Γερμανικό thrash

'νοειται…τουλάχιστον
για κολορ και μενταλ…
αλλα αυτο ειναι το προσωπικο’μ κολλημα!
και δεν με νοιαζει!
ειμαι κομπλε,ανυχαο!

βαλε λιγο κορονερ μωρε καημεεενεεε…:lol:

ελπιζω να καταλαβαινεις τι πορτα ανοιγεις με τσι Κορονες

ΣΕΛΤΙΚ ΦΡΟΣΤ ΡΕ Μ@@@Α!!

προφανώς και το ΓΚΡΙΝ είναι ο,τι αρτιοτερο κυκλοφόρησε η μπάντα αυτη, και τ δικο μου κόλλημα επισης. ογκόλιθος. αλλά είπα να μιλήσουμε για τα ολντ σκουλ, ωστε να συμβιδίζει μωρέ με το σπιριτ του θρεντιου. ε όσο για το ντεμάκι εκείνο με τον Warrior στα φωνητικα ήταν μιλάμε το κυνήγι του χαμένου θησαυρου τότε που ψαχνόμασταν να το βρουμε. Αφού όταν το έβρισκες τελικά απο κάποιον, αυτός μετετρεπόταν αυτόματα σε “αυτόν που μου έγραψε την κασσέτα με το demo των Coroner”. χαχαχα!

α και όπως πολύ σωστά θα έλεγε κ ο σίγκναλ, φέρτε στο μυαλό σας το riff του Roots, των Σepultura, κάπου στο 1’+14" του παρακάτω κομματιού

^^^^

τρου!

ειμαι οφφ…

καληνυχτα θρασερς!
Κονσπεκτου μορτις!

Coroner “Divine Step (Conspectu Mortis)”

Sodom - An Eye For An Eye

ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΜΕΤΣΑΛ!!!

Coroner - Grin (Nails Hurt)

ο,τι καλύτερο έβγαλε και θα βγάλει αυτή η σκηνή.
Invincible Force. Απλά.

σε εχω…

απο ελβετια!

Coroner - Mistress Of Deception

σαν να λέμε Feta made in France?
Γίνεται? Δε γίνεται.

Θεοί οι κόρονερ, αλλά για μένα δε χωρούν εδώ.

Επιμένουμε σε ντιστράξιον.

όλα καλά και αγαπημένα είναι μωρέ.

αλλά μιας και με 'πιασε και μενα το οπαδιλικι, σας έχω όλους, γιατί πολύ απλά στα 7 λεπτά που διαρκεί το παρακάτω κομμάτι, υπάρχουν 50 φορές περισσότερα ριφφς από όσα θα βρείτε σε όλο το reign in blood από την αρχή μέχρι το τέλος, μαζί και με όλο Bay area μαζεμένο.

εγω ομως…επειδη ειμαι οφφφφφφφ…και το εχω ΗΔΗ πει…λεω αυτο…και καληνυχτιζω!

Celtic Frost ~ “The Usurper”

τι γερμανια…τι ελβετια ρε μαστορε…

τακιμια ειναι ολοι τους!

:p:p

και ενα φυρ Παναγιωτς!
Kreator - Terrible Certainty (live)

ρε αφήστε ήσυχους τους Φροστ ρε!
Πες στον Γουόριορ ότι τον αναφέρεις σε συζητήσες περί γερμανικού θρας και θα φρικάρει τόσο που θα πάει να μονάσει στο αγιο όρος να πούμε!

το γερμανικό θρας για μένα περιγράφεται με οχτώ λέξεις:

HELL STORMS
RUSH OVER THE EARTH
[SIZE=“4”]BESTIAL INVASION!!![/SIZE]

ε,ρε φυσεκλυκια!!!

επρεπε να πηγαιναμε μαζι ανασα…

θα μεναμε εκει καθε Σαββατο!

καληνυχτα!

Λοιποοον, να μιλησουμε λιγο σοβαραααα:lol:
Η καλυτερη, πιο σταθερη και τιμια μπαντα απο γερμανια ειναι οι Kreator εννοειται.
ΑΛΛΑ, ο καλυτερος γερμανικο ΘΡΑΣ δισκος ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ POSSESSED BY FIRE ΤΩΝ EXUMER!!!

και μερικα αλλα δισκακια που πρεπει να χουν αναφερθει
ΜEkong Delta - τα απαντα αλλα κυριως το επος dances of death
Living Death -worlds neuroses
Violent Force - Malevolent assault of tommorow
Deathrow - Raging steel
Toxin - και τα 2
Rumble Militia - fuck off commercial
Necronomicon - apocalyptic nightmare
Despair - decay of humanity
vendetta - brain damage
και διαφορα αλλα τα οποια δε μου ρχονται τωρα κατευθειαν απο αυριο!

