Παιχνίδια Παίζουμε;

Τι παίζει με το cdkeys.com; Κατά καιρούς έχει κάποιες τρέλες ευκαιρίες και με λίγο ψάξιμο που έκανα, οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι όμως γίνονται αναφορές με περιπτώσεις που παιχνίδια έπαψαν να λειτουργούν και έπεσαν και ban. Έχει κανένας προσωπική εμπειρία;

Γενικα ολα τα σαιτ με που πουλανε keys λειτουργουν με τον ιδιο τροπο πανω κατω.Το key που θα αγορασεις θα στο δωσουν ΑΛΛΑ.
Ο τροπος που ολα αυτα τα σαιτ παιρνουν τα keys και τα πουλανε τοσο φθηνα ειναι οτι αγοραζουν κλειδια που δεν ειναι region locked απο χωρες που λογω συναλλαγματος και οικονομιας τα παιχνιδια ειναι πολυ φθηνα και στην συνεχεια τα πουλανε σε τιμες πολυ χαμηλοτερες.Σε καποια site οπως το g2a και το kinguin μπορει ο οποιοσδηποτε να πουλησει ο,τι θελει.Ετσι ξερω γω τυποι απο την Ρωσσια μπορει να αγοραζουν πολυ φθηνα keys (ακομα και τα παιχνιδια στο steam της Ρωσσιας ειναι πολυ φθηνοτερα) και να τα πουλανε σε αυτα τα site σε χαμηλες τιμες.Αν το key εχει αποκτηθει απο το σαιτ με αυτους τους τροπους τοτε αν το ενεργοποιησεις εισαι κομπλε.
Σε αρκετες αλλες περιπτωσεις ομως διαφοροι τυποι αγοραζουν πολλα keys με πλαστες πιστωτικες και με διαφορες απατες και στην συνεχεια τα πουλανε σε αυτα τα site.Κατι τετοιο ειχε συνεβει με το Αssassins Creeed Unity οπου ειχαν κλαπει με αυτο τον τροπο χιλιαδες keys τα οποια κατεληξαν σε διαφορα τετοια site και τα οποια στην συνεχεια η ubisoft κλειδωσε,με αποτελεσμα οποιος ειχε αγορασει τετοιο key να χασει τα λεφτα του.Ειδικα g2a.com απ’οτι λεγεται υπαρχουν πολλα τετοια κλεμμενα keys καθως ο καθενας μπορει να πουλαει ο,τι γουσταρει.Αν το key που αγορασεις ανηκει στην δευτερη κατηγορια υπαρχει η πιθανοτητα ο developer που χανει πολλα λεφτα απο αυτα,να αποφασισει να κλειδωσει ολα τα keys που εχουν κλαπει,με αποτελεσμα εσυ που το αγορασες χωρις να το ξερεις να παρεις τον πουλο.
Γενικα σχεδον ολα αυτα τα σαιτ ειναι “εμπιστα” απο την αποψη οτι κατα 99% ακομα και σε site οπως g2a και kinguin θα παρεις κομπλε το key σου και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Απλα τα γραφω ολα αυτα για να ξερεις οτι βρισκονται σε μια ψιλογκριζα ζωνη αυτα τα site και δεν ειναι επισημοι retailers των παιχνιδιων,οποτε αν παιχτει μαλακια(duplicate key κτλπ) εξαρταται αποκλειστικα απο αυτους αν θα σε αποζημισωσουν.Χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια,αν ψαξεις και στο google θα δεις οτι για το cdkey σχεδον ολοι ειναι ευχαριστημενοι και ειναι απο τα πιο legit site.Στο faq λεει οτι τα κλειδια ειναι φθηνα γιατι τα παιρνουν απο προμηθευτες απο ολο τον κοσμο,ενω εχει το καλο ο,τι δεν ειναι σαιτ που πουλαει key oποιος γουσταρει.Εγω γενικα δεν τα προτιμαω αλλα ειναι γεγονος οτι μπορεις να βρεις καλες ευκαιριες.

