Παιχνίδια Παίζουμε;

Το πηρα το shadow tactics. Παιχνιδαρα. Ατμοσφαιραρα. Κ ναι ημουν μεγας φαν commandos οποτε με πωρωσε. Και το wastelands εξαιρετικο. Το τελειωσα πριν κανα τριμηνο

Υπάρχει λόγος να προτιμήσεις τo MGS V: Definitive Experience, αν έχεις ήδη το Ground Zeroes και δε σε ενδιαφέρουν τα μπιχλιμπίδια; Θα χάσω κάτι σημαντικό αν πάρω την απλή έκδοση, το Phantom Pain;

Τελος last guardian

Στα μειον, η καμερα (οποιος εχει παιξει ico και shadow of colossus να περιμενει ακριβως τα ιδια), ο χειρισμος καποιες φορες του τρικο που -4,5 συγκεκριμενες- με εκανε να ριξω μια δυνατη παναγια-, το τελειωςα σε 12 ωρες κοντα και το frame drop/ το παιχνιδι ειναι ξεκαθαρα για ps3 φτιαγμενο

Στα συν η τρομερη ιστορια, τα παλαβα levels για ατομα που δεν εχουν υψοφοβια και μονο, η ολη εμπειρια που σε κανει τελικα να δεθεις με το ζωο, το εφανταστο design του κοσμου και γενικοτερα, οτι νιωσατε στα 2 προαναφερθεντα αριστουργηματα, θα το νιωσετε και εδω 110%, το παιχνιδι ειναι σα σηκουελ του ico με στοιχεια απο colossus…

Γενικα, παρολα τα αρνητικα του, το παιχνιδι ειναι εμπειρια και δη τωρα σε ενα gaming κοσμο ολο scripted action και κανενα ουσιαστικο challenge στο single κομματι (πλην souls κτλ, ξερετε ποια ειναι)… Επιασα το tomb raider τωρα και λεω πφ, τι σκατα παιζω παλι…

Οι φιλοι των ico + colossus θα γουσταρουν φουλ, παρολλα αυτα δεν ειναι για ολους δυστυχως…

[quote]lupin wrote:
το παιχνιδι ειναι εμπειρια και δη τωρα σε ενα console gaming κοσμο ολο scripted
action και κανενα ουσιαστικο challenge στο single κομματι (πλην souls
κτλ, ξερετε ποια ειναι)[/quote]

φιξντ.

μανγκαι, επειδη γνκ ειμαι νουμπας στα παντα, εχει κανεις Nintendo NES classic?

μου το καναν δωρο, τουχω γαμησει τα ματια και σε λιγο τερματιζω και το τελευταιο game του πακετου… ειδα απο δω και κει διαφορα οτι το χακαρεις και βανεις και επιπλεον αλλα παιχνιδια, που κατεβαζεις κτλ…εχει κανεις κανει κατι παρομοιο να πει μια δυο συμβουλες?

γτ καθοτι και κωλογερος, ΝΕΣ και ΣΝΕΣ μπορω να παιζω για ωρες (καλα αν βρω μεταχειρισμενο ΣΝΕΣ με τα συγκεκριμενα παιχνιδια που ψαχνω, οριακα το κανω trade με το ps4 μου πχ) και θελω να βαλω κ αλλα απο αυτα που επαιζα ως πιτσιρικος

θενκς ιν αντβανς

Eπαιξε κανενας Ghost Reckon closed beta?

Ειχε λιγο πλακα το coop, αλλα μια κακη αντιγραφη Far Cry μου εμοιασε…
Αρκετα bugs, αθλια οδηγηση , κακο melee… Για που κ που με παρεα θα το επαιζα, αν το εδιναν τσαμπα.

εγω παντως τον τελευταιο καιρο παιζω the darkest dungeon! απιστευτα εθιστικο

1 Like

Εγώ αυτό τον καιρό παίζω God of War 3 Remastered. Τα βαριόμουν αυτά αλλά μου έλεγε ένας φίλος ότι αξίζει. Έκανα εδώ μια βόλτα και είδα ότι υπήρχε μεταχειρισμένο σε ένα κατάστημα με 15€. Οπότε το αγόρασα. Πολύ καλή μεταφορά και άξιζε τα λεφτά του. Καινούργιο δεν θα το έπερνα γιατί δεν είμαι και πολύ λάτρης αυτού του τύπου παιχνιδιών (εκτός εξαιρέσεων) αλλά για τα λεφτά που το βρήκα …μια χαρα!!! Τώρα μετά από κάποια review που είδα μάλλον πάω για το Resident Evil 7 Biohazard !!!

