Tides from Nebula (Pl)/Midas Fall (UK)+ Support Acts @ Six d.o.g.s

Ναι θα πάει αλλά μετά τους Midas Fall θα φύγει μάλλον.

Έλα, θα είμαι εγώ

Αντε, μαζευτείτε να κατεβάσουμε τουλάχιστον πεντάδα

Ντάξει δεν υπάρχουν οι Midas Fall λέμε.Είμαι πολύ κουρασμένος για να μπω σε λεπτομέρειες,απλά μας έκαναν τα μούτρα κρέας και άντε γεια.Στους Tides βαρέθηκα και την έκανα στη μέση του σετ.Δεν έχω αρκετά σοβαρή μουσική παιδεία για post rock μάλλον.

:smiley: κοσμο ειχε;

Καμιά 100άρα?Λίγο παρακάτω?Κάπου εκεί.

Και κλασικά υπήρχαν αυτοί που ήρθαν να αναλύσουν την κοινωνικοπολιτικοοικονομικογεωπονική κατάσταση του σύμπαντος την ώρα που παίζει η μπάντα,λες και δεν υπάρχει άλλη ώρα για ψιλή κουβέντα…

Ένα καλό live πριν το στρατό. Άκουγα προχθές midas (nice jason) και με έψεισε. Ευτυχώς παίζουν σήμερα εδώ. Δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπα συγκροτήματα, αλλά σιγά δεν είναι η πρώτη φορά που πάω έτσι σε live.

Midas Fall απ’οσο ειδα παιζουν και Πατρα στις 24 του μηνος.
Μεθαυριο δηλαδη.
Στην Εστια.Δεν ξερω αν ισχυει 100% ομως.

Thursday, November 24 7:00 pm
Midas Fall
Estia Panepistimiou: Patras

από το site τους. Να πας:p

Will go.

ευκαιρία να τα πούμε.

Λίγες ώρες έμειναν. Θέλω και merch ε. Στη θεσσαλονίκη είχε?

εκτός απο βιν’υλιο ότι άλλο θες… μπλοζάκια, κονκάρδες, αφίσες…
πολύ καλό το live, άρτια οργανωμένο, με ΚΑΛΟ ήχο…
και μπροστά είχε και ΗΣΥΧΙΑ!!!

κρίμα που τα παράτησες… η τετράδα τα έδωσε όλα για 90 λεπτά!!! δυναμίτες…
και δεν χρειάζεται σοβαρές γνώσεις :lol: όρεξη κι αντοχή θέλει… Δευτέρα γαρ!

Είχαν τρομερή ενέργεια,δεν μπορώ να πω.Και επίσης απίστευτο δέσιμο.Απλά οι συνθέσεις μου φάνηκαν αδιάφορες και έχοντας προηγηθεί οι Midas Fall,δεν μου έκαναν και τόση εντύπωση.

Αυτό για τις γνώσεις το είπα ειρωνικά προφανώς και ήταν inside joke.:wink:

ναι βρε… ειρωνικό και το δικό μου…
πάντως η κιθαρίστρια μπορούσε να χρησιμοποιήσει περισσότερο τα πενταλάκια της!!!

12αρακια γνωρίζετε αν παίζουν ακόμα ;

Επειδη ειμαι μπουρζουαζια και εχω καιρο να μπω στο τρενο… Οχι νταξει, βασικα συχνα μπαινω, απλως δε θυμαμαι τι παιζει με το Μοναστηρακι αυτη τη στιγμη (ποια αποβαθρα ειναι off). Για πειτε, γιατι στο site του ΗΣΑΠ δε με αφηνει να μπω “Η σελίδα έχει αναφερθεί ως κακόβουλη!” κτλ

Οφφ είναι η αποβάθρα από Ομόνοια προς Πειραιά. Δηλαδή όταν πηγαίνει προς πειραιά δεν σταματά σε Μοναστηράκι.

Δε μιλατε ε