1 Like

Εγώ πλέον παίρνω μονίμως από το instant gaming, ανάλογο site με τα παραπάνω, και έχει σωθεί η τσέπη μου. Κανένα πρόβλημα 2 χρόνια και με καμιά δεκαριά παιχνίδια αγορασμένα. Πολύ καλές τιμές ακόμα και σε καινούργιες κυκλοφορίες. Για πιο παλιά δεν το συζητάω, βρίσκεις φοβερες ευκαιρίες με 4-5 ευρώ

1 Like

Βλέπω το πάμφθηνο Assassin’s Creed Unity ισχύει παντού. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Περισσότερο για το Forza Motorsport 6 ψήνομαι που το δίνουν και τα δύο sites σε καλύτερη τιμή από την έκπτωση που κάνει η Microsoft στα Black Friday Deals. Θα δούμε.

Παιζει κανεις μηπως FFXV?

Μακάρι να τα σπάει και να είναι όσο μεγαλειώδες του αρμόζει αλλά το τελευταίο FF που ευχαριστήθηκα ήταν το XII. Επίσης είμαι γύρω στις 120 ώρες μέσα στο Witcher 3 και δεν παίζει να διακόψω τώρα για κανέναν λόγο. Ούτε καν για το φρεσκοτσιμπημένο Fallout 4. Για το FF θέλω πρώτα να ξεκαθαρίσει πώς περίπου είναι και βλέπουμε για Χριστούγεννα.

Έχει διαβάσει κανένας τα βιβλία του Witcher; Ψήνομαι να τα τσιμπήσω, απλά βλέπω τον τίτλο του πρώτου, The Last Wish, και μάλλον προκατειλημμένος από το αντίστοιχο quest στο παιχνίδι, φοβάμαι μην είναι άρλεκιν φάση. :stuck_out_tongue: Δεν παίζει, ε;

Να τα τσιμπήσεις! Είναι πολύ καλά. Το Last Wish είναι συλλογή ιστοριων οι οποίες σε μπάζουν στον Witcherοκοσμο. Και το επόμενο είναι κάπως έτσι. Μετά αρχίζει το μεην στόρυ. Μην μασάς όμως. Και οι ανθολογίες είναι πάρ α πολύ καλές!

1 Like

ανακοινωθηκε last of us 2… αντε γειαααα!!!

Αντιο ζωη…

τα 2 trailer που εχουν βγει ειναι πολυ ενδιαφεροντα…ειμαι περιεργος για το σεναριο και το gameplay…

Ήρθε σήμερα.

:""""")

οταν το τερματισεις πες εντυπωσεις!

Λίγες μέρες ακόμα για το

Το καλύτερο υποκατάστατο του Harvest Moon! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Το περιμένω πώς και πώς.

Motorsport Manager. Ενα μικρο επος απο την Sega

Όσοι παίζουν σε Xbox One ή 360 μπορούν να κατεβάσουν δωρεάν ένα από τα καλύτερα JRPG της προηγούμενης γενιάς, το Lost Odyssey του Hironobu Sakaguchi, μέχρι 31 Δεκεμβρίου. Δε χρειάζεται Gold συνδρομή.

Ενα μικρό αναγνωσμα για τον πρωινο καφε αναφορικα με την μοναδικοτητα του αγαπημενου μας Geralt. Κατα τα αλλα εχει παιξει κανεις το Shadow Tactics με τους νιντζα?? Καλό?

Μου έχουν μείνει καμιά 80αριά σελίδες στο Last Wish. Με λίγη ησυχία θα το τελειώσω σήμερα και θα αρχίσω το Sword of Destiny.

ναι φιλε πολυ καλο αν ειχες αγαπήσει Commandos/ Desperados ειναι το ιδιο παιχνιδι με στοιχεία 2016…
Δυστυχώς στο pc μου δε μπορω να το ευχαριστηθώ οποτε το άφησα και περιμένω να βγει στο ps4.
Αν και το εχω βαλει για λιγο στον παγο τι παιχνιδαρα ειναι αυτο το wasteland 2 ΟΡΕ!!

Τσιμπησα Pillars of Eternity - The White March Expansion Pass -40% !