γαμαει το biohazard, old school τρομος με λιγα αρνητικα που δε χαλανε ιδιαιτερα την ολη καταπληκτικη ατμοσφαιρα του παιχνιδιου

ωιμε τι επος το bioshock infinite… ενταξει σαν fps δεν ειχε κατι το τοσο συναρπαστικο, στο gaming κομματι δλδ -το ευχαριστηθηκα αλλα δν ηταν τοσο πρωτοποριακο ή διαφορετικό εκεί από το μέσο καλό fsp-, αλλα η ιστορια/χαρακτηρες/σκηνοθεσια ηταν jaw dropping…

1 Like

Eπος το Infinite , και γενικα η Bioshock σειρα ειναι απο τις τοπ αγαπημενες gaming εμπειριες μου.
Στο φιναλε μαζευα τα μυαλα απο το πληκτρολογιο μου.

Και μη ξεχναμε το τρελο κολλημα

1 Like

ω ναι κομματαρα

νταξ, το πρωτο τοχα σε τεραστια εκτίμηση, όντως από τις τοπ αγαπημένες μου gaming εμπειρίες τα τελευταία 10 χρόνια… αλλα wtf ήταν αυτο χτες, κεραμυδα απο το πουθενα ηταν…

πηρα την τριπλη συλλογη για το ps4 κυριως γτ ηθελα να ξαναπαιξω το πρωτο, να ξαναδω την rapture και να ριξω και μια ματια στο 2 που δεν το επαιξα ποτε… ε και το infinite καβατζα για οταν τελειωσω ολα αυτα που παιζω τωρα… ε αρχιδια, 3 μερες δεν μπορουσα να διανοηθω οτι θα επαιζα κατι αλλο πλην του infinite…

και κομματαρα το πανω ναι…γνκ τι να πρωτοπω για αυτο το παιχνιδι… λιιιιγο με ‘‘χαλουσε’’ απο ενα σημειο και μετα που ηταν πιο πολυ σαν αρενα ο καθε νεος χωρος, ‘‘σκοτωνω τους παντες και μετα ανοιγει η πορτα’’ αλλα και παλι κλαιν, ουτε καν μου αφαιρεσε τιποτα σημαντικο απο την ολη εμπειρια…

τι να πω, τα λογια ειναι πολυ λιγα…false shepard και ξερο ψωμι :stuck_out_tongue:

1 Like

μλκες -οι του ps4 :stuck_out_tongue: -

ΓΑΜΗΜΕΝΟ FUCKIN FUCK HORIZON ZERO DAWN ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Είναι λες και όλη η κάβλα από ένα λάιβ των priest των αρχών 80ς συσσωρεύτηκε και έγινε παιχνίδι -κανένα νόημα το παραπάνω παράδειγμα αλλά δεν ξέρω τι άλλο να πώ-

ένα γαμημένο έπος!

οταν πεσει λιγο η τιμη θα “τιμηθει” :stuck_out_tongue:

1 Like

Το Torment: Tides of Numenera το τσίμπησε κανείς;

καποια στιγμη θα παιχτει και αυτο!

To Numenera πρέπει να είναι μεγάλη απογοήτευση. Φοβάμαι να το πάρω και να το ξεκινήσω. :frowning:

Έτσι ακούω και εγώ. Υπάρχει μια σχετική απογοήτευση στα μετασχόλια. Εγώ σε παρόμοια φάση παίζω αυτές τις μέρες το Tyranny το οποίο μ αρέσει αρκετά. Ουσιαστικά βέβαια μετράω χρόνο για να ξαναπιάσω το Witcher για ένα επικό playthroough. Ίσως ξεκινήσω και το πρωτο που το δίνανε τσάμπα σε όποιον ξεκινά να παίζει Gwent.

Kατα τα άλλα διαχρονικοί σύντροφοι ατελείωτης απόλαυσης τα NBA 2k και Football Manager

Το 2017 μπηκε πολυ καλα στην βιομηχανία πιστευω…το τελευταιο 2μηνο επαιξα

  • Nioh που ειναι οτι καλύτερο έχουμε δει σε κλώνο dark souls με στοιχεια diablo οποιοι αγαπάνε souls ειναι must play!
  • Horizon που στην αρχη το επαιζα και το βαριόμουνα απίστευτα γιατι πλεον με εχουν κουράσει παρα πολυ τα open wolrd οταν ομως σταμάτησα να καθαρίζω τον χάρτη και ασχολήθηκα μονο με το main story το παιχνίδι ανέβηκε πολυ στα μάτια μου πολυ ωραιο παιχνιδι και αυτο.
  • Kαι τωρα παίζω Nier automata (semi open world και αυτο αλλα τεσπα) νομιζω δε χρειάζεται να πω κατι περα απο Bayonetta/ Metal Gear Rising… Απλα PLATINUM we trust!

Περιμένουμε και Andromeda! Χαμος!

Κριμα που αυτο το Horizon δεν βγαινει και για pc. Ρε παιδιά κάποιος που εχει παίξει το NG στο Witcher? Μου λέτε τι παίζει και τι αλλάζει? Δεν έχω βρει ένα σαφές άρθρο όσο έχω ψάξει ( λίγο :stuck_out_tongue: ).