Tool

Ποια η γνώμη σας γι αυτό το συγκρότημα;
Προσωπικά, είναι το αγαπημένο μου, τους βρίσκω χρόνια μπροστά (όχι, δε διαβάζω Hammer) και οι τύποι είναι απ’ τους λίγους που πραγματικά έχουν να πουν. Στιχουργικά ξεφεύγουν, είναι δυσνόητοι και πρέπει πραγματικά να αφοσιωθείς για να μπεις στο νόημα ενός κομματιού.

Επειδη ειναι πολυ Αμερικανοι για τα γουστα μου και επειδη δεν παρακολουθω πολυ τα emo συγκροτηματα θα πω οτι μου αρεσουν ελαχιστα τραγουδια τους μονο δυστυχως…
Αγαπημενα μου τραγουδια ειναι…(-) ions , hooker with a penis (γιατι σε καναδυο που πηγα μου βγηκαν τετοιες ) και επειδη λατρευω τα κουλουρακια το Die eier von satan . Aυτα…

daz κόψε τα ναρκωτικά

Mεγαλε κομη εδειξες οτι νοιαζεσαι για τη νεολαια και οτι περνας τα σωστα κοινωνικα μηνυματα. Kids listen to this man …

Που να δειτε και το υπολοιπο Tool Army…

Ο ντραμερ τους ειναι ναζιστης,απογονος του Γκερινγκ.:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: #-o #-o #-o

Kαι ο τραγουδιστης απογονος του Goebbels…

Θέλω να γράψω ίσαμε 10 σελίδες για το φαινόμενο Tool αλλά βαριέμαι…#-o :lol: :lol:

Άντε ρε πάτε και ακούτε ότι σας πασάρουν τα Media… Κάτω το κατεστημένο των Tool!

Ζήτω τα ελενίτ για συναυλιακούς χώρους!!!

Αποκλείεται να παίζει δηλαδή ένα πολυδιαφημιζόμενο συγκρότημα καλή μουσική;

Αποκλείεται να παίζει δηλαδή ένα πολυδιαφημιζόμενο συγκρότημα καλή μουσική;

δεν με αρεσουν.

Θα σε μαλώσω… Δε με διαβάζεις καθόλου!!! Μιλάμε για ένα από τα 5 αγαπημένα μου συγκροτήματα!!!:lol: :lol: :lol: Ειρωνικά τα έλεγα!!! Τι λες? Να θέλω ελενίτ συναυλίες?

Συγγνώμη φίλε, αργότερα διάβασα σε άλλο τόπικ αυτά που έλεγες για τους tool και ντράπηκα :lol:
Είμαι και καινούριος εδώ…
Πάντως διέκρινα ένα αντί-toolικό ρεύμα εδώ μέσα και δε μ’ αρέσει…:stuck_out_tongue:

Χμ, αν εννοείς ως ρεύμα τα post σε αυτό το topic…είναι όλα ειρωνικά :lol:
Βασικά θα σου πω τι παίζει. Υπάρχουμε εδώ μέσα καμιά 10αριά άτομα που κοιμόμαστε με το “Lateralus” αγκαλιά.
Απλά τους έχουμε εξυμνήσει τόσες φορές που βαριόμαστε να τα ξαναγράφουμε. 8)
Βασικά ρίξε μια ματιά στο δημοψήφισμα Tool Vs. Porcupine Tree…:wink:

Γαματοι για αϋπνιες.

TOOL
:bow: :bow:
TOOL
:bow: :bow:
TOOL
:bow: :bow:
TOOL
:bow: :bow:
TOOL
:bow: :bow:

Εμενα προσωπικα μου αρεσουν το Lateralus k to Aenima !!Πολυ ωραιοι δισκοι τωρα με τους αλλουσ δεν εχχω πολυασχοληθεια για να πω πιο βαθεια γνωμη για τοοl

Επειδή διάβασα το συγκεκριμένο αλλά και άλλα topics το λέω, όχι για το συγκεκριμένο!
Καλά εσένα σε είχα σταμπάρει από παλιότερα που διάβαζα εδώ. Και για τους Tool, και για το live του Roger Waters πέρυσι… :smiley:

Επίσης για να δεις πόσο μισούμε στο ρόκιν τους tool διάβασε τις κριτικές μας για το 10.000 days και το πιο πρόσφατο live…

Μιλάμε για πολύ μίσος όμως…

Και τα δύο τα έχω διαβάσει. Επίσης δε μίλησα για κανέναν προσωπικά, δε ξέρω και κάποιον εδώ μέσα. Απλά είδα κάποιους (στο forum ξαναλέω) που τους θεωρούσαν καθαρά εμπορικό προϊον. Ούτε είπα ότι είναι ορθή ή λανθασμένη άποψη, ούτε εριστικός έγινα, ούτε το site έθιξα και έκανα απλά πλάκα. Δε καταλαβαίνω την ειρωνιά λοιπόν… :slight_smile: (για να καταλήξω κιόλας).