Tiamat [τ+τ]

Εγώ από Tiamat έχ ω ακούσει το Wildhoney, το οποίο είναι ΔΙΣΚΑΡΑ, και το deeper kind of slumber, το οποίο καααλό ηταν. Από αυτού τι άλλο είναι καλό?

CLOUDS!!!τρελη δισκαρα!!!
εφοσον γουσταρεις early ατμοσφερικο doom\death ηχο!

περιεχει και το all time classic κομματι τους the sleeping beauty!!
αλλα γενικα ολος ο δισκος γαμει!!!πληκτρα,ακουστικες,doom,gloom,καποια γρηγορα ξεσπασματα,και στιχοι γεια μας!!!
τα φωνητικα σε περιπτωση που χεις περιεργεια,ειναι βαρια,αλλα οχι brutal!!
τσεκαρε οπωσδηποτε
καθως και το φοβερο εξωφυλλο απο τον συνηθη υποπτο της σουηδιας κριστιαν βαλιν!!

κατεβασα πραμα απο δαυτους τελευταια, πρεπει να ναι απο τους καλυτερους του ειδους τους. ακουσα το do you dream of me και τους εψαξα. αντε να τους δουμε κι απο τα μερη μας καμια φορα :roll:

Υπέρτατο κομμάτι ε?

Εχουν ερθει 3 φορες τα τελευταια 5 χρονια. Οποτε λογικα θα ερθουν και για τον καινουριο δισκο…

Άλλη μπαντάρα από δω!

Ναι, αλλα δε το κοβω να γινεται συντομα. Το τελευταιο live στο Gagarin (μαζι με Crematory) πηγε λιγο απατο…

Εχεις δικιο.

Θα μπορουσα να γκρινιαξω βεβαια κι εγω για το μεταλ κοινο που δεν εχει παιδεια ή για τον μουσικο τυπο που δεν εδωσε την απαραιτητη προσοχη στο Prey.

Αλλα δεν θελω να γινω γραφικος.

1 Like

Kατέβασα κι εγώ τη δισκογραφία τους και όσα έχω ακούσει μέχρι τώρα μου άρεσαν αρκετά…Πολύ ωραία και η διασκευή του sleeping (in the fire) των wasp!

To Clouds ακουσε !

Aπό τα πρώτα τους ε; θα το ακούσω αν και τα φωνητικά δε μου αρέσουν τόσο!:-k

Αγαπημένο μου άλμπουμ είναι σίγουρα το wildhoney από την atmoshperic/death περίοδο, απ’ τα καλύτερα άλμπουμς στο χώρο…

Όλα καλά και όλα ωραία με το “Wildhoney” και το “Clouds”, αλλά το “Skeleton Skeletron” είναι τεραστίοτατο και αδικημένο. Φοβερή δισκάρα και ούτε μια μέτρια στιγμή.
Για να δούμε τι θα βγάλουν πάλι. Το “Prey” τα σπασε πάντως.

Εγώ ένα τραγούδι που άκουσα από το καινούριο τους δε με τρέλανε :dunno:

Που το βρηκες?
Να το ακουσωμεν κι εμεις…

Στα ερτζιανά. Χθες το βράδυ. Ατλαντίς.

το νέο εξώφυλλο…;


Για να δούμε, θα υπάρξει κανα πισωγύρισμα; Το “Prey” επαναλαμβάνω οτι ήταν δισκάρα πάντως.

και απο τι ειδα η παραγωγη εχει γινει σχεδον στην ελλαδα

βρηκε ελληνιδα γκομενα φαινεται ο εντλουντ…8)

αμάνεδες και ελληνικοί τιτλοί χαχαχαχα.

Ναι, ρε.
Αφού μένει Σαλόνικα πλέον.!