Αγαπημενες σειρες που παιζουν ακομα ή τελειωσαν την τρεχουσα σεζον

deadwood με ελληνικούς υπότιτλους, έχουν λίγο στριφνή γλώσσα.

Είμαι redneck εγώ δεν φοβάμαι! :lol:

Αυριο θα εχουμε season premier απο Entourage. :hippy:

Για κωμωδια, It’s always sunny in Philadelphia και Curb your enthusiasm.
Με το πρωτο θα γελας για τις γελειοτητες και την ανωριμη προσεγγιση των πρωταγωνιστων σε ολα τα πολιτικα/κοινωνικα θεματα.

Με το δευτερο θα γελας με την περιεργη μεν, καθημερινη δε για πολλους οπτικη του πρωταγωνιστη (Larry David, δημιουργος της πιο διασημης κωμικης σειρας, Seinfeld).

Αυτες προτεινω για αμερικανιες.

Για μπριτατες επιλογες, προτεινω , εκτος απο το αγαπημενο μου Spaced, αυτο:

Αν και δεν ειμαι καθολου ζομπι-βαμπιρ-αιμοδιψεις φαν, δεν εχω ξαναδει τετοια σατιρα την δεκαετια αυτη ( με προλαβα για να μη με δικαιολογημενα κατακρινετε που δεν εναφερα τα κλασσικα blackadder και monty python)

Εντιτ: Ουπς τωρα συνηδειδητοποιησα τον τιτλο του thread, Οποτε γραψε Χ :slight_smile:

The big bang theory για φετος…τρελο καψιμο!

Aπιστευτη σειρα το The Office (US), η καλυτερη κωμικη σειρα ever για μενα. Ειμαι τελευταια σεσον 6 και ακομα εχει πολλα να δωσει…Ακουγονται φημες οτι ο μεγιστος ηθοποιος Steve Carrel θα αποχωρησει…μακαρι να ειναι μουφα, ο ρολος του manager Michael Scott του παει γαντι με το ηλιθιο υφος του…:smiley:

House + Big Bang για φέτος, και κανα CSI, αλλα θα τα αρχίσω απο την αρχή.

Ποιο CSI ειναι καλυτερο? Οι απόψεις διίστανται, και δεν ξερω ποιο να διαλεξω να αρχισω να βλεπω

Άνετα las vegas. Οι πρώτες 5 season βλέπονται μονορούφι, μετά το κουράζουν αρκετά.
Και άμα σ’αρέσει μπορείς να τσεκάρεις και το miami που είναι λίγο διαφορετικό. Με το new york πιστεύω οτι δεν αξίζει να ασχοληθείς.

Κορυφαία σειρά στο ίδιο στυλ είναι και το criminal minds.

breaking bad

αν κ ειναι σε αλλο συμπαν σε συγκριση με house/csi/desperate housewives και λοιπες σειρες-ποπκορν

εγω πρεπει να το ξαναπω

τωρα που τελειωσε η παραμυθα το λοστ,επενδυστε σε μια σειρα που σας σεβεται και σας αντιμετωπιζει σαν σκεπτομενο θεατη-καταναλωτη

ετσι για αλλγη ρε παιδια.τα σκουπιδια-ποπκορν θαναι παντα εκει να σας περιμενουν…

η καλυτερη σειρα αυτη τη στιγμη στο αμερικα κ την βλεπουν 3 ατομα εδω μεσα…αμαρτια…

Είδα από άλλο θρεντ ότι τα λέτε για csi εδώ.
Άλλη μια μαλακία να δω και θα τα κάνω λίμπα :!:

