Παιχνίδια Παίζουμε;

Υπαρχουν πολλα αξιολογα. Η γνωμη μου, το age of empires ερχεται πρωτο, μετα τα max payne και το unreal tournament. Και το call of duty ειναι αξιολογο. Οσο για τα monkey island συμφωνω πως εχουν πολλη πλακα.

Σήμερα τερμάτισα επιτέλους το Commandos 3 και μπορώ να πω πως ήταν από τα δυσκολότερα παιχνίδια που έχω παιξεί αλλά και σινάμα από τα καλύτερα. Τρομερά γραφικά, ωραίο gameplay αν και στον τομέα του gameplay ο προκάτοχος του, Commandos 2, ήταν ελαφρώς καλύτερο.

Πάμε για άλλα…

Τερματισα το Syberia 2,καλο και πολυ εξυπνο παιχνιδακι αλλα μου φανηκε μικρο…
Τωρα παιζω το Elder Scrolls IV:Oblivion (η συνεχεια του Morrowind),ειναι αρκετα καλο παιχνιδι αλλα ειναι πολυ βαρυ και κολλαει λιγο.Βγηκε και το Heroes 5,τα προηγουμενα μου ειχαν αρεσει πολυ και ελπιζω αυτο να ειναι ακομα καλυτερο

Από παιχνίδια δόξα το Θεό έχουμε αρκετά κολλήματα:

Diablo 2
NFS Underground(1+2+Most Wanted)
Red Alert
Age of Empires
LOTR
Max Payne
Splinter Cell
Doom(1+2+3)
Mafia
GTA
Prince of Persia
Baldur’s Gate 2(ίσως το μεγαλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει)
Football+Championship Manager(έχω τραβήξει κάτι 12ωρα…)
F.E.A.R.

Άσχετο:
Από επιτραπέζια παίζετε τπτ;
Π.χ. Dungeons and Dragons(D&D για τους φίλους :stuck_out_tongue: )…

=D> =D> =D> =D>

Εχω παιξει μερικες φορες D&D,γματο ειναι αλλα θελει πολλες ωρες λιωσιμο,ιδιως οταν ανεβαζεις level και μοιραζεις αντικειμενα…Ασε που καθε φορα που μας βγαζει κανα δυσκολο τερας βριζομαστε με τον D.M. :twisted: :lol:

‘‘The Sims 2’’ Το καλυτερο απ’ ολα! 8) :smiley:

το lord of the ring battle for middle earth, age of empires, rise of nations.
το max payne, mafia. Το τελευταιο ειναι τελειο. Θυμιζει την εποχη των gangster και εχει τελειο σενσριο

Άσχετο, έγραφε το Pc master ότι βγαίνει ταινία World of Warcraft! :stuck_out_tongue:

nai, thelw na dw pws tha to simazepsoune afto kai tha to kanune senario, egrafe epishs kai gia to neo MMORPG Warhammer pou anamenetai to teleftaio trimhno tou 2007(argei) kai prepei na’nai poli kalo.

Need for speed (underground 1/2, most wanted)
Age of mythology
Teken 4/5
Rachet and Clank (ή οπως σκατά το λένε)
Formula
Street Fighters
Tomb Raider

κα…

Manager και στρατηγικης. Αυτα.

Καθώς έβλεπα μάγκες Ρεάλ-Βιγιαρεάλ είδα στις πινακίδες διαφήμιση του Pro Evolution 6.
Ξέρει κανείς πότε κυκλοφορεί, και αν έχει κυκλοφορήσει το καινούριο Winning Eleven;

mallon Xristougenna, to Winning Eleven logika tha kikloforisei kana mina prin se peiratiko.

Στο contra.gr , διάβασα ότι πιο τρομακτικό έχω διαβάσει στη ζωή μου. Έλεγε ότι η Microsoft συμφώνησε με Konami και EA sports, έτσι ώστε το Pro 6 και το Fifa 2007 να βγουν μόνο για το X-box (και PC λογικά).

Πέστε μου ότι δεν είναι αλήθεια… Θα πρέπει να ξεπαραδιαστώ για να πάρω το X-box μόνο για το Pro, γιατί ζωή δίχως Pro δεν είναι ζωη…

:frowning: :frowning: :cry: :frowning: :cry:

Απλά πάρε ένα μοχλό για PC και παίζε εκεί.
Αν και εγώ παίζω με πληκτρολόγιο, έχει νομίζω πιο καλή ακρίβεια.

Στον υπολογιστή το παίζω κυρίως (με πληκτρολόγιο, αν και είμαι εξίσου καλός στο χειριστήριο), αλλά τίποτα δε συγκρίνεται στο να μαζεύεται αντροπαρέα σπίτι για mini tournament μέχρι το πρωί, σε μεγάλη τηλεόραση…

Καλή φάση είναι αυτή που λες και παλιοτερα με το Playstation γινόταν χαμός.
Πάντως τουρνουά έχω κάνει και στο PC με 2 μοχλούς usb και πληκτρολόγιο με 19’’ οθόνη, not bad!
Οk, όμως δε συγκρίνεται με αυτό που λες.
Ανάλογα όμως.
Ξέρεις πως γίνεται να παίξει κανείς στο διαδίκτυο με άλλον;

Δε το έχω ψάξει, αν και σύντομα θα μου χρειαστεί…

an se kathisixazei katholu, eimai 85% sigouros oti afta einai pipes.

Δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο γιατι για να γινει πρεπει η Microsoft να τους εσκασε τρελα λεφτα, οχι οτι δεν τα εχει, αλλα αυτη ηκινηση εχει και σοβαρη πιθανοτητα να αποτυχει, αφου πολλοι θα προτιμισουν να παιζουν τις παλιες εκδοσεις στα Playstation τους παρα να παρουν X-Box με αφορμη ενα παιχνιδιμ που στο κατω-κατω εχουν καποιες εκδοσεις του ηδη για την κονσολα τους. Μονο φημες πρεπει να ειναι αυτα.