Η ιδανική περίοδος για να βλεπες κάποια αγαπημέ&#9

Είναι σίγουρο ότι οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, μέσα σε αυτο το φόρουμ έχουμε παρακαλέσει κάποια στιγμή στη ζωή μας να είχαμε γεννηθεί σε μια άλλη εποχή στην όποια η αγαπημένη μας μπάντα ή ο αγαπημένος μας μουσικός ήταν στην καλύτερη του φάση… Κι αυτό διότι είτε καποιά μέλη της μπάντας αυτής ή ο μουσικός έχουν πλέον πεθάνει, είτε γιατί έχουν αντικατασταθεί, είτε γιατί πλέον δεν τραβάνε, δεν αποδίδουν καλά, είτε επειδή εχουμε βαρεθεί τα reunion (απ την άποψη ότι μερικά είναι αποτυχήμενα) είτε επειδή πολύ απλά η εποχή αυτή ήταν η εποχή τους… Σας ακούω!

(Τα πρώτα που μου’ ρχονται εμένα έιναι τα εξής: Θα θέλα να ζούσα ως έφηβος ή ενίληκας:

  • μέσα 80 (1984 περίπου) να’ βλεπα Dead kennedys (στα φορτε τους με jello biafra)
    -1990-1995 pantera (στα καλυτεροτερα τους! και φυσικά με dime εν ζωή)
    -1992-93 ramones (στην έλλαδα στο ρόδον που γάμαγε)
    -1995 prodigy (πάλι ελλάδα που απ’ότι έχω ακούσει είχε γαμήσει σαν λαιβ)

συμφωνω απολυτα με Pantera και φυσικα με Dime εν ζωη…και για Prodigy κριμα που ειμουν μολις 2 χρονων τοτε…ακουσα οτι εγινε της πουτανας…

θα`θελα να βρισκομουν στα 70s και να εβλεπα ολα τα αγαπημενα μου συγκροτηματα στην καλυτερη φαση της καριερας τους.επισης θα ηθελα να ζουσα 80ς οπου το μεταλ ανθιζε και ηταν και πολυ τρου εποχη.αν ημουν και στο woodstock δε θα με χαλαγε:D

1991 - Guns N’ Roses - Red Hot Chili Peppers - Bon Jovi
Να ημουν τοτε 18 οχι τωρα!

+10000000000
:thumbup:

και

Metallica - Nirvana - Aerosmith!!!

ΘΑ γουσταρα να ήταν 80 κάτι και να έβγαινα έξω και να ήταν ανοιχτό το Skylab, η Σοφίτα, το Σκιάχτρο, το σινεμα Tερψιθέα, το θέατρο Κύβος κλπ κλπ κλπ. Και εντάξει ό,τι και να έβλεπα θα ήταν αγαπημένο.

Ω! Τι σύμπτωση!!! Το 1991 ήμουν ακριβώς 18 ετών και το Black Album των Metallica και το Nevermind των Nirvana τα έχω σε βινύλια (διπλό το Black και μονό το Nevermind), αγορασμένα τότε που πρωτοκυκλοφόρησαν. Και φυσικά τα έχω ακόμα, σε άριστη κατάσταση. :smiley: :smiley: 8) 8) 8) 8)

Πο θεικό θρεντ:wink:.Εγώ θα ήθελα να ήμουν 18 το 69 και να ζούσα την εποχή των χίπις και το 70 να ήμουν ρόουντι στους Lynyrd Skynyrd.Όνειρο ζωήςςςς:D

θα θελα να δώ τους Voivod εποχής 85 την χρονιά 2046 που το skynet θα χε εγκατασταθεί για τα καλά και θα υπήρχαν τεράστιες μηχανές όπως αυτές που μόνο ο Away ξέρει να βγάζει!

Συμφωνώ απόλυτα με metallica και nirvana το '91. Όσο για Red hot και να μουν 18 το 2004 και να τους έβλεπα στο hyde park θα ήταν απόλυτα ιδανικό!

Tυχερε!!! κι εγω ειχα παρει τοτε σε 2πλα βινυλια τα ιστορικα Use Your Illusions των Guns N’ Roses και το θρυλικο Dangerous του Michael Jackson, και πολυ αργοτερα τα Black Album και Nevermind!!!:):):slight_smile:
Τι ΔΙΣΚΑΡΕΣ κυκλοφορησαν τοτε σε μία μόνο χρονιά!!!8O8O8O
Υ.Γ. το 1991 κυκλοφορησαν επισης και τα Achtung Baby, Τen, Blood Sugar Sex Magik, Badmotorfinger.8)

Η ιδανική περίοδος για να βλεπες κάποια αγαπημένη μπάντα είναι πάνω που αρχίζει να καλοκαιριάζει. :stuck_out_tongue:

μειντεν 87
ζεπελιν 75

θα θελα να βλεπα prodigy 95, rage against the machine 2000, rory ποτε ητανε…

Bon Jovi 84-87

Οχι νταξει, καλα ειμαι :slight_smile:

Σπαμ.

Κολοκυθες το 85,Σταρλαιτ κι εγω καγκελο να χυνω.

Kαπως ετσι… http://www.youtube.com/watch?v=RcO1ZcpELj8

Marvin Gaye το 1977 (τότε δεν έβγαλε το What’s going on?) ή το 1984 (ειδικά αν μποορύσα να τον ακούσω live να τραγουδάει το Star Sprangled Banner, δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να ζητήσω στο κόσμο).

Fear Factory το 1998, γιατί και το Obsolete δίσκαρος είναι.

Blind Guardian 1995 και 1998

Nirvana το 1991

Public Enemy το 1991.

Λογικά κάποια στιγμή θα μου έρθουν και άλλα.

+10000 επισης πρώτη σειρά κοντά στη σκηνή στο woodstock (και isle of wight δν θα με χάλαγε βέβαια:p)

και στο fillmore east όταν ηχογραφήθηκε το live album των allman brothers:)

Λιγα χρονια νωριτερα το 1971.:slight_smile: