Παιχνίδια Παίζουμε;

@evil Το ειχα παιξει στο 360 πολυ καλο game παρτω με κλειστά τα ματια…

φφφ αυτο το zelda θα μας βάλει φυλακή!! Κάποια στιγμή θα τιμηθεί ενα switch για αυτο και για το bayonetta2-3 και dark souls βεβαια…
Τωρα παιζω talos principle το οποιο ειναι απίστευτο puzzle game

1 Like

Εμενα δεν μ αρεσε αλλα παιζει να φταιει οτι το παιξα λιγο μετα το πρωτο μου Witcher πλεηθρου. Για rpgακι ανυπομονω για το Kingdom Come: Deliverance. Επιτελους κοντοζυγωνει

Πολύ καλό το Dragon’s Dogma! Χαλαρά το ξαναπαίζω. Ας το αρμέξουν και αυτό όσο πάει και μετά ας βγάλουν και συνέχεια.

Εγώ τελευταία έλιωσα το πρώτο Divinity: Original Sin solo, και καπάκια χώθηκα στο 2 με άτομο για coop.
Εξαιρετικό παιχνίδι το πρώτο, -έριξα λιωσίματα που θύμισαν διετία 15-16 με λιωσίματα Wild Hunt, Xcom 2 και Pillars of Eternity- βελτιωμένο σε όλους τους τομείς το δεύτερο, αλλά και με βήματα πίσω σε σχέση με το πρώτο έχω την εντύπωση. Βγάζω το καπέλο στην Larian πάντως, μαζί με την Obsidian δείχνουν πώς ανανεώνεις το crpg genre και το κάνεις να περνάει δεύτερη νιότη.

Και ανακοινώθηκε το Pillars 2 για 3 Απρίλη. Μετράμε και τα δευτερόλεπτα πλέον για το GOTY '18.
Επίσης, βγήκε και official release το 3 χρόνια σε -έδειξε τι σημαίνει πετυχημένο, μαζί με το Darkest Dungeon- Early Access και indie GOTY '18, Subnautica.
Όσοι ψήνονται για underwater survival/crafting/exploration/survival horror παίγνιο που είτε θα ξεπεράσεις τη θαλάσσια φοβία σου είτε δεν θα ξαναμπείς στη θάλασσα, ας σπεύσουν και με ευχαριστούν αργότερα.

1 Like

Καίγομαι τον τελευταίο καιρό με Dead Cells. Indie 2D platformer που γαμάει. Αν και γενικά είμαι εναντίον του early access το παιχνιδάκι μετράει πολύ και ανα καιρούς προστίθονται πολλά πράγματα.

1 Like

Τελικα αγορασα το Valley , το οποιο εχει πολυ καλα σχολια και ειναι και σε offer.

"In my memory, this one goes straight to Hall of Fame right next to Half-Life, Bioshock and Prey(2006). "
Sold…

Ενδιαφερον φαινεται

Λοιπόν …μόλις τέλειωσα μετά από μαραθώνιο (μερικών ημερών) το New Colossus !!! Πραγματικά …δεν υπάρχει …άξια συνέχεια των προηγούμενων!!! Καλή συνέχεια και ροή το story line και αρκετά ανατριχιαστικό το τέλος …αν και περίμενα λίγο πιο βασανιστικό τον θάνατο της Frau!!! Σκέφτομαι τώρα να συνεχίσω με αυτό εδώ σε PC, έχει ασχοληθεί κανεις; Λέει τίποτα; Φυσικά περιμένω ανυπόμονα το Metro- Exodus …βλέπω ότι υπάρχει σε προπαραγγελίες αλλά δεν έχω ακούσει κάτι για επίσιμη ημερομηνία :frowning: έχετε ακούσει τίποτα;;;;

2 Likes

Από το Metro περιμένω μεγάλα πράγματα, το τρέιλερ ήταν απίστευτα ψαρωτικό και το 2033 παραμένει αγάπη (το Last Light για κάποιο λόγο δεν αξιώθηκα). Νομίζω για φθινόπωρο είχαν πει, αλλά έχω καιρό να ακούσω νέο.

