεν στην σεταρει αν δεν τους το ζητησεις και φυσικα δεν πληρωσεις το σεταρισμα.Για τον Θωμα δεν ξερω…αλλα αυτο που ξερω ειναι πως και ασεταριστη να στην φερουν,(που μαλλον ασεταριστη θα ειναι) μπορεις πολυ απλα να πας σε καποιο μαγαζι/τεχνικο να του την δωσεις και να στην σεταρει αυτος και μαλιστα να μπορεις και μετα να του πεις να σου αλλαξει και κατι που μπορει να μην σου καθετε καλα…γιατι το σεταρισμα δεν ειναι ενας νομος και παγιο για ολους…ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα για το πως θα σεταρει την κιθαρα του… relax…

Ο Thomann (όπως και κάθε κατάστημα) οφείλει να σου στείλει την κιθάρα με ένα βασικό σετάρισμα ώστε να αρχίσεις να την παίζεις. Μετά από ένα μήνα παιξίματος θα πρέπει να την πάς να σου την σετάρουν κάπου εδώ.