Παιχνίδια Παίζουμε;

Με τόσο απογοητευτική παρουσίαση από την Microsoft, δεν είχε σοβαρό λόγο η Sony να βιαστεί να δείξει κάτι εντελώς καινούριο. Ψήθηκα ακόμα περισσότερο με το Days Gone. Μακάρι να είχαν ανάλογο μπάτζετ και τα Undead Labs για το State Of Decay 2, αλλά μάλλον στην Ms έχουν βαλθεί να απομείνουν να παίζουν τα όποια αξιόλογα παιχνίδια οι υπάλληλοί τους μεταξύ τους. Λυπάμαι για κάποια άτομα που τα πήρα στον λαιμό μου.

uber hipe για The evil within2, wolfenstein2,NinoKuni2,beyond good and evil 2 και γενικα τα δυάρια πηρα φωτιά… Και shadow of colossus φυσικα…

Τωρα για τα υπόλοιπα παιχνιδια που δε διξαν πιστευω πανε για το paris game week που τα τελευταια χρονια εχει ανέβει πολυ!
αντε να δουμε και cyberpunk επιτελούς!!

2 Likes

Eμενα και το Vampyr μου φαινεται promising

2 Likes

Κ το Call of Cthulhu βασικα

2 Likes

Ακολουθω την εταιρια για πολυ καιρο. Επιτελους θα το παιξουμε!

1 Like

Και το Agony!

Προσδωκώ (εκτος απο ανάσταση νεκρών)
Tekken 7
Dishonored :DOTO
Assassins Creed Origins
Darksiders 3.
Forza 7 ίσως.

Κουράζουν πολλά με το generic “οτι ναναι scifi” ή το medieval οτι ναναι. Θέλεις ένα engaging story. Βλεπε Skyrim, βλέπε Witcher, βλέπε διάφορα Bioware, πρίν τα @$#@#@#@ ! To Wolfenstein βσκ, δεν θέλω να δώ απλα ενα doom κλώνο με ίδιο gameplay που το κάνανε, αλλά έβλεπα το trailer και έλεγα WTF ?! Θέλεις κάτι σάπιο ? To ROTT, ήταν έτσι. Αλλά το θέμα είναι να είσαι και όσο ορίτζινάλ σε παίρνει. Αυτα τα “cod, moh” κάθε χρόνο, τα μαμησαν, ψωφήσαν, τους βάλανε και άκυρα στοιχεία και τα ξαναμαμησαν και τώρα απλά reboots… θές να μην είσαι σοβαρός : Saints Row… είχε χαβαλέ - αλλα και αυτοι κάπου το “ξεκώ@#@σαν…” και δεν μαζεύεται σαν concept… τεσπα.

Το πρωτο το εχω. Καλο για να παιζεις online ή με φιλους αλλιως ειναι μονο ενα Story κανα δυο ωρες και το Treasure Mode.

ξεκινησα Dark Souls 3…αφου ολοκληρωθηκε σαν παιχνιδι ηρθε η ωρα του…

1 Like
2 Likes

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ θεος

Πώς δεν είχα πάρει πρέφα το DOOM στο ps4 τόσο καιρό -ενώ πχ wolfenstein είχα λιώσει!

Pure ανόθευτο καβλερό old school mayhem χωρίς πολλά πολλά, με τρελό ρυθμό, energy και shield bars όπως παλιά και ωραίο οπλοστάσιο

και για 15 ευρώ που το βρήκα, πόπα!

μόνη μαλακία ότι δεν μου αρέσουν τα fps σε ps4 λόγω χειρισμού (once με keyboard και ποντίκι, always με keyboard και ποντίκι) αλλά το συνηθίζω γρήγορα… δεν φτάνει σε σαπίλα και art direction το παλιο DOOM-DOΟΜ 2 αλλά nevertheless είναι από τα πιο fun παιχνίδια που έχω παίξει τελευταία…

2 Likes

Γαμησε το DOOM, oldschool μεταλ.
Απλα απογοητευσε με το multi του αλλα single player πολυ καλο.
Του χρονου και DOOM VR ανακοοινωθηκε :smiley:

1 Like

ποιος μαμεί το VR με το συμπάθειο ? 700ε για μια μέτρια εμπειρία, αλλιώς πάρε ενα cardboard, στραβώσου και δες γραφικά EGA και on rails καταστάσεις ή πρωτογωνα shooter κτλ, στο 30ε >?

Mαλλον δεν εχεις δοκιμασει καποιο headset γιαυτο μιλας για χαρτοκουτα…

Eγώ πάντως που είχα δοκιμάσει το VR του ps4 για το νέο Resident Evil, μπορώ να πώ ότι η εμπειρία ήταν τουλάχιστον συγκλονιστική (και έκλασα και πατάτες :stuck_out_tongue: σε σημείο να τ παρατήσω και να συνεχίσω κανονικά)

όπως το έχω παίξει 4 μέρες το DOOM, θα έψηνα φούλ να το δώ σε αυτές τις ταχύτητες και ένταση σε VR καταστάσεις…

Assassin’s Creed Black Flag αξίζει;
Τον τελευταίο καιρό τέχω πάρει σερί τη σειρά. Χθες τελείωσα το 3, το οποίο δε μου άρεσε τόσο σαν story και gameplay.

Νομιζω οτι ειναι το καλυτερο της σειρας. Δεν ειμαι ομως και μεγαλος φαν των Assassins Creed γενικα. Αυτο παντως μ αρεσε πολυ και απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να ναι και το αγαπημενο των περισσοτερων

κι εγώ που δεν είμαι καθόλου φαν της σειράς, τo black flag ήταν το μοναδικό που έκατσα και τερμάτισα… γνκ η φάση με τα καράβια, τις ναυμαχίες και τα πλιάτσικα ήταν γαμάτη + το όλο pirate lifestyle… αν δηλαδή δεν είχε και το στοιχείο του assasins :stuck_out_tongue: θα ήταν ένα εξαιρετικό Pirate game… σαν ιστορία τώρα, συμπαθές… το gameplay των πλοίων και του πειρατιλικιού :stuck_out_tongue: γενικά το elevate πολύ για μένα σε σχέση με τα υπόλοιπα…

1 Like

Το Black Flag παίζει εύκολα με την τριλογία του Ezio για καλύτερο Assassin’s. Προσωπικά το στόρυ το λάτρεψα, το gameplay ομοίως κι έφαγα δε ξέρω πόσες ώρες να γυρίζω άσκοπα με το καράβι τραγουδώντας shanties. Από το ΙΙΙ κρατήσανε μόνο τις ωραίες ιδέες, κατά τα άλλα καμία σχέση.

Επίσης στην Ε3 ανακοινώθηκε το Skull & Bones (με επική τρειλεράρα) που θα έχει το σκελετό του Black Flag χωρίς τα AC στοιχεία και με πολύ multiplayer/co-op. Έχω ψηθεί να ασχοληθώ μετά από πολλά χρόνια μη single-player.

1 Like