Παιχνίδια Παίζουμε;

περιμενουμε σημερα να δουμε gameplay απο last of us 2…

1 Like

Activision σημαίνει ότι θα το πουλάνε 25€ με έκπτωση, όταν θα έχει βγει το PS5.

1 Like

oi paixnidares erxode

https://www.nintendo.com/games/detail/wolfenstein-ii-the-new-colossus-switch

Switch kai mono Switch. oi alloi ADE GEIA

Παιχνιδαρα το Flashback

Παιχνιδάρα το Flashback indeed, αλλά θα κάνει 60 € όπως και τα πάντα και η N θα πάρει τα @@ μου :stuck_out_tongue:

γενικά, μετά από αρκετό καιρό με το switch, μπορώ να πώ ότι έχει κάποιες παιχνιδάρες ναι, είναι όλα πανάκριβα ναι, το 2018 so far είναι οριακά απογοητευτικό σε νέους τίτλους σε σχέση με την έκρηξη του 2017, το μέλλον προβλέπεται όχι ιδιαίτερα κολακευτικό και…δε ξέρω τι να περιμένω πιά από την Nintendo…περιμένω τα αυτονόητα metroid, hollow Knight και σία, ΑΑΑ τίτλους όχι, κάποιον πραγματικά αξιόλογο indie τίτλο και…πολλά remasted, κλασσικά? χαρτόκουτες labo? δε πήρα switch για να παίζω παιχνίδια σαν το wolfenstain και το doom κτλ που τα έχω παίξει ήδη στο ps4…δε ξέρω, φειδωλοί στα πάντα οι τύποι και σταθερά τιμές στο Θεό σε όλα…

δε ξέρω

νομίζω θα έρθει η Sony στην Ε3 και θα τους ξεφτυλίσει όλους για άλλη μια φορά

1 Like

το flashback το ειχα στην Amiga500 οταν ειχε πρωτοκυκλοφορησει…Εκπληκτικο animation και γραφικα για την εποχη…

1 Like

katalavaino gia Doom kai Wolfenstein alla den exo oute PS4 oute gaming PC so gia mena gamaei to gegonos pou vgenoun sto Switch kai einai top notch. 60$ gia new game tetoiou mege8ous to 8eoro ok. oso gia to Flashback (pou vgenei se 5 meres) to vrisko new 32$ pou to 8eoro gr8 price.

os old gamer vrisko new titles (apo indie developers) sto Switch (nai to 3ero oti yparxoun kai se alla platforms but protimo sto Switch pou exo).

merika paradigmata: The Binding of Isaac: Afterbirth (pou mou 8umizei a link to the past)
Axiom Verge (pou einai to kalutero Metroid clone pou xo pai3ei)
A Robot Named Fight (pou moiazei san to Super Metroid alla den to xo pai3ei akoma)
Bloodstained (xtes to anakalipsa moiazei me to castlevania 3 kai einai to game pou 8elame meta to Super Castlevania)

kai alla pou den mou 'rxode at the moment. pada boreis na vreis kati plin ta Nintendo titles alla einai kai ti 8elei na pai3ei kaneis.

1 Like

ναι συμφωνώ μα και εγώ πλην τα κλασσικά zelda, mario κτλ με indie γουστάρω και περνάω καλά… αλλά μέχρι ένα σημείο…350 ευρώ κάνει η μαλακία :stuck_out_tongue: και κάθε game από 40 και πάνω :stuck_out_tongue:

Λίγο με κουράζει αυτή η επιμονή σε indie τίτλους και η άρνηση της εταιρείας να συνεργαστεί με τίποτα από τους μεγάλους developers της αγοράς… και η πτώση της το 2018 σε τίτλους και εκπλήξεις…ούτε για metroid ακούμε τίποτα ενώ όλα τα καλά νέα παιχνίδια τύπου donkey kong είναι remasters από το wii…

δε νομίζω αν δεν είχα ps4, θα αγόραζα switch πάντως

isos oxi gia fetos top notch Nintendo titles (3ekinaei kai i E3 se liges ores 8a doume) alla gia to 19 sigoura. we shall see. ta perisotera indie einai poli ftina (like 10$ meso oro) alla katalaveno pos kapoios borei na ta agorasei kai se allo platform.

νεο assassin’s creed στην Ελλαδα και πας να δεις gameplay…και βλεπεις Μυκονο! :joy:

2 Likes

Άξιζε η αναμονή!

2 Likes

Δεν πάει άσχημα η Ε3. Μόνο συγκίνηση για Doom και Cyberpunk, ελπίζω τα καλύτερα για Tomb Raider και Anthem, άπειρη ζήλεια για Spider-Man και Last of Us, τελείως ανάμεικτα συναισθήματα για Assassin’s Creed, σκατά στην ΕΑ που συνεχίζει να σκοτώνει το C&C.

Σοκ, δεος και λατρεία για Remedy:

Η αλήθεια βέβαια είναι στους καρχαρίες.

2 Likes

Και νεο Wolfenstein ρε !

2 Likes

Μέχρι στιγμής για μένα:

Death Stranding, The Last Of Us 2, Ghost of Tsushima και Fire Emblem:Three Houses προβλέπονται υπερκαβλωτικά έπη και καλή τύχη σε όποιον θα προσπαθεί να με βρει εκείνες τις μέρες.

Το Spiderman είναι σαν Arkham αλλά με τον Spiderman αντί για τον Batman, οπότε fine by me (!)

