Ποια ειναι η μεγαλυτερη δυναμη στον κοσμο;

Εχω ακουσει οτι το χρημα κινει τον κοσμο,με την θεληση τα καταφερνεις ολα,η βλακεια δεν νικηεται με τιποτα κλπ.Ποια θεωρειτε την μεγαλυτερη δυναμη στον κοσμο;

Η γυναίκα.

το αιδιο της γυναικας σε συνδιασμο με την αδυναμια του αντρικου μοριου να αντισταθει σε αυτο. Τουλαχιστον με τις προσφατες εμπειριες μου βλεπω οτι το σεξ κινει κατα 75% τους ανθρωπους, σιγουρα πραγματα. Στα παντα οπως

Θα το σκεφτω παραπανω ομως και θα ξαναπαντησω ομως.Ωραιο τοπικ

εγω πιστευω πως το παιχνιδι παιζετε μεταξυ σεξ,χρηματος και θελησης

Εξαρτάται σε τι ανθρώπους απευθύνεσαι.

Εγώ είμαι πιο ρομαντικός και θα πω η αγάπη:p.Βέβαια χωράει τρελή ανάλυση την οποία θα κάνω αργότερα

καντηνε ευαναγνωστα πληζ

Χρημα χαλαρα.
Αν εχεις χρημα,ολα τα αλλα ερχονται ευκολα-δυσκολα.

Η ανορθογραφία…

Ποια ερχονται; Η αγαπη; Η υγεια; Η τυχη; Το μυαλο; Οχι τοσο.

Η θεληση ειναι η μεγαλυτερη δυναμη στο κοσμο.

Μπορει να μην εχεις το χρημα,τη τεραστια δυναμη κλπ αλλα αν εχεις τη (πραγματικη)θεληση μπορεις να κανεις τα παντα.

Άλλο. Ο Τσακ Νόρρις.

Επανέρχομαι με ανάλυση του προηγούμενου ποστ.Εγώ πιστεύω ότι η κινητήρια δύναμη του κόσμου είναι η αγάπη(αυτό νομίζω λέει και ο Φρόυντ:p).Αυτό το πιστεύω γιατί βλέπω πως παρόλο που θέλουμε πολλά πράγματα(όπως λεφτά,κοινωνικοποίηση,υγεία,επιτυχία κλπ) βαθύτερα θέλουμε να μας νοιάζονται οι άλλοι και να μας αγαπάνε.Όταν νιώθουμε την αγάπη τους νιώθουμε ότι μπορούμε να κάνουμε τα πάντα και αυτό το έχω ζήσει αρκετές φορές όπως και το έχω παρατηρήσει(πχ όταν κάποιος τα φτιάχνει με μία κοπέλα που του άρεσε πολύ και νιώθει πως μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι καλό είναι πάρα πολύ χαρούμενος και μπορεί να κάνει ότι του πεις γιατί νιώθει ότι κάτι βασικό το έχει κατακτήσει και μπορεί να πάει σε άλλα με σιγουριά).Γι’αυτό ίσως όλοι χρειαζόμαστε την αγάπη των άλλων,προκειμένου να νιώθουμε ότι μπορούμε να κάνουμε πολλά.Λίγο απλοική επιχειρηματολογία αλλά αυτό κάπως πιστεύω:p

Η δικη μου.

θεληση και υγεια να υπαρχει, ολα τα αλλα ερχονται.

Στη θεωρία είναι η ισχυρή πυρηνική, πρακτικά όμως το νινί είναι αυτό που σέρνει τα καράβια. Άρα…

Καλα ολα τα αλλα, αλλα η βλακεια πως ειναι δυνατον να ειναι η μεγαλυτερη δυναμη στον κοσμο? Γιατι υπαρχει σαν επιλογη?

Εδω δεν υπαρχει το μουνι,η βλακεια σε πειραξε??

ε οταν λεει “το σεξ”, για τους αντρες εννοει το μουνι (τη γυναικα) και για τις γυναικες εννοει τον αντρα λογικα.

Συγκρινεις τη δυναμη του πεους με τη δυναμη του αιδοιου? :?