Παιχνίδια Παίζουμε;

Βασικα το Black Flag ηταν σαν το παλιο καλο Pirates σε 3rd person και παρκουρ :stuck_out_tongue:

το black flag ειναι εκπληκτικο παιχνιδι και με μεγαλη διαρκεια!αξιζει 100%

Εντάξει με πείσατε :slight_smile: Κατέβαινε όλο το βράδυ από Xbox Store.

2 Likes

Και μετά σειρά παίρνει το Rogue! :grinning:

Λόγο Ε3 αρχισα για 6 φορα το Metroid prime.Παίζει να είναι και το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών (απλά και όμορφα μαζι με τα donkey kong country 2, zelda a link to the past, super metroid ,FFVII Bloodborne)

Παιχνίδι μαγεία

1 Like

Δεν νομίζω να εντυπωσιαστώ πιο πολύ από game ξανά. Όπως το είπες, μαγεία.

1 Like

αρχισαααααααν !
Εχει -55% το Steam hardware (Link and control) το εχει παρει κανας γνωστος να μας πει ?

επαιζα 15 μερες dark souls III και βρεθηκε στα χερια μου το Horizon Zero Dawn!
ε παρατησα το DS και 3 μερες τριβω τα ματια μου με το ποσο γαματο ειναι!

1 Like

Κριμα που δεν το βγαλαν κ για pc

Εγω τερμάτισα prey το εχω να δηλώσω συγκλονισμενος με το ποσο αδικημενο ειναι το παιχνιδι!!! Οσοι ειστε της συνομοταξίας των Bioshock,Deus Ex,Half Life αυτο το παιχνιδι ειναι για σας… 9/10

Τωρα θα πιασω The Surge αντε να δουμε…

επειδη ειναι αποκλειστικο ps δεν παιζει να βγει!ισως μονο μελλοντικα με την νεα υπηρεσια που κανεις streaming να μπορεσεις!

Το Prey ειναι ενα πολυ ομορφο παιχνιδι με ολα τα φωτα να γινοταν παιχνιδαρα αλλα απο τη μεση και κατω γινεται η ελευθερη πτωση.
Το τελος απαραδεκτο , πολλα loading times και ασκοπο story πανω κατω.
Το “lore” μηδενικο ( λογω τελους επισης) και γενικα μια πολυ ομορφη φουσκα.
Τα sentry robots πως τα λεγαν εφαγαν πολλα παναγιδια και οι κακοι στο τελος ηταν repetitive.

Ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι ομως, για τους φανς του sci fi horror/survival και action adventure FPS, στανταρακι.
Πολυ προσεγμενο περιβαλλον με ενα 60s feeling θα επαιρνε ανετα οσκαρ για καλυτερο gaming environment, και σε κανει να ξεχνας λιγο τη γεματη τρυπες ιστορια.
Η μουσικη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ειναι ενα αριστουργημα και ανεβαζει το thrill κατακορυφα.

Γενικα μπορω να καταλάβω καποιον οταν μου πει οτι δε του αρεσε. Διαφωνώ στην βουτια που λες απο την μεση και μετα. Για μενα μετα την μεση ta side quest πραγματικά κλεβαν την παράσταση,πολυ ωραία δομημένα να συμβάδιζαν με την κορύφωση του στορι(σε αντίθεση με αλλα games που ενω γίνεται ο κακος χαμος στην η υπόθεση σε βαζουν να ψάχνεις μανιτάρια για συνταγές). Πολυ καλα και τα timed side quest και ολες αυτες οι επιλογές που εχεις για τελος.

Προσωπικά για FPS το βαζω αξια διπλα σε αυτα που προανέφερα ιδικα για την εποχη μας που εχουμε μεγαλη ελιψη τετοιον παιχνιδιών. Το έπαιζα στο hard και μου πηρε 20κατι ωρες για να το βγάλω με παρα πολλα μονοπάτια ως προς το gameplay(περα απο το mimic δεν ανέβασα τίποτα αλλο απο typhon το οποιο σημαίνει ανετα σηκώνει και ενα 2ο play με εντελως διαφορετικο style παιχνιδιου)…

telos kai to Tekken 7 pepito mongolito! meta apo 2000 maxes kanei unlock ta items automata.
krima ki epefte to ksylo ths arkoudas Kuma apo to vampirowaifu Eliza kai to sataniasmeno Jin Kazama.

εχει παιξει κανεις αυτο;

το εχω αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω μιας και ακομα παιζω horizon zero dawn…ολοι το αποθεωνουν παντως…

2 Likes

Οριακα γλυτωνω δακρυα

1 Like

Το τελείωσα. Ψυχωτικό, αλλά βαρετό. Υποδειγματική ατμόσφαιρα, αλλά αν περιμένεις action/rgp όχι. Είναι εφιαλτικό, αντβεντσουρίζων, με κάποιες υποτυπώδεις μάχες με 3 κουμπιά. Γαμώ τα γραφικά, αλλά… στα πλήν είναι βαριά ένα 8ωρο. Μισοτιμής αν το αγοράσεις (μονο digital) άλλα, να φανταστώ ενα μεγάλο ποσόστο πλέον απλά κατεβάζει.Βεβαίως αν μείνει η εταιρία στα 5000 που το έκανε, εξολοκλήρου μόνη της, πάει κουβά και είναι κρίμα, αφού η νιντζα θιορύ έχει κάνει cool πράγματάκια. Απλά θα πρέπει να ξαναβρούν publisher.