Ολα τα είχαμε, το threads μας έλειπε

δε μας έφτανε το facebook…ήρθε στη ζωή μας το twitter…
δε μας έφτανε το twitter…ήρθε το instagram…
δε μας έφτανε το instagram…ήρθε το τικτοκ…
και τώρα σαν να μη μας φτάνανε όλα αυτά ήρθε ΚΑΙ ΤΟ threads!!

και ναι μπήκα στον πειρασμό να φτιάξω και threads!

αλλά αναρωτιέμαι…πώς γίνεται κανείς να τα προλαβαίνει όλα αυτά; πώς γίνεται να είναι ενεργός τακτικά σε τόσα πολλά social media??

εσείς τι απ’όλα αυτά έχετε; ποια χρησιμοποιείτε πιο συχνά; προλαβαίνετε; αισθανεστε καποιες φορές ότι είναι χάσιμο χρόνου; ότι δε σας προσφέρουν κάτι ουσιαστικό; σας ενδιαφέρει να έχετε απήχηση στα social media; να παίρνετε πολλά like, απαντήσεις κτλ; και τι νόημα έχει πόσα λαικ θα πάρουμε; να ήταν 1 ευρώ το 1 like θα το καταλάβαινα…

2 Likes

Άλλο κακό να μην μας βρει, ανήσυχέ μου.

11 Likes

Υπάρχουν φορές που αισθάνομαι μία απύθμενη ψηφιακή ματαιότητα.
Threads, posts, likes, ένα κυβερνοσύμπαν με τόση κενότητα ανήσυχέ μας.
Πολλές φορές - ναι θα γελάσεις το ξέρω - αισθάνομαι μέσα μου και εγώ ένας μικρός, αθώος anisixos2.
Μα όπως οι σκέψεις σου – που τόσο απαλά ρίπτεις στο τραπέζι της συνομιλίας και πίπτουν ωσάν μικρές σταγονίτσες λονδρέζικης βροχούλας - θωπεύουν το εσωτερικό μου chi, και επαναπροσδιορίζουν τα αισθαντικά μου τσάκρα, νιώθω σαν ένα αθώο (like, totally, not the slut-innocent pretense, mmkay gurl?) πλασματάκι, που χαρωπά παίζει με το liquid liner (MAC ; yeah i 'm such a product placement whore) ενώ ο καθρέφτης καθρεφτάκης του κενού ψηφιακού cyberspace με ρωτάει
“είσαι ακόμα φαμπιουλους?”
και τότε, με μία περίσσια τόλμη και γοητεία βγαλμένη από τις πιο ένδοξες βάτες της ανερμάτιστης δεκαετίας, σφουγγίζω (ναι θα γελάσεις) τα δάκρυα ενός αρλεκίνου ανήσυχου (anisixos2) και λέγω αληθώς ημίν
“Yas Bitch”.

Try it. Θα νιώσεις πιο όμορφα και ένας καταρράκτης από ενδεχόμενα (watersports) θα ανοίξει διάπλατα!
Αυτά με συγχωρείτε πρέπει να φύγω —
I have some videotapes to return.

7 Likes

Facebook και twitter έχουν νόημα. Όλα τα άλλα είναι αηδίες.

Ορθά
Κοφτά

Ηγετικά .&-

16 Likes

Νοημα εχουν μόνον οι κολλητοί εδω στο φορουμ. Ειχα δυο, ο ένας εξαφανίστηκε, μαλλον ειναι σε αποστολη ανευρεσης κανονικών, ο αλλος μου κραταει μουτρα γιατι δεν τον στηριξα στην ψηφοφορια του 2023.

Τιποτα αλλο δεν εχει αξια μονο τα κολλητάρια

5 Likes

Έλα, παραδεχτείτε το, τσεκάρετε κι εσείς ποιος σας βάζει καρδούλες.

3 Likes

το θρεντς ειναι παπαρα, γιατι αν θες να γράψεις μια μικρη βλακεία το κάνεις και στο ινστα, στο οποίος ειναι ενσωματωμένο, απλά θες και μια υποτυπώδη φωτό… σιγα τα λάχανα. οπότε… δεν. εκάνα αλλά εδω δεν ποστάρω στο ινστα καλά καλά, σιγά μην κάνω ποστ στο θρεντς.

Άλλη δουλειά δεν κάνετε εδώ μέσα, τί μαδομ**νι έχει πέσει; :joy:

ε;

Όμορφες καλησπέρες :slight_smile:

2 Likes

Ξερει ο κολλητος.
Γιαυτο ειναι κολλητος

1 Like

622c863dc5bc02b81725f72dc46fecf1