Πολυ μ’αρεσει αυτη η εμμονη του Bleedin στους Destruction !
Εχω ακουσει απειρα κακα σχολια λες και επρεπε - ως θρασερς- να εχουν καλυτερη και
πιο ηπια φωνη.ΞΥΛΟ ρε ! Mad Butcher :metal:

όποιος θέλει καλές παραγωγές, να ακούσει Yianni και όχι Destruction :lol:

[CENTER]Bestial invasion
Explodes in our evil souls

They can’t break our will
We have the pleasure to kill
We are bonded by blood
Again they will rot

Thrash 'til death[/CENTER]

[SPOILER]

[SPOILER]

[SPOILER]

:p:lol:
[/SPOILER]
[/SPOILER]
[/SPOILER]

@ κώστα: σταμάτα με τα underground, γιατί θα σου πιω όλες τις μπύρες αύριο. ρε οι Rumble Militia… που σκατα τους ξεθαψες αυτους. ένα κομματι είχα ακουσει όλο κι όλο σε “συμπλήρωμα” κασσέτας. απ’ ό,τι είδα είχαν και έλληνα στο line up. έεεετσι.

παντως, για να πω και του στραβου το δικιο (…) ποτε δεν ακουσα αντεργκραουντ θρας.
Ειτε σε Αμερικη, ειτε σε Γερμανια, οι επιλογες μου ηταν παντα λιγες για ενα απλουστατο λογο:Ηχητικα,πολλες μπαντες (ασχετως ιδεων ) ειχαν “πολυ δρομο” για να φτασουν σε κατι “αποδεκτο”. Οποτε ακουγοντας τις 4-5 μπαντες (στη Γερμανια, γιατι στην Αμερικη ο ηχος ηταν πιο “ευκολο πραγμα”) απο καθε χωρα, καλυπτομουν.

Εχω ακουσει αρκετα μεν αλλα σιγουρα το “δεσιμο” μου με αυτο το ειδος ηρθε με πιο “φτιαγμενες” μπαντες.

I[I] want you my baby
I need you my sweetheart
My heart Is full of love for you

I need you to stroke and
I need you to kiss

Lying In your arms
And touching your skin
I can’t describe this feeling I have
I want you to get and I want you to feel

Mon Cheri - I love you so
Mon Cheri - I need you my baby

Your lips like red roses
Your eyes like the blue sky
Your legs and your hair are driving me insane
I can’t take a breath without you my darling[/I]

ε σίγουρα για να ασχοληθεις με πιο underground φάση, πρέπει να σου έχουν μιλήσει πρώτα μέσα σου οι στηλοβάτες της (εκάστοτε) σκηνής. Αλλά τελικά το undergound και το mainstream είναι αλληλοσυνδεόμενα μεταξύ τους, αν γουστάρεις ένα είδος. Γιατί δεν μπορεί να υπάρξει το ένα χωρίς το άλλο. Αμα ακουγα πχ για 15 χρονια τα ίδια 5-6 γνωστά γκρουπς, ε κάπου θα βαριόμουν. Από την άλλη, αν ακουγα μόνο το Αphorisms των Toxin και το Death Squad των Darkness, ξαφνικά θα άκουγα κάτι πιο σύγχρονο και γνωστό και θα έλεγα “που ζω ρε μαλάκα” και θα τα παράταγα όλα.

Επί του θέματος τώρα:

αυριο TANKARD ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Με τη νοοτροπια που επελεξα να κινηθω στο χωρο αυτο, τωρα που ξεπηδουν σαν τα μανιταρια οι “νεο-θρασαδες” με τις μπαντες τους, παιζει το εξης :

με συναρπαζουν αρχικα(γιατι πλεον δεν χρειαζεται να προσπαθησεις…οι παραγωγες ειναι ΟΚ) αλλα μετα απο 5-6 ακουσματα φανερωνεται η “γυμνια” της ολης φασης…

Κατ’ εμενα, στο χωρο αυτο (δαιμονισμενο,γρηγορο θρας)σχεδον ολα εχουν παιχτει παλιοτερα.Οχι οτι δεν υπαρχει περιπτωση για κατι νεο.Απλα μαλλον θα μπαινει σε πιο τεχνο-θρας μονοπατια, καθως οι κλιμακες και τα ριφφακια εχουν προ πολλου παιχτει στο πρωτο κυμα!

έχεις τεράστιο δίκιο σ’αυτό. Για αυτό στηρίζουμε τους νεο-γερμαναράδες Face Down Hero και Reckless Tide και Scornage:!: Eιδικά τους πρώτους.

ελα ομως που οι Scornage μου την εκαναν τη ζημεια!

ορυμαγδος!

έχω πει επανηλλειμένα πως δε στηρίζω λάιβ ηχογραφήσεις, αλλά εδώ κάνω μια εξαίρεση.

Τα περισσότερα κομμάτια των destruction τα προτιμώ από δω, παρά από τα άλμπουμς. Αν είχε και Sign of Fear και Total Desaster μέσα θα’ταν το απόλυτο. Απλά ακούστε την εκτέλεση του Invincible Force από το λάιβ. Σκοτώνει!

pinks

To πρώτο που αγόρασα από destruction ήταν ετούτο! Όπως ακριβώς τα λες, τα περισσότερα είναι καλύτερα απ’ τα στούντιο, ίσως και να είναι το καλύτερό τους. Tρομερές ταχύτητες και η φωνή του Σμίερ πιο πορωτική από ποτέ!