Θανάσης Παπακωνσταντίνου - Περιοδεία 2009

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

13 Ιουνίου - Λάρισα
15 Ιουνίου - Πετρούπολη
17 Ιουνίου - Θεσσαλονίκη
25 Ιουνίου - Καστοριά
26 Ιουνίου - Ιωάννινα
27 Ιουνίου - Κέρκυρα

11 Ιουλίου - Στόμιο
25 Ιουλίου - Πήλιο
31 Ιουλίου - Βαρβάρα Χαλκιδικής

02 Αυγούστου - Σπάρτη
09 Αυγούστου - Ναύπακτος
22 Αυγούστου - Κάστρο Πλαταμώνα
23 Αυγούστου - Κοζάνη
25 Αυγούστου - Ολυμπία

14 Σεπτεμβρίου - Θεσσαλονίκη
16 Σεπτεμβρίου - Βύρωνας
18 Σεπτεμβρίου - Ηράκλειο
19 Σεπτεμβρίου - Χανιά
20 Σεπτεμβρίου - Ρέθυμνο
23 Σεπτεμβρίου - Πάτρα

Αλέξης Αποστολάκης (τύμπανα)
Δημήτρης Μπασλάμ (ακουστικό μπάσο)
Φώτης Σιώτας (βιολί)
Τάσος Μισυρλής (τσέλλο)
Florian Micuta (πλήκτρα)
Ανδρέας Πολυζωγόπουλος (τρομπέτα)
Δημήτρης Μυστακίδης (κιθάρα, λαούτο)

(Τις πληροφορίες τις πήρα απο το σάτι του ‘‘Η κοιλάδα των τεμπών’’)


Άιντε φανατικοί Θανασικοί μια μέρα έμεινε για το live στο Δάσους…

Σε 3 πράγματα ελπίζω:

  1. Να είναι εκεί και ο Μπαντούκ, όχι για να μας πει ένα-δυο τραγούδια και να φύγει αλλα για να συμμετέχει κανονικά στο σχήμα. Όχι ότι ο Μυστακίδης είναι λίγος (ίσα - ίσα) αλλά όπως και να το κάνουμε μια ηλεκτρική χρειάζεται. (Ακόμα καλύτερα να είχαμε τον Μπάμπη βέβαια, αλλά ας βολευτούμε με αυτά που έχουμε)

  2. Να παίξουν πολύ…

  3. Να παίξουν το ‘‘Σ’αφήνω, γεια’’. :slight_smile:

Ήμουν στην συναυλία της Πετρούπολης, ετοιμάζω review που σύντομα θα υπάρχει εδώ

με μια φράση μόνο: ήταν καταπληκτικός

Εγώ ήμουν στης Θεσσαλονίκης.

με μια φράση μόνο: ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!! 2 τραγούδια πρόλαβε να πει. :frowning:


Στην Ξάνθη διοργανώνεται συναυλία αλληλεγγύης - οικονομικής ενίσχυσης της Αντιεξουσιαστικής Κίνησης Ξάνθης με τους Θανάση Παπακωνσταντίνου και Superfly, στις 12 Ιουλίου στο χώρο της Πολυτεχνικής - Προκάτ.

Η συναυλία διοργανώνεται ύστερα από πρωτοβουλία του Θανάση που επικοινώνησε με τα παιδιά της ΑΚ όταν έμαθε για την εγγύηση που καλείται να πληρώσει φοιτητής του Πολυτεχνείου που κατηγορείται για κατοχή εκρηκτικών υλών.

pithanon na ton dw volo 25 tou minos!!!

Δεν θα παίξει ακριβώς Βόλο αλλά στο Φράγμα Παναγιώτικο, κοντά στις Αφέτες πάνω από την Άφησσο περίπου μισή ώρα σαραντά λεπτά από Βόλο. Αναλόγως και την κίνηση τώρα το καλοκαίρι.

τον έχω δει 4 φορές κ δεν τον χορταίνω

παίζει τεράστια σετ, αλλάζει συνεχώς κομμάτια κ είναι φανταστικός μουσικός με μεγάλη μπάντα

χαίρομαι πολύ που έχει μεγάλη επιτυχία κ μου αρέσει που τον ακούει τόσος ροκ κόσμος

Και μια στις Σέρρες Θανάση:-s:!:Μάλον για Βύρωνα το βλέπω:!:

nai kai nomizw malamas tin proigoumeni mera!! xsereis pws tha nai ta pragmata ekei???

Πολύ καλός στην Αθήνα, λογικά στη Βαρβάρα θα είναι ακόμα καλύτερα… Είχαμε δει Μάλαμα εκεί πέρσι, ωραία φάση, σουβλάκια στο χέρι, καρεκλίτσες, κλπ.

Ναι, 24 θα είναι ο Μάλαμας. Λογικά θα μαζέψει αρκετό κόσμο. Ο χώρος καλός αλλά έχει πολύ χώμα. Και θα έχει κίνηση φεύγοντας.