Threshold 12/11/17 - Κύτταρο

Mε 200 κάνω πάρτι…

Δύσκολη μέρα για μένα

Θέλω πραγματικά πολύ να τους δω αλλά χωρίς παρέα και με δουλειά μέχρι 21:00 όλα είναι εναντίον

Σε καταλαβαίνω κάμποσο. Έτσι χάνω τουλάστιχο, 4 με 5 συναυλίες το χρόνο. Προχθές Κamelot, πάω και για Therion off…
Παραλίγο να μου στράβωνε και η σημερινή, αλλά ευτυχώς τελειώνω κατά τις επτάμιση…

1 Like

Θα είμαι :stuck_out_tongue:.

2 Likes

πιστεύω έστω και οριακά θα τα καταφέρω

3 Likes

Μλκες τι δουλειες κανετε ολοι και δουλευετε κυριακατικα;

2 Likes

Γραφτε ρε γτ δεν είμαι αντικειμενικος…

3 Likes

Δεν χρειάζεται . Ξεσαλωσε πες ό,τι θες

Γαμησανε με απίστευτο ήχο

2 Likes

Απίστευτο live. Περήφανος που ήμουν εκεί.

2 Likes

https://youtu.be/JvsPpfotXk0 Το innocent για όποιον ενδιαφέρεται.

2 Likes

Φοβερό live με τρομερή απόδοση από τη μπάντα (αυτός ο Morgan δεν προφύλαξε τη φωνή του ΠΟΥΘΕΝΑ), απίστευτο ήχο και πολύ λίγο κόσμο γιατί αυτοί είμαστε.

Μύριζε το live ότι θα γαμούσε, προσπαθείτε να μη τα χάνετε κάτι τέτοια αν είστε ντεμί για οποιονδήποτε λόγο.

6 Likes

Λοιπόν, λοιπόν…

Θα διαφωνήσω λίγο στον ήχο. Καθόμαστε δεξιά και προς τα μπρος και δεν μπορώ να πω ότι ικανοποιήθηκα από τον ήχο. Έχω ακούσει και χειρότερους οκ, αλλά…

Στα υπόλοιπα, όμως…σετλιστ υπέροχο. Στηρίχθηκε στα καλά κομμάτια του τελευταίου δίσκου και στα κλασικά του Mac (mission profile, pilot) συν 3,4 σπουδαία κομμάτια. Η απόδοση του γκρουπ ήταν σε υψηλότατο επίπεδο, αποδεικνύοντας ότι οι Threshold είναι από το πάνω ράφι του prog και είναι κρίμα που δεν απολαμβάνουν μεγαλύτερης αναγνώρισης. Δεμένοι μουσικά, αν και ήταν η πρώτη συναυλία της περιοδείας, απέδωσαν με χαρακτηριστική ευκολία τα δύσκολα κομμάτια τους.
Απόλυτα συμφωνώ ότι ο Glynn δεν μάζεψε τη φωνή του πουθενά και, ακόμα και αν εκτέθηκε γιαυτό, το παρουσίασε άνετα σαν πλεονέκτημα και μόνο.
Όσον αφορά την προσέλευση, επειδή εγώ περίμενα λιγότερο κόσμο, δηλώνω ικανοποιημένος από αυτό που είδα χθες βράδυ.

Πάντως αν ισχύει το νούμερο που άκουσα για τα εισιτήρια που κόπηκαν, το λάιβ μπήκε μέσα. Ο ήχος μπροστά αριστερά εμένα μου φάνηκε πολύ καλός, αλλά και όταν βολτάρισα (κατούρημα και refills) δεν παρατήρησα κάποια ιδιαίτερη διακύμανση. Μπορεί να είμαι κάζουαλ οπαδός των threshold (δεν πετάω το βρακί μου για πάρτη τους δλδ), αλλά εντυπωσιάστηκα από αυτό που άκουσα χθες

2 Likes

Από περιέργεια αν θες πες μας πόσο εισητήρια κόπηκαν.

1 Like

κάτω από 200 άκουσα

2 Likes

O κόσμος πάντως μου φάνηκε περισσότερος από αυτό το νούμερο. Δεν σημαίνει βέβαια ότι όλοι αγόρασαν…
Εγώ άκουσα ότι η προπώληση ήταν λίγο πάνω από 100…

_DSF6863 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

_DSF6468 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

_IMG2978 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

_DSF6771 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

_IMG2751 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

_DSF6642 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

_IMG3055 Threshold live@Kyttaro Athens by miltos, on Flickr

Κάποιες λίγες φωτογραφίες

3 Likes

Το ίδιο ακούσαμε :stuck_out_tongue: Δεν ξέρω, δεν τα πάω καλά με τους υπολογισμούς, αλλά και εγώ για περισσότερο κόσμο το έκοψα. Θα έλεγα δλδ πως παίζει να είχε κανα 250αρι.

Καλά, εσύ δεν είσαι και αντικειμενικός!

Φοβερό ήχο είχε ρε, διακρινόντουσαν όλα τα όργανα, η ΜΠΑΣΑΡΑ έκοβε κι έραβε, και γαμώ ήταν.

Κάτω από 200 εισιτήρια άκουσα κι εγώ, στα κάτω από 300 άτομα έκοψα κι εγώ το κοινό. Κλασσικά ελληνικά πράγματα :slight_smile:.

1 Like

ο ήχος ήταν τρομερός

Απίστευτος κιθαρίστας , είναι δύσκολο να παίζεις τέτοια κοφτά riff και να ακούγονται τόσο άψογα

Και μπασάκι - ντραμς δυνατό επίπεδο οι παίκτες

γενικότερα ό,τι είπε @pantelis79 ( χάρηκα για την γνωριμία και την παρέα )

2 Likes