Παιχνίδια Παίζουμε;

τωρα που εχω προχωρησει πολυ στο hollow knight θελω να πω οτι ναι ειναι παιχνιδαρα και η λυση στα δυσκολα bosses ειναι απλα να γινεις καλυτερος. Mantis Lords ειχα χασει μια φορα και φοβομουν να παω δευτερη. Οταν ξαναγυρισα μετα απο καιρο ηταν παιχνιδακι. Το ιδιο και με Soul Master, Crystal Guardian. Τελευταιοι που με δυσκολεψαν ηταν οι Watcher Knights αλλα απο τοτε πηρα Shade Cloak και ενα ακομα notch για charms οποτε πιστευω τους εχω την επομενη φορα.

1 Like

Ειμαι 97% και το παω αργα για να φτασω στο τελικο 107%

White Palace θα τεσταρει στον απολυτο βαθμο αντοχες κ νευρα αλλα βγαινει με τα σωστα charms

Απο bosses, μονο Grimm, τιποτε αλλο, ο τυπος ειναι παρανοια απο τις λιγες

Θα μπορούσες να περιμένεις για το expansion αλλά whatevs. Καλή απόλαυση μαν!

Σε καμια βδομαδα δεν βγαινει;

Μία μέρα μετά από αυτό το ποστ συμπτωματικά το ξεκίνησα ξανά, μετά το rq και το σβήσιμο του 8ωρου save. Μου φάνηκαν πανεύκολα τα bosses που είχα βρει μέχρι τότε, δλδ διαβάζω τώρα το ποστ μου για τον Soul Master και γελάω. Είμαι στις 25 ώρες, πήγα kingdom’s edge και νιώθω ότι έχω ακόμα 10 ώρες τουλάχιστον για εξερεύνηση και geo farming και δεν το έχω βαρεθεί ούτε στο ελάχιστο, απίστευτο ΕΠΟΣ το παιχνίδι, δεν ξέρω ποιο metroidvania θα μπορέσει να σταθεί δίπλα του μελλοντικά.

1 Like

watcher knights για μενα οτι πιο δυσκολο. Ακομα δεν ξερω πως τους νικησα γιατι πεθανα και παραλληλα ανοιξαν οι πορτες και κυλησε ο ενας knight εξω και πεθανε
White Palace το εβγαλα πολυ πιο ευκολα απο οτι περιμενα (δηλαδη μου πηρε μονο 4 ωρες με hiveblood)

α και το trial of the fool δεν το εκανα ποτε. Τελικα αυτο ειναι το πιο δυσκολο γιατι οι watcher knights παλευονται αν συγκεντρωθεις στο dodging ενω το trial of the fool επιβεβαιωνει το ονομα του για οποιον θελει να ασχοληθει.

Watcher Knights τους έβγαλα με την 3η χθες λόγω weaversong charm, πήγα και στο Colosseum, δοκίμασα το πρώτο trial, μετά το δοκίμασα άλλες 4 φορές από πείσμα για να το βγάλω και να κερδίσω έστω ένα notch και αποφάσισα ότι δεν παίζει να δοκιμάσω τα άλλα δύο. Έκλαψα όμως με το τέλος του πρώτου --> σε μπριζώνω τώρα για να το κάνεις κι εσύ :’)

τα εχω κανει τα πρωτα δυο. Αν εξαιρεσεις τα ενοχλητικα primal aspids ειναι ευκολα. trial of the fool λεγεται το τριτο που ειναι και το ακατόρθωτο.

δεν ειχα weaversong τοτε αλλα χρησιμοποιησα νομιζω glowing womb που ειναι αντιστοιχο

Πραγματικά γαμώ το σπιτάκι τους :")

Το απόγευμα ήρθα στα όριά μου με τον Grey Prince Zote ενώ τώρα βλέπω στο yt το trial που λες και γελάω νευρικά, ενώ ο Lupin τώρα φαντάζομαι μας κοροϊδεύει αφού έχει φτάσει στο 107% :stuck_out_tongue:

107% και περιμένω σε 5 μέρες και το DLC :stuck_out_tongue:

Trial of the Fool και Nightmare king Grimm ότι χειρότερο so far, πολύ υπομονή, πολλά ναρκωτικά, πολλά μπινελίκια…το White Palace το έβριζα αλλά αν το καλοσκεφτώ και εγώ με hiveblood έκανα κάνα 3ωρο να το βγάλω οπότε υποθέτω είναι ναι παλουκάρα αλλά εφικτό… τα 2 παραπάνω τα βγάζεις μια φορά, στη τύχη, με κωλοφαρδία.-

Ένας χρόνος και κάτι ψιλά! :stuck_out_tongue:

1 Like
7 Likes

Ο

ΘΕΟΙ

Ο

Να πώ τη μαλακία μου πάντως, still προτιμώ να μην ήταν σε first person

κατά τα άλλα, ονείρωξη

φαινεται φοβερο οντως αλλα αυτο το 1st και μενα με χαλαει.Δεν θα ασχοληθω καθαρα για αυτον τον λογο…

Κριμα παιδες. Προσωπικα προτιμω 1st person

Kαλά θα φανεί στο actual gameplay πως θα κάνει blend το α πρόσωπο… αν αυτό έβγαινε 10 χρόνια πριν θα τρελαινόμουν περισσότερο μιας και τα first person την τελευταία δεκαετία τα βαρέθηκα και τα παράτησα

πάντως το city detail, οι npcs και γενικότερα το βάθος που φαίνεται να έχει το παιχνίδι, δείχνει απλησίαστο και απύθμενο

1 Like

το DLC του Hollow Knight με απογοήτευσε - αρκετά μάλλον θα έλεγα… περίμενα ένα νέο quest λίγο πιο ουσιαστικό από αυτό που πήραμε, με NPC, lore κτλ…όχι ότι και αυτό δεν είχε NPCs και νέους χαρακτήρες -και νέο φινάλε-, απλά το να παίζω arenas με τα ήδη ξαναπαιγμένα bosses όλου του παιχνιδιού, ε όχι, δεν με ικανοποίησε… τα έχω ξαναπαίξει.-

Επίσης το όλο thing με τον νέο προαιρετικό βαθμό δυσκολίας δε μου είπε κάτι, μου αρέσει η διαολεμένη δυσκολία αλλά το να έχω σαν object να βγάλω τον Nightmare King χωρίς κανένα χτύπημα, κοινώς να γίνω υπολογιστής και να απομνημονεύσω όλες του τις κινήσεις και μετά από 2 μήνες να τον βγάλω με 40 κράμπες στα δάχτυλα, δεν μου προσφέρει καμία απολύτως ικανοποίηση…όταν ξαναλέω τον έχω ξαναπαίξει ήδη στο παιχνίδι…

γενικά, λίγο πολύ meh…οκ παίζω προφανώς, προσπαθώ να κάνω το main quest ας πούμε -δεν με ενδιαφέρουν τα άλλα με τον αυτιστικό βαθμό δυσκολίας-, αλλά ήθελα κάτι παραπάνω, πιο πρωτότυπο, πιο ουσιαστικό…

αυτά

τουλάχιστον μπράβο και πάλι στην Team Cherry που το έδωσε δωρεάν, όπως και τα 2 προηγούμενα… όταν βγεί physical το παιχνίδι, θα το αγοράσω day1 μόνο και μόνο να στηρίξω την προσπάθειά τους…

Εχουμε λιωσει το Vermintide 2 … !
Ειχε προσφατα free weekend/προσφορα η Steam.
Καλη φαση και teamplay - διαφορα bugs βεβαια, αλλα τα βγαζει τα λεφτα του.

1 Like