Παιχνίδια Παίζουμε;

σε 4 μέρες νέο God of War ε
Αν και το νέο gameplay και στήσιμο με έχει ξενερώσει πολύ, τα reviews έχουν πήξει στα 10άρια, game of a generation και best ps4 game ever κ έτσι…άντε να δούμε τί θα δούμε

κατά τα άλλα, owlboy κύριοι, παλιό καλό αρχιδάτο πανέμορφο platform για κάθε ηλικία… μαγικό παιχνίδι!

εγω παιζω το προσφατο Mass Effect τον τελευταιο καιρο παντως!

Λεει? Το βρισκω πολυ φτηνο, αλλα φοβαμαι μην ξενερωσω με οσα εχω διαβασει

Lupin τα reviews πολλες φορες ειναι και κατευθυνομενα. Εγω περιμενω παντα και τα metacritics κτλ να δω τι λεει και το κοινο

μεχρι στιγμης μου φαινονται υπερβολες οσα γραφτηκαν για το Mass effect! μου θυμιζει εντονα το 1ο με μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων!

1 Like

καλά ναι προφανώς, μου έκανε εντύπωση η τόσο μαζική αποθέωση επιπέδου botw πέρσι, witched 3 κτλ…και γώ ούτως ή άλλως τα metacritics περιμένω μετά το release του παιχνιδιού, άλλωστε 60-70 ευρώ για να αγοράσω παιχνίδι 15-20 ωρών δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω τώρα :stuck_out_tongue:

απλώς μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτή η καθολική αποθέωση, δεν βρήκα σχεδόν κανένα gaming review site ή youtube κανάλι που να το έριξε κάτω από 9.5/10 στα 10

είδωμεν σε λίγες μέρες

σε κανα χρονο που θα εχει πεσει στο 20 ευρω θα το παιξω το god of war! ειμαι περιεργη περιπτωση…δεν εχω παιξει κανενα προηγουμενο καθως δεν με τρελαινε το στυλ του!αναγνωριζω οτι απειρος κοσμος τρελαινεται!
το συγκεκριμενο ομως, μου βγαζει ενα “last of us” feeling, συν το γεγονος οτι ειναι Σκανδιναβια το κανει πολυ ελκυστικο…

Αυτο παλι ρε παιδια που χουν κανει τα παιχνιδια οταν διαρκουν 20 ωρες να λες και ευχαριστω με τρελαινει. Ας ειναι καλα κατι Witcher, Pillars κτλ και δεν κλαις τα χρηματα σου

για τους 2 αυτούς λόγους δεν το κάνει ελκυστικό σε εμένα :stuck_out_tongue:
Το Last of Us είχε και γαμώ τις ιστορίες, σα παιχνίδι το βαρέθηκα σχεδόν αμέσως και το προχωρούσα γιατί ήθελα να δώ το στόρυ βασικά…+ ότι ο χειρισμός δεν μου έκανε καθόλου appeal, ειδικά το shooting στοιχείο σχεδόν με έκανε να υποφέρω με το πόσο κακό ήταν… αλλά γραφικά (τότε) + story = 10άρι…αλλά από την άλλη, δε μπορώ να φανταστώ παρόμοιο σκηνικό και Kratos, με τίποτα δλδ…
Επίσης το Midgard σκηνικό με χαλάει, μιας και παλιός φαν της σειράς αυτό που με κόλλησε στην αρχή πλην του στα όρια της φρενίτιδας gameplay ήταν το όλο hardcore rated R Xena/Hercules feeling :stuck_out_tongue: με πολύ από σαπουνόπερα made in ancient Greece και το μπαστάρδεμα της ελληνικής μυθολογίας or whatever :p…

αλλά από την άλλη, είδωμεν και πάλι, ποτέ δε ξέρεις…

υγ. ναι πραγματικά, τι 20 και 15 ώρες παιχνίδι 70 ευρώ, γελάει ο κόσμος…

1 Like

Tωρα ειδα απο περιεργεια πρωτη φορα βιντεακι gameplay. Σαν χαρακτηρας φτιαγμενος απο το Skyrim creation ειναι :stuck_out_tongue:

Για πες, πώς και δεν το είχες εκτιμήσει;

Μαλλον ειναι θεμα ταιμινγκ. Ειχα παιξει μεχρι το Defiance Bay αλλα δεν με κραταγε το πλοτ κτο πηγαινελα. Λογικα θα μουν κ καμμενος με το γουιτσερ. Τωρα μου το ξαναπαρουσιασε αλλιως μια φιλη που δε οτι παιζω ισομετρικα rpg παλι κ με βαλε στο τριπακι κ πετυχε διανα. Εφαγα σκαλωμα

2 Likes

Νταξ, την κατάλληλη στιγμή βρήκες να επανέλθεις, λιγότερο από μήνα για το Deadfire.

Έπαιξα btw την closed Beta του Deadfire, είπα να την βάλω να δω πώς είναι το character creation και να δω αν τρέχει κομπλέ στο πισί μου, και σταμάτησα να παίζω 9 ώρες μετά που ολοκλήρωσα το περιεχόμενο της Beta. :stuck_out_tongue:

2 Likes

Χαχα…τρεχει ενταξει; Εχει αρχισει να πιεζεται κ μενα με τα καινουργια. Τι καρτα εχεις;

Nαι νομίζω κομπλέ έτρεχε, δεν παρατήρησα κάτι που με ενοχλούσε. Την 760 έχω.

Έβαλα και αδειάρα 9-16 Μάη να μπορέσω να λιώσω όπως πρέπει. :smiley:

1 Like

χμ, το ξέρετε ότι το νέο God of War actual κόβει κώλους τελικά ε? :stuck_out_tongue:

όταν το προχωρήσω λίγο παραπάνω θα γράψω κάτι παραπάνω, so far δίνει πόνο -still με κάμποσα μείον βέβαια αλλά οκ-

2 Likes

συνεχιζω να παιζω mass effect andromeda και προσπαθω να καταλαβω γιατι θαφτηκε τοσο απο τις κριτικες!ωραιοτατο game!

1 Like

θα το τσιμπησω κ γω

Μαζεύω χρήματα για χρηματα για GOW!! Πηρε κανείς; Λένε ότι δεν έχει σχέση με τα προηγούμενα είναι ακόμα πιο τούμπανο!!!

Ποπα φαινεται - για νοσταλγους του Vampire Masquerade.

Αυτο το χω σταμπαρει κ γω.