Πολυ ενδιαφερον thread! lite ash strat

χαιρετε! παιζω κιθαρα περιστασιακα εδω και 1.5 χρονο. ως πρωτη κιθαρα εχω μια squier telecaster η οποια πιστευω οτι στα λεφτα της ειναι γ******ρη! την εχω αναβαθμισει βεβαια με εναν humbucker seymour duncan, τοποθετησα ενα επιπλεον ταστο (παραδοξως δουλευει αψογα) και εχω κανει διαφορες στιλιστικες μετατροπες. τωρα λοιπον θελω να αγορασω κατι αξιοπρεπες που θα μου δωσει και καποια επιπλεον ωθηση για να ασχοληθω πιο σοβαρα. αν και δεν ειμαι φανατικος της stratocaster οφειλω να ομολογησω οτι η lite ash με ενθουσιασε με την εμφανιση, τα χαρακτηριστικα και βεβαιως την τιμη της (490ε για thomman μιλαμε παντα).
βεβαια εχω ακουσει αρνητικα σχολια για διακυμανσεις στην ποιοτητα κατασκευης και το βαρος.η καλυτερη τιμη που βρηκα στη λαρισα οπου σπουδαζω ειναι 600. δεν εχω βρει καποια για να παιξω και το μονο σημειο αναφορας που εχω για strat ειναι μια highway 1 φετινο μοντελο και μια made in japan 10ετιας ενος ξαδερφου. οποτε σκεφτομαι να παραγγειλω απο thomman βασιζομενος στην εγγυηση επιστροφης χρηματων.

εχει παιξει κανεις με lite ash?
εχει κανεις παραπονα απο το thomman?
ειναι καλη αγορα για καποιον που παιζει κυριως ρυθμικα απο '70s '80s hard rock & metal?
υπαρχει καμια hard rock-metal μπαντα απο λαρισα που να ψαχνει vocalist?
εκατσε κανεις να διαβασει ολοκληρο το thread?

ευχαριστω εκ των προτερων για την υπομονη σας…

Το thread εκατσα να το διαβασω,αλλα δεν εχω απαντηση για τις υπολοιπες ερωτησεις σου…Αλλα μιας και μπηκα στον κοπο να γραψω, ας πω και εγω την π@π@ρια μου…
Απο thomann δεν ξερω πολλους που να εχουν παραπονα…ή μαλλον, δεν ξερω κανεναν και γενικοτερα εχω ακουσει τα καλυτερα για thomann.
Πιστευω οτι θα βγαζει πολυ ομορφο ηχο σε rock, τωρα για metal δεν ξερω, αλλα ουτε παλι νομιζω να εχεις παραπονο.Βεβαια δεν εχω παιξει με lite ash,αλλα εχω παιξει με δυο διαφορετικες strat και γενικοτερα μου φανηκαν all-around κιθαρες.Στη θεση σου θα εψαχνα για μια πιο συγκεκριμενη κιθαρα, με χαρακτηρα.Αλλα ειναι εμφανες οτι εχεις κολλησει.Ελπιζω να βοηθησα.