Παιχνίδια Παίζουμε;

Το έπαιξα εγώ. Αν κυνηγάς και το achievement, καλό θα ήταν να το παίξεις και στο Death March. Είναι πολύ εφικτό. Ξεκινάς στο level που ήσουν πριν, με την πανοπλιάρα σου, τα όπλα σου, τα potions, χόρτα-βότανα. Τα νέα τουμπανιασμένα αντικείμενα τα βρίσκεις όπου έβρισκες και τα παλιά. Δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα στη ροή, πχ την πρώτη συνταγή για potion τη βρίσκεις αμεσως στην αρχή, οπότε θα είσαι κομπλέ. Απλά θα είσαι προσεκτικός σε κάθε μάχη και όλα θα πάνε καλά. Ζόρικες στιγμές, κάποια quests ανάλογα με το πόσους θα πολεμάς ταυτόχρονα. Πχένα με την Triss που μπορεί να χρειαστεί να σφάξεις ολόκληρο αρχηγείο. Βγαίνει όμως, τους καθαρίζεις 3-3, βόμβες, φωτιά στα βαρέλια, dodge και roll και Άγιος ο Θεός. Άλλες ζόρικες στιγμές εκείνος που πας να σφάξεις μαζί με την Ciri και οι 2 τελικές μάχες. Εφικτά όλα. Στα Dark Souls υπάρχουν πιο δύσκολες στιγμές.

Ίσως υπάρξει πρόβλημα αν ξεκινήσεις ng+ με ήδη πολύ υψηλό λεβελ. Πχ καλύτερα μην χρησιμοποιήσεις το τελευταίο save από το Blood and Wine. Αν ξεκινήσεις γύρω στο 35 δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

εγω εχω ξεκινησει 3λογια Uncharted! ειμαι στο 2ο!

Death March επαιζα και πριν, αλλα με ντροπή λέω ότι στον Dettlaf αναγκάστηκα να το ρίξω στο νορμάλ. Ούτε καν στο Bones. Πάνε τα ατσιβμεντς για τον σκατοβάμπιρα! Ενα βράδυ προσπαθούσα μάταια! Μάλλον ηθελε άλλο μπιλντ με potions κτλ. Θα δούμε τώρα στο ng playthrough που κοντοζυγώνει

Καλά στο Blood and Wine το κατέβασα και εγώ. Και στον Detlaf και σε εκείνον τον δράκο που την έπεφτε στους εμπόρους. Τελικά τον ‘‘λυπήθηκα’’ και δεν τον σκότωσα.:stuck_out_tongue: Το πρόβλημα από ένα λεβελ και μετά είναι ότι βελτιώνονται τα στατιστικά των αντιπάλων ενώ εσύ μένεις στην ουσία στάσιμος, εκτός από ένα μικρό boost στα hp.
Αφού το έπαιζες από την αρχή στο Death March, δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα. Ίσως έχεις όταν ξαναφτάσεις στα expansion λόγω πολύ υψηλού λεβελ των αντιπάλων.

Το ψήνω πολύ να τσιμπήσω το πακέτο PS4 1TB + Horizon που παίζει αυτές τις μέρες αλλά θέλω πρώτα να ξεμπερδέψω με όλα τα μη backwards compatible παιχνίδια που μου έχουν μείνει στο X360 και να τελειώνω με αυτό. Έχω Eternal Sonata, Metro Last Light, Darkness 2, Kingdoms Of Amalur αλλά μου τρώνε πολύ χρόνο και τα Gears Of War 4 και Stardew Valley στο One. Μάλλον θα περιμένω κάνα 2μηνο ακόμα.

Ωραιο παιχνιδάκι το Kingdoms of Amalur. Εχει παίξει κανεις Mass Effect Andromeda? Είναι τόσο χάλι??

φιλοι που παιζουν αυτο τον καιρο λενε οτι ειναι μια χαρα!θα δειξει!

το Kingdoms ειναι φοβερο παιχνιδι!με πολλες επιλογες και μεγαλη διαρκεια!

ξεκινησα uncharted 4! τι ΕΠΟΣ ειναι αυτο ρε;

Πήρα το [URL=https://www.snif.gr/showproduct/9480482/uncharted–h-syllogi-toy-nathan-drake]Uncharted The Nathan Drake Collection[/URL]για Πάσχα και το έχω ξεκινήσει. Μόλις το τελειώσω όλο θα πάω κ στο Uncharted 4 !! Όσο προχωράει η ιστορία γίνεται ακόμα πιο ενδιαφέρον…αν και ακόμα είμαι στο πρώτο και δεν είναι τόσο καλά τα γραφικά, η κίνηση κλπ καθώς είναι remaster αλλά είναι από τα παιχνίδια πού έπρεπε να είχα ήδη ξεκινήσει.

επειδη τα επαιξα και τα 3 πολυ προσφατα…το 1ο οντως εχει ενα θεματακι αλλα εχει πολυ ωραια ιστορια!απο τα 3 πρωτα θα ελεγα οτι το 2ο μου αρεσε πιο πολυ! πραγματικα αξιζει να τα παιξεις μονο και μονο για να φτασεις στο 4ο το οποιο ειναι εκπληκτικο απο ολες τις αποψεις!

Εγω τελευταία, πέρα του 4ου Witcher playthrough σε ng+ πλέον, έχω ξαναπιάσει το Total War Warhammer και πρέπει να ομολογήσω ότι το χα αδικήσει. Φοβερή δουλειά. Εχουν πιασει σε μεγάλο βαθμό την ατμόσφαιρα και την διαφορετικότητα της κάθε φυλής. Απολαυστικότατο

1 Like

Και 4ο επεισόδιο του Walking Dead: A New Frontier σήμερα!

περιμενω να ολοκληρωθει ο κυκλος να τα παιξω ολα μαζι. Οι 2 πρωτοι ηταν εξαιρετικοι

Ξανά το Bloodborne. Είναι χαλαρά το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει απο την εποχή του Metroid Prime
Τέτοια ατμόσφαιρα τέτοιο setting δεν υπάρχει απλά.Μου άρεσε επίσης και το Lore του πολύ.
Για χαλάρωμα βάζω και μια F1 2015

εχω λιωσει το βασικο αλλα εχω αφησει καπου στην μεση το DLC…θα το ξεκινησω συντομα ξανα…

Πρέπει…έχει 2-3 πολύ ωραίες περιοχές,weapons κτλ

στο fishing hamlet το εχω αφησει

Τσεκάρετε το Battle Brothers όσοι γουστάρετε έναν συνδυασμό μεταξύ Darkest Dungeon και XCOM και με ολίγη από Banner Saga. Γαμάει.

Να σεου πω. Εχει ατμοσφαιρουλα? πχ το Darkest κ το Banner έχουν πολύ. Το κοιταζα αυτο και μου φαινοταν προμισινγκ

Κοίτα, δεν τρελαίνομαι για το setting είναι η αλήθεια, οπότε θεωρώ σίγουρα πολύ πιο ατμοσφαιρικά τα DD και Banner Saga.
Αλλά gameplay, μηχανισμοί κλπ με έχουν εντυπωσιάσει.
Επίσης, είναι φοβερά δύσκολο. Σε σημείο που θεωρώ τα DD και XCOM περίπατους μπροστά του.

επαιξε κανενας εστω και λιγο Syberia 3;;; τα review μεχρι στιγμης κανουν λογο για τραγικο παιχνιδι…