Αγαπημενες σειρες που παιζουν ακομα ή τελειωσαν την τρεχουσα σεζον

Εδώ.

Λέω να ανοίξω κανά thread γιατί μου φαίνεται παράλογο να μη βλέπει κανένας αυτή την υπερσειρά!!

+1!:smiley:

Σορρυ ρε παιδια, αλλα ποτε προλαβαινετε και κατεβαζετε και βλεπετε τοσες ξενες σειρες;:-s
Εγω ενα Λοστ, ενα Πριζον Μπρεηκ κι ενα Χιροουζ εβλεπα κι εχω μεινει πισω.

ε εσυ πρεπει να τα βλεπεις και μια και δυο και τρεις φορες…

Lie To Me ρε αμπαλοι!

Τα άλλα 2 μην κάνεις καν τον κόπο να τα προχωρήσεις για να γλιτώσεις και χρόνο, μόνο το Λοστ.

Να πω κι εγώ την άποψή μου για αυτά που βλέπω:

Lost: σταθερή αξία για μένα, ακόμα και όσοι κύκλοι ξεκίνησαν αδύναμα είχαν στην πορεία μια πολύ καλή συνέχεια. Βέβαια, η σειρά φτάνει στο τέλος της και εδώ θα κριθούν πολλά. Σε αντίθεση πάντως με τα προηγούμενα χρόνια, υπάρχουν τώρα αρκετά στοιχεία για να δει κανείς προς τα που πηγαίνει. Ή τουλάχιστον να επικεντρώσει την προσοχή του στα βασικά μυστήρια. Στο τέλος θα δούμε αν η λύση του μυστηρίου είναι αντάξια των προσδοκιών μας.

Heroes: ξεκίνησε πολύ ωραία στον πρώτο κύκλο, αλλά η συνέχεια ήταν…άστα να πάνε. Ο δεύτερος κύκλος βλέπονταν (με πολύ προσπάθεια και καλή θέληση), ο τρίτος όμως όχι… Δε στεναχωριέμαι καθόλου που την παράτησα.

Prison Break: είχε έναν καταπληκτικό πρώτο κύκλο, έναν συναρπαστικό δεύτερο (κάτι φιδούμπες ΝΑ με το συμπάθειο, αλλά κράταγε γερά το ενδιαφέρον). Δυστυχώς, αντί να τελειώσει πέντε λεπτά πριν το τέλος του δεύτερου κύκλο, είπανε να τραβήξουν το άθλιο σαρκίο τους και άλλα δυο χρόνια. Ψιλοαδιάφορος ο τρίτος κύκλος, ο τέταρτος είχε κάποιο ενδιαφέρον (και ακόμα περισσότερα φίιιιιιδια), κάποια στιγμή όμως βαρέθηκα και δεν ξέρω πως τελείωσε.

Battlestar Galactica: καταπληκτική σειρά μέχρι το σημείο που βρίσκομαι (τέλος δεύτερου κύκλου). Ωραία πλοκή, δυνατοί χαρακτήρες και με σωστή μίξη ανάμεσα σε closure επεισοδίου και plot hook για την επόμενη φορά. Τόσο καλή που μέχρι και η γυναίκα μου τη βλέπει φανατικά, κι αυτό λέει πολλά! :-Ρ

My Name is Earl: η πιο κάφρικη και rock σειρά από αυτές που έχω δει. Έχω τελειώσει τον τρίτο κύκλο και για μένα παραμένει δυνατή μέχρι τότε.

The Office (US): Απίστευτο έπος! Ξεκινάει κάπως αδύναμα, αλλά όσο πάει και καλυτερεύει. Έχει μερικούς από τους καλύτερους χαρακτήρες των τελευταίων ετών και, όσο περίεργο κι αν ακούγεται για μια κατά βάση κωμική σειρά, αρκετό βάθος. Μιας και τα άλλα είναι λίγο πολύ γνωστά, αυτή είναι και η πρότασή μου στην ομήγυρη.

Άρχισα να βλέπω το criminal mids και είμαι στη μέση της 2ης season. Έχω πάθει μεγάλη πλάκα ούτε με το csi (las vegas) τέτοιο κόλλημα.

BTW βλέπει κανείς το Mad Men για να πει τη γνώμη του άμα αξίζει? Έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

Συμφωνω με τον Vildanden.