Κοίτα μπορείς ν’ αρχίσεις με το κανονικό, το πρώτο δηλαδή το οποίο έγινε Las Vegas μετά. Σε καμία περίπτωση Las Vegas όμως γιατί το παίζουν Σέρλοκ Χολμς ενώ δε το ‘χουν. Για μένα το καλύτερο είναι το NY. Βασικά για να διαλέξεις να σου πω απλά ότι στο Miami έχει τα γκλάμουρους εγκλήματα με τους πλούσιους και τα θέματά τους. Ο τσιφ είναι ένας τυπάς. Είτε θα τον λατρέψεις, είτε θα τον μισήσεις. Προσωπικά τον λατρεύω. Στο Las Vegas τώρα η φάση είναι ίντριγκες και καζίνα. Αδιάφοροι μπάτσοι. Βαρετό για μένα. Στο NY έχει τα “αστικά” εγκλήματα. Η γκόμενα που με παράτησε και την έκανα πολτό και τέτοια. Αρκετές φορές φαίνεται να το μπλέκει πολύ και μπορεί να ξενερώσεις στο τέλος. Οι μπάτσοι έχουν όλοι ζωντανό χαρακτήρα, δεν είναι προχειροφτιαγμένοι κι αυτό μ’ αρέσει. Ο τσιφ είναι Βιετνάμ φάση και οι άλλοι μπάτσοι έχουν τις πιο συμπαθητικές φάτσες απ’ όλα τα csi. Να τσεκάρεις τα επεισόδια Grave Danger του κανονικού csi που τα έχει γυρίσει ο Ταραντίνο. Δύο είναι κιε γαμάνε. Επίσης έμαθα σήμερα ότι ένα επεισόδιο (LA πρέπει να λέγεται) του Miami το έχει γυρίσει ο Rob Zombie. Μπορείς να δεις ένα από το καθένα πάντα και να κρίνεις μόνος σου.

τρειλερ απο την καινουργια σειρα(ξεκιναει 19 Σεπτεμβριου)του hbo “Boardwalk Empire” με σκηνο8εσια scorsese :!:

bonus :παιζει και ο Ομαρ απο το wire:thumbup:

buscemi 8εος οπως παντα

[SIZE=“3”]Rubicon (AMC)[/SIZE]

Η νεα σειρα , απο το καναλι που μας εχει δωσει Breaking Bad και Mad Men

Αυτη λοιπον ειναι η 3η σειρα που παραγει

Εχω δει μονο τα πρωτα 3 επεισοδια

Με 2 λεξεις … Θυμιζει 70s ‘conspiracy theory’ στα χναρια του 3 μερες του κονδορα

Φαινεται καλο , αμα γκαζωσει κ μου παρει τα μυαλα θα ξαναμπω να ενημερωσω

Είδα το πρώτο επεισόδιο/δεν κατάλαβα τίποτα/έφαγε delete.

ετσι,αμα δεν γινει της πουτανας απο το 1ο επεισοδιο,την σβηνουμε την σειρα κ παμε στην επομενη

(δεν σε ρωταω καν για wire,μολις μου απαντησες κ γι’αυτο)

δες 24 πιστευω θα γουσταρεις

παντως , επειδη ειδα κ το 4ο επεισοδιο , ακομα δεν εχει δειξει τρελα δειγματα γραφης…ιδωμεν.

Καμία σχέση όμως :roll:

Απλά δεν με συγκινούν οι συνωμοσίες και ο Λιακόπουλος.
Wire το σταμάτησα στην 4η season αν θυμάμαι καλά. Τo breaking bad όμως μ’άρεσε πολύ.

Επίσης ενώ γουστάρω απίστευτα το American Dad βρίσκω το χιούμορ του Family Guy τελείως random.

Και όχι δεν υπάρχει περίπτωση να δω το 24. Μια σειρά που απόλαυσα και περιμένω πως και πως την 3η season είναι το In Treatment.

α οκ παω πασο τοτε :slight_smile:

γιατι στην 4η ρε δολοφονε ?

το ‘‘ομως’’ δεν το καταλαβα , ειναι και οι 2 σειρες που θαπρεπε να σου αρεσουν

θες γκαζια ρε πστ , εχεις το πανκ μεσα σου που σε τσιτωνει

σαρκαστικα τοπα για το 24 8)

είναι και οι 2 σειρές που προωθείς :stuck_out_tongue:

Dexter - IT Crowd τελος !

supernatural και συνεχιζεται