Και αυτό που περίμενα πώς και πώς, το Beyond Good & Evil 2, θα είναι prequel λέει (ξενέρωσα), δεν είδαμε gameplay (πολύ νωρίς ακόμα αλλά και πάλι ξενέρωσα) και δε φαίνεται να έχει καμία σχέση με το πρώτο (προφανώς ξενέρωσα), ελπίζω τουλάχιστον να πάει καλά μπας και βγει κάνα hd remake του πρώτου που απλά το είχα λιώσει στο GameCube (γιατί αν δε βγει, θα ξενερώσω κι άλλο)

2 Likes

Για παντα στην καρδια μας οσα χρονια κι αν περασουν.

Ριξε μεταλλο!

power-spikes-1-playMame_Toki01shadow-dancer-1puzzle-bobble0004190090cbac19347b6b61d7ac5f7ef8ebgfs_3578_2_6_mid804318_3Pang-2SuperSideKicks_640_3803a77ed059b6bb6ef30be2b1f7fc332c2sunset-riders-imageRaiden-1

2 Likes

Pc απογοητευτικό
ΕΑ για κλάμματα
Νintendo χτες για πολλές σφαλιάρες
Sony έδειξε τα αναμενόμενα και όλα πάνε για 2019+ μάλλον
οι υπόλοιπες μέτρια πράματα (τι prequel Beyond good and evil 2 χωρίς gameplay μωρέ, νέο assasin’s creed για μένα ψιλό-γελοίο αλλά θα το νοικιάσω στάνταρ μόνο και μόνο για την καβλάντα :stuck_out_tongue: ,Kingdom Hearts έχει κουράσει υπερβολικά το teasing και δεν με ενδιαφέρει δυστυχώς πλέον,κτλ κτλ κτλ)

γενικά, από τις χειρότερες E3 νομίζω

Κρατάω πάντως και εγώ
Cyberpunk, αν και χωρίς gameplay, αυτό ήταν το highlight της έκθεσης για εμένα
Doom/Wolfenstein, ότι και να βγεί τα περιμένω με ανοιχτές αγκάλες
Control jaw dropping
Ghost of Tsushima φαίνεται σοκαριστικά καλό
Spiderman reskin του Arkham οπότε υποθέτω θα έχει χαβαλέ
The Last of Us 2 αν και δεν είμαι πολύ φαν του πρώτου -μόνο του στόρυ του γιατί σα παιχνίδι το βαρέθηκα στο μισάωρο-, εδώ δείχνει ψαρωτικό και πολύ εντυπωσιακό οπτικά (αν και επιφυλάσσομαι από αυτά που είδαμε τί είναι scripted και τί οχι)
Fire Emblem, έπος
Death Stranding είναι αυτό που περίμενα πιο πολύ από όλα…μετά το πρώτο -αρνητικό- σοκ, δηλαδή το να βλέπω ένα walking simulation 2018 :stuck_out_tongue: προσπάθησα να πώ στον εαυτό μου ‘‘είναι Κοτζίμα, άραξε, θα είναι πολλά παραπάνω’’…50/50 το πιστεύω, μιας και στο MGS5 πίστευα πολλά αλλά έλαβα λίγα -αν και δεν ήταν 100% δική του ευθύνη-, εντυπωσιακό οπτικά, πολύ ιδιαίτερο, λίγα πράματα από gameplay -έως τίποτα ουσιαστικό- και ένα μεγάλο ερωτηματικό

το μόνο τελικά μεγάλο + ήταν η διάθεση του Hollow Knight χτες για download και σε πολύ καλή τιμή (15 έουρα) στο Switch, το οποίο πήρα ντελόγο, έλιωσα ξάπλα από τις 12.30 που κατέβηκε μέχρι τις 2.00 το πρωί, μέχρι που κάποια μου είπε να κλείσω το switch και το φως του γιατί θα μου το κλείδωνε στο συρτάρι οπότε σταμάτησα :frowning: (αυτός είμαι ναι, point at me and laugh)…είναι νωρίς αλλά θα πώ από τα καλύτερα, πιο εθιστικά και πιο όμορφα platform που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια (και είναι πολλά) με τρομερό story και απίθανο soundtrack, μέσα σε μια οπτική πανδαισία…

η μεγάλη μαλακία ήταν ότι όλα τα καβλερά παιχνίδια θα πάνε για 2019 και ακόμα παραπάνω…ειδικά το Death Stranding το βλέπω τέλη '19 ανακοίνωση για κυκλοφορία εντός του 2020, κοντά σε κυκλοφορία ps5…άρα ένα τεράστιο tease για το τίποτα ουσιαστικά…

2 Likes

8a to noikiaseis? hahahahahahaha. yparxoun akoma auta? nomiza pos eixan klisei ola.

καλά εννοείτε :stuck_out_tongue:
se7en παρασκευή βράδυ, επιστροφή κυριακή απόγευμα 1,5 ευρώ και μάλλον το τερματίζω κιόλας :stuck_out_tongue:

3 Likes

ΣΑΛΙΝΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΑΓΜΕΝΟΥΣ.

Τωρα ειδα και εγω τα τραιλερς, νταξ ολο το hype για Doom/Cyberpunk , και Wolfenstein οτι και να φτιαξουν θα το παρω - εγγυηση.

Καποια εξτραδακια:

1 Like

man to hollow knight pou pires gia to switch einai kalo? to da kai go stis Nintendo to press conference kai mou fanike poli kalo. na ependiso?