Λογαριασμοί

Αφου ξεκινησε ο ντορος στο θρεντ με τις χυλοπιτες, το παω ενα βημα παραπερα.

Η ωρα να πληρωθει ο λογαριασμος.

Προσωπικα ειναι απο τα πιο μισητα μου social conventions (Sheldon Mode). πχ, εχετε βγει οικογενειακα με αλλη οικογενεια φιλων. Ερχεται ο λογαριασμος. Αρχιζει το πιο κουραστικο power play που υπαρχει μεταξυ των “αντρων”

-Οχι εγω θα πληρωσω

  • Μα σε παρακαλω…
  • Δεν ακουω τιποτα!
  • Με κανεις και νιωθω ασχημα…
    -Μπλα!
    -Μπλαμπλαμπλα :frowning:
    -Μπλαμπλα :wink:

[-X

Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να κανεις μια διαιρεση

[Ισως ειναι μαλακια θρεντ :|]

Συμφωνω απολυτα,οταν βγαινεις με σοι και αρχιζουν να φωναζουν και να πλακωνονται για το ποιος θα πληρωσει νιωθεις καθυστερημενος που εισαι συγγενης τους.
Δωστε τα λεφτα σε μενα αμα θελετε και ΣΚΑΣΤΕ.

:thumbup:

Μα πόσο εκνευριστικό μπορεί να είναι? :evil:

πουστης ΟΤΕ, ειχα Φορθνετ απο Νοεμβριο και μου φερναν ακομα λογαριασμους με παγιο. Και η ΔΕΗ τον παιρνει χαλαρα. Ολο κατοσταρια πληρωνω.

και ενα ροκενχαχα

δεν εβαλα σποιλερ με γλωσσα ομως

:lol::lol::lol::lol: εκει στον τσακωμο ολοι αρρητα δηλωνουν, αντε πληρωσε εσυ… ολοι κανουν την κινηση αλλα ενδομυχα παρακαλανε να ειναι ο αλλος πιο σταθερος στην προθεση του να πληρωσει…

χαχαχαχαχαχαχαχα,ναι αυτό είναι μεγάλη αλήθεια

συμφωνω απολυτα!

ειναι μλκια 8ρεντ!:lol:

Μεγαλες αληθειες.

-Ελα τωρα ασε κατω το πορτοφολι.
-Θα τσακωθουμε ε!
-Δεν σηκωνω κουβεντα.
-ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
-ΟΧΙ ΑΣΕ ΜΕ.

Ρεζιλια σε σερβιτορους, λοιπους πελατες και παει λεγοντας.
Και ξερωγω τεραααααστια αληθεια αυτο που ειπε ο ισις, οποτε καποια στιγμη ακολουθει το εξης

-Καλα, πληρωσε εσυ, αλλα αυριο σε περιμενω σπιτι!
-Χαχα, θα τα βρουμε.

Και δεν παει ποτε κανεις σε αυτο το ρημαδι το σπιτι.
:roll:

χαχαχαχαχαχααχ μολις διαβασα τον τιτλο του θρεντ κατι τετοιο σκεφτηκα και γω ε. Παρομοιο με του Βακη.
:slight_smile:

“Βακη”? Γνωριζομαστε και απο χθες? Για σεμνα σε παρακαλω.

Ετσι,οχι πολλα πολλα με τον Βακη μη φας κανα ναργιλε στο κεφαλι.

Ε ρε ζουλεψα και γω και θελω να τον λεω Βακη. Παρακαλω. Θελω. :frowning:

Ένας λόγος που αποφεύγω τις εξόδους με συγγενείς και φίλους τους:p
Πραγματικά με το που έρχεται ο λογαριασμός και αλληλοπρήζονται για το ποιος θα κεράσει, εγώ είμαι κάπως :evil: και στο τέλος τους πετάω ένα “αμάν, γι’ αυτό υπάρχει το γερμανικό σύστημα!”. Αλλά φυσικά κανείς δεν μ’ ακούει και υποχρεώνονται ο ένας στον άλλο και και και…[-X

[τρολλ]Πωπω τι ξενερωτοι που ειστε. Ειδα τον τιτλο κι αρχισα να τρεχω. Νομιζα πως πεφτουν μαχαιργιες.[/τρολλ]

Αυτοι οι λογαριασμοί δεν είναι πρόβλημα, οι άλλοι είναι !

Και μιλώ για τον ΟΤΕ, το κινητό, το ρεύμα, το νερό, το πετρέλαιο - ευτηχως πάει αυτο για την ώρα - που έχεις να πληρώσεις κάθε μήνα.

Μεγάλη πίκρα, τιτανομεγιστογιγαντοτερατοτεράστια πίκρα! :frowning:

Déjà vu …To ίδιο ακριβώς, και με την ίδια ένταση φωνής (βλ. κεφαλαία)…οι αναμνήσεις ξαναγυρίζουνε :expressionless:
Περιμένει ο/η σερβιτορος-α με βλέμμα απελπισίας για κανα δεκαλεπτο τουλάχιστον μέχρι ν’αποφασισουν ποιος θα πληρωσει.

αστα γμστ. όταν σκάει σπίτι ταχυδρομικός φάκελος κατά 90% είναι ένας από αυτούς τους διαβόλους. Επίσης έχω να καταγγείλω τον Χατζηγιάννη. Είναι ο μοναδικός τραγουδιστής που θα μείνει στην ιστορία επειδή τα τραγούδια του σου θυμίζουν ότι έχεις να πληρώσεις λογαριασμούς. Αι σιχτίρ με τον μαλάκα επιτέλους.

κατι ξερουν οι αυστριακοι…

στο νοικι συμπεριλαμβανονται ρευμα, θερμανση, νερο, ιντερνετ…ετσι δεν πιανεις λογαριασμο στα χερια σου… ασε που σου ερχεται πιο φθηνα…