Φιλοσοφικά ερωτήματα-διλήμματα

Σας απασχολούν κάποια ερωτήματα φιλοσοφικής φύσεως?έχετε ηθικά διλήμματα?μπορείτε να τα αναφέρετε εδώ και να δώσουν όλοι τα φώτα τους και γενικά να ανοίξει συζήτηση.Ξεκινάω εγώ

Πρέπει πάντα να σιγουρεύεις κάτι του οποίου την απάντηση την ξέρεις ήδη ή να μένεις με την ελπίδα ότι μπορεί να έχεις και άδικο?

Μιλάμε για κάτι δυσάρεστο;

otinane μυριζομαι γκομενοδουλεια η μου φαινεται?αχαχα πλακα κανω…βασικα δν ξερω αν καταλαβα ακριβως τι θες να πεις…παντως νομιζω οτι πρεπει να ψαχνεις να βρεις τι συμβαινει πραγματικα ασχετα αν δεν ειναι αυτο που επιθυμεις

μενεις με την ελπιδα,γιατι πεθαινει παντα τελευταια και μεχρι να πεθανει μας τυρραναει…

Όσο και να μείνεις με την ελπίδα κάποια στιγμή το πιο πιθανό είναι να το σιγουρέψεις. Και η ελπίδα με την πάροδο του χρόνου γίνεται όλο και μεγαλύτερη, μέχρι που αρχίζεις να σιγουρεύεις την ελπίδα. Αλλά κάτι θα ήξερες που ήσουν σίγουρος ότι θα φας χυλόπιτα, οπότε την χυλόπιτα θα της φας, αλλά περιμένοντας πλεον να μην τη φας. Ο,τι να ναι όρμα :stuck_out_tongue:

Το θρεντ ρε έγινε με αφορμή γκόμενας.Και εννοώ ότι είναι προτιμότερο να της πω ότι την γουστάρω και να φάω χυλόπιτα και να με αυτά που να μου πει να με κάνει να πάω στον ψυχολόγο ή να μην της πω ποτέ τίποτα και να σκέφτομαι ότι αν της είχα πει μπορεί τώρα να τα είχαμε?(ειναι πρώην μου και έχω φάει κόλλημα αλλά με αυτά που είχα κάνει δεν γυρίζει να με κοιτάξει:p)

Υ.Γ:Το θρεντ δεν έχει σχέση με γκόμενες.Έγινε με αφορμή αυτό.Αφού απαντήσετε σε ότι έχει τεθεί σαν δίλημμα μπορείτε να θέσετε και το δικό σας με αφορμή κάποιος γεγονός

Βασικά πήγαινε στον ψυχολόγο ξανά, τράβα μια παχιά και που ξέρεις, ίσως λυθούν κι άλλα προβλήματα σου.

Αυτό το κάνω σε άλλες περιπτώσεις(με την παχιά).Σε γκόμενες προτιμώ να συζητάω,αν εσένα σε βολεύει η μαλακία δεκτόν

Ρε είμαι 20 χρονών και είμαι ο μεγαλύτερος “φλώρος” που παίζει στα γκομενικά, άκου την δική μου συμβουλή, κι εγώ το ίδιο προσπαθώ να εφαρμόσω :slight_smile:

οτιναναι να τον ακους τον ΒΑΝ…ξευρει τι λεει…γιαυτο πηγε για μαγειρας…


Listening to: ΩΧΡΑ ΣΠΕΙΡΟΧΑΙΤΗ - Θα φύγω μια μέρα
via FoxyTunes

Εντάξει εγώ είμαι 17 και μου έχει πει η μαμάκα μου ότι τα προβλήματα πρέπει να τα λύνω αναλύωντας τα.Την παχιά την εφαρμόζω σε άλλες περιπτώσεις.Άμα μπορούσα να την εφαρμόσω και να λύνω γκομενικά προβλήματα τότε τώρα θα ήμουν πρύτανης στο αυνάνιο πανεπιστήμιο.Αλλά μάλλον δεν γίνεται άρα καλύτερα πείτε ότι έχετε να πείτε πάνω στο δίλημμα αυτό ή ποστάρετε κάποιο δικό σας και όσο νάναι ας μην ξεφεύγουμε.Είναι ένα σοβαρό εγχείρημα:p

H μαμά σου ήταν γκόμενα, δεν ξέρει.

Αν είναι αυτή που νομίζω και που νομίζεις ότι νομίζω μην κάνεις τον κόπο τα χει μ’ άλλον :stuck_out_tongue:

δεν πεθανε ρε!ζει ακομα

που το προβλημα:-s

εχω την εντυπωση οτι η φιλοσοφια απλα αποτυγχανει οταν ερχεται στο συγκεκριμενο θεμα, τη γυναικα και τα επακολουθα της.
Καθετι που σχετιζεται με ενα θηλυκο ειναι συνηθως, απλουστευμενα περιπλοκο.
Θελει επιμονη,υπομονη, αμειωτο παθος,ενδιαφερον, πρωτοτυπια ,καλη διαθεση,αφοσιωση, συγκεντρωση, καθαρο μυαλο κτλ…κτλ…
νομιζω πως απλα κινουμαστε σε τροχιες και καπου-καπου συγχρονιζομαστε και πορευομαστε για “Χ” χρονικα διαστηματα μαζι τους.Αλλοτε λιγο και αλλοτε για περισσοτερο.
Ειναι αξιολατρευτες αλλα στην τελικη, παραμενουν παντα γυναικες με οτι μπορει αυτο να συνεπαγεται.

Φυσικα,το μεγαλυτερο ψεμα που εφαγε ποτε ο ανδρας ειναι οτι αυτος ειναι η “κορυφη”.
Οτι αυτος και καλα διαλεγει!

το μονο που μπορεις να κανεις, ειναι να “νιωσεις” και να ελπισεις οτι θα “νιωσει” και αυτη.
Τα υπολοιπα, ΟΛΑ, ειναι απλα μαλακιες.Ειναι κατι σαν ενα παιχνιδι με πολυ καλες αμοιβες οταν το “εχεις” αλλα και με αρκετα σκληρες “τιμωριες” οταν το “χανεις”.
Και σχεδον παντα οι λαθος επιλογες, ειναι ολες δικες σου!

:stuck_out_tongue:

ναι το ξέρω ρε.αλλά εντάξει με πιάνει ώρες ώρες(μέρες μέρς δηλαδή:p).Ε σε κάνα μήνα ετοιμάσου για άλλο θρεντ:p

Γινε πλουσιος,η απαντηση σε ολα τα προβληματα του συγχρονου κοσμου

να μια σοβαρη απαντηση.

ρισπεκτ!!!

μοντερέιτορ μόουντ ον

παρακαλώ όχι οφ τόπικ

μοντερέιτορ μόουντ οφφ

Και οι πλούσιοι έχουν προβλήματα.Φαντάσου να είσαι μεγαλοεπιχειρηματίας και να θες να βγεις μία βόλτα.Πρέπει να συνοδεύεσαι από μπράβους και γενικά να παίρνεις προφυλάξεις.Χρόνος για προσωπική ζωή πολύ λίγος.Συν ότι πρέπει να συναναστρέφεσαι με άτομα που δεν γουστάρεις προκειμένου να αυξήσεις την ήδη υπεραυξημένη περιουσία σου.Άρα τίθεται το φιλοσοφικό ερώτημα

Καραπλούσιος με ότι και αν σημαίνει αυτό ή ένας απλός άνθρωπος με μία καλή οικονομική άνεση?

πλουσιος και να χαλας τα λεφτα σου