Σωκράτης Μάλαμας

Τι γνώμη έχετε για αυτόν;

(το παρόν φιλοτεχνήθηκε με χρήση Windows Paint χρησιμοποιώντας μόνο τα βελάκια του πληκτρολογίου.)

Υπέροχος:!: Μ’αρέσει κυρίως η πιο ‘‘ροκ’’ πλευρά του που φαίνεται στους δίσκους Ο Φύλακας Και Ο Βασιλιάς, Ένα, Το Άδειο Δωμάτιο:!:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Γουστάρω πολύ να τον βλέπω στα λάιβ

Μαρεσουν λιγα κομματια του,στα υπολοιπα θελω να αυτοκτονησω…αν και ακουω αυτη τη σκηνη αρκετα και απο παλια,ο μαλαμας ηταν παντα το αγκαθι για μενα…πιο βαρετη φωνη εβερ…

+1 από τους λίγους που δεν αντέχω νότα.

Και στα λάιβ;

Στα live τα κανει ολα μπαχαλο,λιωμα κτλ,καποιοι γουσταρουν,εγω οχι,εχω φυγει και στη μεση σε λαιβ του…γενικα δεν τον μπορω,η φωνη του με κανει να θελω να κοιμηθω ενω αν εξαιρεσω καποια κοματια του που μου αρεσουν και κατι ψιλα που ειναι διπλα στον Θεο Θαναση,δεν μπορω απο τα υπολοιπα να τα ακουσω με τιποτα,ολα ειναι ιδια,ολα μου φαινονται βαρετα και οι στιχοι ψευτοδηθεν…:stuck_out_tongue:

Γιάννης Αγγελάκας, Σωκράτης Μάλαμας, Θανάσης Παπακωνσταντίνου…

Η αγία τριάδα, οι πιο εμπνευσμένοι καλλιτέχνες του σύγχρονου ελληνικού τραγουδιού.

Ο Μάλαμας είναι η μούσα μου. Σε αυτή την έντεχνη σύνθεση:

O Μάλαμαw σώζει την Αγιά Σοφία από τους αγαρηνούς ειδωλολάτρες Τούρκος, ταυτόχρονα σώζει και μια άλλη χαμένη πατρίδα την Μόρντορ.
Κρατάει στα χέρια δύο αντικείμενα, το αγαπημένο του μπουζούκι φτιαγμένο από καβούκι αρμαντίλο (γιατί την χελώνα την πρόλαβε άλλος θεός όπως έχουμε δει) και μια Ποκεμπολ μέσα στην οποία έχει εγκλωβίσει τον no 5 μεγαλύτερο εχθρό του ελληνισμού μετά τον Σατανά, τους Τούρκους, τον Κύριο Παγετό (Mr Freeze στην βαρβαρική) και το Αγόρι Λάστιχο, και δεν είναι άλλος από τον καταραμένο Όφη

Τι νόημα είχε αυτό τώρα; Πραγματικά είμαστε όλοι λίγο πιο χαζοί διαβάζοντας το από πάνω…

Τι νόημα έχει ο Μάλαμας γενικά;

Αγγελακας,Θανασης,μαζι σου,Μαλαμας για μενα με τπτ…καταρχας,προς Θεου,δεν τον αντιπαθω ή τον μισω και λοιπα γραφικα,απλα μου φαινεται απιστευτα επαναλαμβανομενος και μουσικα και στιχουργικα,οπωτε δεν μπορω να τον καταταξω διπλα στους αλλους 2…και,προσωπικο γουστο Mode on,η φωνη του δεν με κανει να θελω να ασχοληθω παραπανω μαζι του…εχει κομματαρες,αυτο ειναι σιγουρο…αλλα λιγες κατ εμενα…

Στα 15 ποστ που εχεις ανοιξες ενα ηλιθιο τοπικ μονο και μονο για να κραξεις τον Μαλαμα;Την γκομενα σου φαγε;

νταξ,και μενα δεν μαρεσει ιδιαιτερα ο μαλαμας,αλλα αυτο σιγουρα αστειο δεν το λες(βσκ ουτε σαν σουρεαλ ακυροτητα να το δεις,αστειο δν ειναι κ παλι)…αν ειναι κ δεν γουσταρεις-μιας και ανοιξες και το τοπικ-πες τουλαχιστον γτ…χιουμορ αστο για καναν αλλο που τοχει…(νο οφενς αλλα ανοιγεις ενα τοπικ και γραφεις οτι ναναι μετα)…

Υπάρχει ήδη thread, τα σοβαρά ποστ μεταφέρονται εκεί, το flaming σταματάει εδώ:)