Ημουνα απο τους μεγαλυτερους fan του Heroes μεχρι τον τριτο κυκλο. Εκει ξενερωσα εντελως. Τα ειδα ολα απλα και μονο για την ελπιδα οτι μπορει να στρωσει αλλα μπααα… Δυσκολα θα κατσω να δω τη συνεχεια.

Prison Break ακριβως οπως τα ειπε. 1ος και 2ος κυκλος σπαιρνανε κανονικα. 3ος και 4ος ητανε αχρειαστοι. Θα μπορουσανε να το εχουνε ληξει στο 2ο κυκλο και να εχουνε μια τρομερη σειρα.

Τωρα το Lost ειναι κι αυτο μια τρομερη σειρα αλλα ρε γαμωτο ειμαι στην αρχη του 5ου κυκλου και εχω χασει τοσο πολυ την μπαλα που βαρεθηκα. Δηλαδη οκ γουσταρω που το κανανε psycho και δεν ξερεισ τι σκατα γινεται αλλα το παρακανανε λιγακι. Λογικα θα κατσω να δω και τα υπολοιπα, αλλα προς το παρον το εχω παρατησει μεχρι να μου ξαναερθει η ορεξη.

Απο τα αλλα που προτεινες, λεω να κατσω να δω το Battlestar Galactica. Παντα μου αρεσαν λιγο αυτα τα διαστημο-πολεμικα και ακουω καλες κριτικες γι’αυτο. Θα το επιχειρησω :stuck_out_tongue:

Dexter
Lost
How i Met your Mother
Heroes
Prison Break

SouthPark
Family Guy
Metalocalypse
Drawn Together

Καψιμο !

μη βάζουμε στην ίδια πρόταση την πρώτη με τη δεύτερη σεζόν p.b. ε, θα κόψω φλέβα.

να ξεκινήσεις bsg. ΟΛΟΙ ΣΑΣ. SO SAY WE ALL!

\m/so say we all

house περιμενουμε στις 21 σεπτεμβρη
its always sunny in philadeplhia 17 σεπτεμβρη

ακριβως τις μερες που θα τελειωνει η εξεταστικη μου

τα επεισοδια θα ειναι ολα διπλα !!!
επεται λιωσιμο…

Eχω κανει thread ! Eκθειασε μπας και νιωσει κανενας !

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12477

απο αυτο το thread σκεφτηκα να τα κατεβασω

πολυ κολλημα η σειρα !

greenman
dayman = master of karate and friendship for everyine

γενικα ειναι μακραν οι πιο σκατοψυχοι χαρακτηρες που εχω δει
(στα υποψιν εχω λιωσει πραγματικα σκατοχαρακτηρες οπως blackadder-yes minister)

σωστη καφριλα
(danny de vito = θεος)

ασχετο αλλα δοκιμαστε και robot chicken,καμια σχεση αλλα δεν το λεω μιας κ δεν πρεπει να εχει αναφερθει

Σπαστα ρε Immolation να πουμε !

Supernatural
Heroes
Spooks(MI5)
Doctor Who

κανεις εδω περα δεν αγαπαει breaking bad ?

[B]ειδα τους πρωτους 2 κυκλους σε 2 μερες

20 επεισοδια εκ των οποιων τα 13 σε μια μερα τσακ-μπαμ 8O[/B]

και μην ακουτε το hype Για το galactica

ειναι απλα μια υπερεκτιμημενη σειρα πασπαλισμενη με ψευτοφιλοσοφικες αναφορες για credibility

ασε που ολο οι καλοι νικανε και δεν πεθαινει και κανενας απο τους καλους λες και εχουν θεικη προστασια

καλοφτιαγμενη μεν και η starbuck ειναι very nice baby αλλα ψυχραιμια…7/10 το πολυ

το HYPE που το δες ρε dick head. ποιοί καλοί νικάνε? έχει ΚΑΛΟΥΣ κ ΚΑΚΟΥΣ η σειρά και δεν το κατάλαβα τόσα χρόνια? 8O αυτό το πασπαλισμένη με γλυτώνει από β(ρ)ωμολοχίες, θενκ γκαντ.

επειδη δεν θελω να ανοιξω αλλο Thread για μια ερωτηση μονο…

το the sopranos το εχει δει κανεις…??
αξιζει…??
εστω και σε spoiler μια απαντηση…:roll:

lost
supernatural
dexter

κανενας , απαντηση για the sopranos. . . ??

:frowning: