Today's "Random Band"

Aααα εγω μολις τωρα ανακαλυψα το μεγαλο συγκροτημα Wengele. Thrash metal απο Φινλανδια μερια!

Η πληθωρα κυκλοφοριων ειναι χαρακτηριστικη. Εχουν βγαλει ενα ντεμο το 2004, ονοματι Promo '04. Τα κομματια δε, πρεπει να ειναι καθηλωτικα ιδιαιτερα με ονοματα σαν…

  1. Pi
  2. Pity
  3. Mind

Ναι αυτο ειναι το τρακλιστ :lol: .

Να προσθεσω πως οι στιχοι καταπιανονται με χιουμορ και μονο χιουμορ! Αφηστε δε που ειναι ακομα ενεργοι!

Mια γευση. Ψιλοβαρετο και η φωνη δεν ειναι καν θρας ρε!

Sternomastoid κυρίες και κύριοι.
Κορυφαίο σάπιο Grindcore (θα ήταν αν το είχα βρει να το ακούσω, φαντάζομαι).
Φημολογείται ότι το 6λεπτο (και μοναδικό) Demo τους φυλάσσεται σε χρηματοκιβώτιο κάτω από την Παναγία των Παρισίων, και το κλειδί το έχει ο Ντομενέκ.
Αν κάποιος καταφέρει να αποκτήσει αυτό το αριστούργημα, καλά να πάθει.

Να πω οτι έχεις άδικο? Δεν το λέω.

Τώρα που το τσεκάρω πάλι και βρήκα τους ανύπαρκτους (Nocturnal (Bel) ) , το url της σελίδας τους είναι αυτό: http://www.metal-archives.com/"]http://www.metal-archives.com/ :expressionless:

έντιτ
σε όλα έτσι είναι, δεν το ειχα προσέξει:oops:

Έκανα έντιτ ρε βρωμιάρηδες!

Σήμερα μου έβγαλε τους forever storm, heavy/power από Σερβία.

έχουν 2 ντέμο κι ένα άλμπουμ με τίτλο soul revolution που βγήκε πέρισυ.

Τα παρακάτω ακούγονται πολύ ευχάριστα!!

Soul revolution:

Balle cry:

βρε GRACCHUS …απλα ειπα οτι δεν εχει κανείς το λινκ απο την εκάστοτε μπαντα…απλα για να μην μπλεκουμε τα ποδια μας…ετοιμος να πεταξεις μολοτοφ εισαι :stuck_out_tongue:

Oi Exhausted Prayer είναι από το LA και παίζουν Progressive Black/Death Metal.
Υπάρχουν από το 1998 και κανείς τους δεν έχει εμπλακεί αλλού πέρα από τον ντράμερ που παίζει λέει σε κάποιους Dreaming Dead.
Λίγο που άκουσα στο myspace τους μου φάνηκαν τίμιοι σε στυλ Death/Cynic με λίγο bm μέσα έτσι για τη φάση, και παρότι αυτά τα φιρουτσιφριφρούλια εγώ δεν τα πολυπαλεύω, αυτοί ήταν ικανοποιητικότατοι.
Κοίτα να δεις που το “random band” έβγαλε καλή μπάντα! Όσοι ακούτε tech-death κλπ. ορμήξτε. Αυτοί λένε.


Έχουν 3 κυκλοφορίες στο διάστημα 2001-2005. 2 full-length και ένα ΕΡ.

Δάκρυα συγκίνισης όταν είδα ότι δισκογραφούν για την Dwell records. Αν δε σας λέει κάτι το όνομα, πρόκειται για αυτή τη σαβουρομάνα που μας είχε φλομώσει στα ανούσια tribute albums δώρο στο metal hammer πριν καμιά δεκαριά χρόνια. :’)

http://www.metal-archives.com/band.php?id=2849

εμένα μου έβγαλε κάποιους brutal death metallers Suffer από την κολομβία, οι οποίοι κυκλοφόρησαν μόνο ένα demo το 1995 και από το 1996 και έπειτα συνέχιζουν με το όνομα internal suffering μέχρι και σήμερα έχοντας ως έδρα τη Νέα Υόρκη.επειδή όμως οι internal suffering υποτίθεται πως είναι ξεχωριστή μπάντα θα αναφερθώ μόνο στο demo.

πολύ underground οι photos.καλή φάση…

Pieces of Flesh Saciate my Hungry demo (1995)

σαπίλα,σκατένιος ήχος,βρυχηθμοί,samples από ταινίες τρόμου και gore θεματολογία σε 10 λεπτά και κάτι που στην ουσία δεν προσφέρουν κάτι περισσότερο πέρα από την κάβλα των μελών της μπάντας την ώρα που παίζουν τη μουσική.καλύτερο κομμάτι το “suffering of the sinner dead”.επειδή όμως είναι demo και μην έχοντας ακούσει τις κυκλοφορίες τους ως internal suffering το δέχομαι ως τίμιο.στη thanklist δίνουν χαιρετισμούς στους: leishmaniasis,cannibal corpse,suffocation,malevolent creation,deicide,morbid angel και gorguts άρα καταλαβαίνετε και σε ποιο κοινό απευθύνονται.
τέλος,επίσης στη thanklist του demo, ο κιθαρίστας τους victor hugo λέει τα εξής:
Victor Hugo Thanks to: Luz Elena Arias, F.Nieetszche, J. P. Sartre, L.V. Beethoven, B. Bartok, F.Sor