Για Quantum Break πρέπει να είχα κάνει ένα ποστ πριν κάμποσο καιρό, αξίζει και με το παραπάνω. Αν έχεις παίξει κάποιο από τα παιχνίδια της Remedy ξέρεις τι να περιμένεις, τρομερά καλοφτιαγμένο, με σωστό balance ανάμεσα σε action και adventure στοιχεία και υπερβολικά προσεγμένη αφήγηση (full-on science fiction αυτή τη δόση) και gameplay. Μπόνους πόντοι από τη δουλειά που έκαναν με Ashmore, Monaghan, Aidan Gillen (ο Littlefinger του GoT) και τους υπόλοιπους για τα μοντέλα των χαρακτήρων, τα cut-scenes που νιώθεις σα να βλέπεις καλή σειρά και το ροκάδικο σάουντρακ. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

1 Like

Το έπαιξες καθόλου το Valley; Αξίζει να προστεθεί στο backlogue για 4€; Δύσκολα να το ξεκινήσω τώρα.

Flame in the Flood κανείς;

Δε το εχω παιξει ακομα! Τελειωνω το Wolfenstein που ειχα αφησει προς το τελος και λιγο TeamFortress :stuck_out_tongue:

1 Like

Έφτασε η μέρα!

Άντε ρε ΟΤΕ, 1gb ακόμα έμεινε! :stuck_out_tongue:

Πολυ βαρυ ρε γαμωτο αλλα φαινεται πολυ καλο

Ιγνατιε επαιξες; Σημερα επιτελους καταφερα να κλεισωτριωρο. Αν εξαιρεσεις οτι το παλιο μου συστημα το σηκωνει μονο με μιξη low k medium settings, με χει ενθουσιασει. Κ ετσι τα γραφικα ειναι αρκετα ομορφα, αλλα το gameplay γαμει. Πολυ βαθος. Επιβιωση κανονικα στον μεσαιωνα. Πολυ προμισινγκ το ξεκινημα. Ανυπομονω για το σκ

1 Like

Εγώ το παίζω στο απλό Xbox One, οπότε λογικά είμαι κάπου κοντά στα low settings. Στον τεχνικό τομέα μου θυμίζει Skyrim στο Xbox 360, για να μην πω Oblivion λόγω χρωματικής παλέτας και user interface. Σε κλειστούς χώρους είναι εμφανή τα χαμηλής ποιότητας textures αλλά όταν είσαι έξω τα πράγματα είναι αισθητά καλύτερα. Η φύση και τα δάση είναι όμορφα και με αρκετή λεπτομέρεια με χόρτα, λουλούδια, λακούβες. Τα cut scenes είναι ενισχυμένα. Ήξερα τι να περιμένω και δε με πειράζει που θυμίζει προηγούμενη γενιά.

Σαν παιχνίδι είναι μεγάλο κόλλημα. Το lockpicking φαινόταν πολύ ζόρικο στην αρχή, και ακόμα είναι δηλαδή. Και έχω ανοίξει μέχρι στιγμής μόνο very easy και easy κλειδαριές. Σε μια φάση άνοιξα 3 σερί κλειδαριές με 1 lockpick και αισθάνθηκα σαν παγκόσμιος πρωταθλητής. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Από αντιδράσεις φαίνεται να έχουν αρκετοί θέμα με το lockpicking αλλά λογικά θα γίνεται πιο εύκολα όσο ανεβαίνει το skill.
Το pickpocketing ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει σε πραγματικές συνθήκες.

Μάχες γενικά αποφεύγω αλλά πόσο γκάβλα είναι που μπορεί να πέσεις σε ενέδρα όταν κάνεις fast travel! Σπαθιά και τόξα, τώρα είμαι στο tutorial και θέλω να το ξαναπαίξω και υπάρχει και λόγος ακόμα και σε αυτό. :blush:
Και είμαστε ακόμα στην αρχή.

1 Like

3ekinisa to Axiom Verge gia to switch. ti paixnidara. gamato kai kalftiagmeno san to Metroid. try it out guys

1 Like

γαμάει το axiom verge, ιδανικό anti-metroid για όσους δε μπορούν να περιμένουν μέχρι να βγεί το ΄νεο metroid αλλά όχι μόνο, γενικά τρομερό game και σαν αυτόνομο…

στο switch επίσης για πολλά ναρκωτικά είναι το Arms το οποίο αποδείχθηκε επικό PVP και το καλύτερο μάλλον game με motion scences που έχω παίξει… έχω κάνει τουλούμι την δικιά μου και παρόλα αυτά το level ανταγωνισμού είναι στα ύψη :stuck_out_tongue:

1 Like

in my collection gia to switch den exo to Arms(an kai to xo pai3ei nice game really). maybe in the future na to paro kai auto(an kai sira exoun alla prota).