Εμπροσθοφυλακή πωλ

Τους Fleurety δεν τους έχω ακούσει, οπότε μένουνε απ’ έξω.

To ‘‘Grand declaration of war’’ μεγάλο σοκ, οι Mayhem έφτασαν μεγάλο peak με αυτόν το δίσκο (εντελώς διαφορετικό peak από αυτό του ‘‘De mysteriis dom Sathanas’’). Αλλά χάνει άνετα σε σχέση με τα άλλα του poll.

Το ‘‘Thorns’’ είναι σαν πολλοί black metal δίσκοι των '90s μαζι στο mixer. Προσωπικά τα άλλα του poll τα βρίσκω πιο ενδιαφέροντα από αυτό.

Τα ‘‘Written in waters’’ και ‘‘La masquerade infernale’’ τα είχα πάρει ταυτόχρονα, οπότε για μήνες άκουγα μόνο αυτά. Avant- garde με όλητη σημασία της λέξης, ΣΟΚ με όλη τη σημασία της λεξης κλπ. Νομίζω ότι Arcturus > Ved Buens Ende, αλλά όποτε ακούω το ‘‘Written in waters’’ αλλάζω γνώμη. Δύσκολο.

Το ‘‘666 international’’ παίζει μπάλα μόνο του και ψηφίζω αυτό.

EDIT: Μαλακία, όταν ψήφισα είδα ότι το ‘‘Written in waters’’ δεν έχει ούτε μία. Αμαρτία.

My eye is the vortex from which nothing escapes
I am dematerialization of the self
I am the axis in the wheel of reincarnation
The endless singularity

I turn the spirals of existence
I am the slowing pace of life
I am the pulse of creation
Of inevitability and destruction
I balance the shifting tides of life
Everything must return… to me

I am the beginning
And I am the end

και καπου εδω εξαϋλωνομαι…

Νομιζω φαινεται κι απο το αβαταρ μου τι ψηφισα.ΑΡΚΤΟΥΡΟΥΣ.

δεν ειναι αυτο το καλυτερο ΑΡΚΟΥΔΟΥΣ.

πες τα ρε νομιστερακη

ψηφισε και thorns ε

sham mirrors λέμε :!:
Και φυσικά το riff του “World Playground Deceit” αρκεί για τα του πολλ.

Επίσης, η αλήθεια βρίσκεται και στους Solefald και είναι ντροπή να μην υπάρχει thread.

Καλα μια χαρα σας συνουσιαζει τα αυτια το La Masquerade Infernale.
Γιατι τετοια αντιμετωπιση στο Grand Declaration Of War ρε παιδες ?

E γιατί οι Mayhem έχουν μεγαλύτερα ΕΠΗ (δες De Mysteriis, Wolf’s Lair, Ordo ad Chao).

και το καημερα εχει ενα ματσο καταπληκτικα ριφφς μεσα.

Mεγαλυτερα ολα αυτα απο το Grand ? Ολα επη τα θεωρω εγω παντως. :stuck_out_tongue:
Ειδικα το Grand το βαζω κατω μονο απο το DMDS.

Θυμάμαι μια εποχή να συζητάμε με το Μάνο και να μην έχει ιδέα από black και avant-garde black και νάτον τώρα που βάζει και poll!! Αυτά είναι μπράβο ωρέ Μανολιό! :slight_smile:

On topic: Ζόρικα τα πράγματα… Δεν μπόρεσα να αποφασίσω με την πρώτη ματιά, θα επανέλθω…

Το Grand Declaration of War εχει ενα κακο. Τον Maniac. =\ Εξακολουθουμε να το λατρευουμε ομως, οπως και χει.

Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα εγώ, ο Maniac με εξέπληξε θετικά σε αυτόν το δίσκο.

Και αν θυμάμαι καλά δικό του ήταν και το concept, ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Θα συμφωνήσω με τον Leper, ο Maniac είναι μάλλον λίγο παρεξηγημένος, έχει προσφέρει πολλά στη μπάντα… :wink:

On Topic: Ψήφισα Ved Buens Ende άν και με βαριά καρδιά (κάποιο έπρεπε να ψηφίσω…) Άν με ρωτήσετε το απόγευμα μπορεί να πω άλλο… :stuck_out_tongue:

Bump και για όσους δεν το έχουν δει.

Αν και ψιλοάσχετος με τις υπερμαυρίλες, ψήφισα Arcturus που σπέρνει. Και θα το ακούσω και σήμερα μετά από καιρό . Καλό bump :stuck_out_tongue:

Kαλό μπαμπ, αλλά μόνο ο τζιμ κι εγώ ψηφίσαμε το σωστό. Για πάμε.

Αργοπορημένη απάντηση:

Το [B][I]Thorns [/I][/B]είναι σαν πολλοί black metal δίσκοι των 90’s γιατί όλοι αυτοί οι δίσκοι επηρεάστηκαν από τα demos των [B]Thorns [/B]πίσω στο '91-'92.

Μπορεί όλα αυτά του poll να είναι δισκάρες αλλά μονο οι [B]VBE[/B] κονταροχτυπιούνται στα ίσα με Snorre.

Αυτό δεν είναι poll.
Αυτό είναι “διάλεξε ένα ή σε σκοτώνω”:!:

Επειδή ήταν και είναι [I]το μοναδικό[/I] άλμπουμ, το [I]ΈΝΑ[/I],
επειδή έχει στιχάρες που ξέρω απ’έξω ενώ έχω να ακούσω το δίσκο ΠΟΛΥ καιρό,
επειδή (imo) οι 3 μουσικοί που παίζουν στο δίσκο έφτασαν στο peak τους με αυτόν τον δίσκο,
επειδή το ακούω πολύ σπάνια, συνειδητά, γιατι δεν είναι απλά ένας δίσκος που θα βάλεις έτσι, για “ψυχαγωγία”, για να περάσει η ώρα, “δεν ξέρω τι να ακούσω-ας βάλω αυτό”,
επειδή έχει ΤΕΛΕΙΟ artwork,
επειδή αυτό σε βρίσκει και όχι εσύ αυτό,
επειδή, επειδή, επειδή, επειδή…

[B][I]Ved Buens Ende - Written In Watters[/I][/B]

Nα μετονομαστεί το πωλ σε "no way I can choose one’’ πωλ