Καλό χειμώνα

Μια που λιώνω στο γραφείο και μόλις γύρισα απο διακοπές (κλαψ) ανοίγω αυτό το topic για να ευχηθώ σαδιστικά καλό χειμώνα. Μη φοβάστε παιδιά 11 μηνάκια έμειναν μόνο! Δείτε το αισιόδοξα!
Είναι ταυτόχρονα ευκαιρία να μοιραστούμε στιγμές από τις διακοπές μας! Πού πήγατε;
Εγώ κατέβηκα στην (κατά το ήμισυ) πατρίδα μου την Κρήτη και συγκεκριμένα στη Χερσόνησο του Ηρακλείου, για μια βδομάδα. Περιττό να σας πω ότι μόνο τα κλάματα που δε με πήραν όταν φύγαμε. Μεγάλη παρέα, γύρω στα 20 άτομα (το μισό ξενοδοχείο!!), περάσαμε γαμάτα και το μόνο που έχω να προσθέσω είναι

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!

είπαμε 11 μηνάκια ακόμα…
Μην αφήσετε την καθημερινότητα να διώξει μακριά την τρέλα που έχετε μέσα σας!
Sorry για τις αμπελοφιλοσοφίες αλλά με έχει πάρει απο κάτω που τελείωσε το καλοκαίρι.

Μα γιατί νομίζω πως είμαι η μόνη που χαίρεται όταν κάποιος της λέει καλό χειμώνα?;

Άντε, ρε? να κατεβάσουμε τα χειμωνιάτικα? να φύγουν οι τουρίστες [που με εμποδίζουν στην οδήγηση στο κέντρο], να μην μυρίζει ο διπλανός μου?
Και μην ξεχάσω το βασικότερο?!
Να χουχουλιάσουμε επιτέλους στο ΤΖΑΚΙ?
ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ, ορέ παλικαριά?
[size=2][μα γιατί να μην έχουμε χειμώνα όλον το χρόνο;] [/size]

Επιτέλους χειμώνας…Άντε με το καλο να χιονίσει!!!

deathbitch i think just like u!ο χειμωνας ειναι γαματος!με κασκολ,μπουφαν,κρυο,βροχες(εκτος απο τις μερες που εχουμε γυμναστικη :stuck_out_tongue: ),καλα για χιονια στην α8ηνα ουτε λογοσ αλλα που 3ερεις…

Ακόμα καλοκαίρι έχουμε και σε λίγες μέρες μπαίνει ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ και όχι χειμώνας. Χειμώνας μπαίνει σε 3 μήνες…

ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ!!!΅Εύγε αγόρι μου!
Το φθινόπωρο είναι σαφώς καλύτερο του χειμώνα αν και προσωπικά λατρεύω την άνοιξη όπου τα λουλουδάκι ανθίζουν,ο πεταλουδίτσος πάει με την ελαφιντίνα, ο μελισσούλος με την καμηλοπάρδαλη, οι 7 νάνοι με τη χιονάτη κτλ κτλ…

deathbitch μπορείς να μου εξηγήσεις πως το καλοκαίρι σε εμποδίζουν οι τουρίστες στην οδήγηση ενώ το χειμώνα δε σε εμποδίζουν οι δέκα φορές περισσότεροι οδηγοί στους δρόμους της Αθήνας???Τώρα όπου και να θέλεις να πας φθάνεις το πολύ σε μισή ώρα ενώ το χειμώνα μισή ώρα χρειάζεσαι μόνο από το σπίτι σου ως το περίπτερο της γειτονιάς, και αυτό γίνεται μία ώρα όταν έχει βρέξει!!!

Τεσπά, καλό χειμώνα σε όσους πήγατε διακοπές, εγώ που δεν πήγα περιμένω το Σεπτέμβρη για να χάσω και τις τελευταίες μου ελπίδες :evil:

john_vla ΕΙΣΑΙ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααχαχαχα…μην λυπάσαι…το χειμώνα περνάς καλύτερα…

ironboy,bloody angel kai deathbitch sas agapao reee!
epitelous niotho oti den eimai moni se auton ton kosmo…me siginisate vre proiniatika… :smiley:
aiiinteeeee na valoume ta paltoudakia mas kai na pioume ta tsagakia mas oreeee,na riksei ena psofokruo na goustaroumeee :twisted:

αχαχαχ ας έρθει κ σας κερνάω εγω!!
:smiley:

Καλοκαιρι ρε!!!
Χυμα στο κυμα!!! Και χαμος στις παραλιες…μπυρονια και χασιμο

Να ερθει ο χειμωνας γιατι τον νοσταλγησα. Δεν λεω και το καλοκαιρακι καλο αλλα το βαρεθηκα λιγο εκτος αν ειχα την δυνατοτητα να ειμαι συνεχεια διακοπες.

Αν και γουστάρω απίστευτα χειμώνα! δεν θέλω με τίποτα να έρθει ο χειμώνας…
θα χουμε και πάλι το απίστευτο τρέξιμο και μην ξεχνάμε και τις σχολές… :cry:

Πέστα ρε Κωστάκη…
:!: Κ Α Λ Ο Κ Α Ι Ρ Ι :!:

Ο Γιώργος μελαγχόλησε, ε, αυτά ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! Δεν το δέχομαι δηλαδή… Είδες που πέρασες ωραία τελικά?! Κι ας μην πήγες Κουφονήσια! :wink:
Μη μου στεναχωριέσαι καθόλου…Ένα σου λέω, θα έρθουμε πάνω πάλι εγώ με την άλλη τη μουρλή και θα τα σπάσουμε όλα στο ροκάδικο! :smiley:

πφφφφ …αργοσχολοι :roll:

Αυτο ειναι το γενικο πλανο για το καλοκαιρι και ο καθενας το εφαρμοζει στον ελευθερο χρονο του.
Ακου εκει αργοσχολοι…

3εχνας και το αλλο το καλο!!να σε πιασει μια ιοσουλα(οχι βαρια,μην τα ισοπεδωνουμε ολα!) και να αρα3εις στο κρεβατι,να σε περιποιουνται οι αλλοι με πορτοκλαδες,χυμους,τσαγια λιπτον(ειδικα κτ με γευσεις ειναι μουρλια!).

προσθετουμε τα παπλωματα στο κρεβατι!τωρα το καλοκαιρι 3υπνας και εισαι μες τον ιδρωτα και βρωμας,ενω το δεκεμβρη 3ιπνας στην ωραια ζεστασια του χειμωνα και οχι αηδιαστικη του καλοκαιριου. :arrow:

Εμένα κανείς δεν με προσέχει όταν αρρωσταίνω? :cry:

Βέβαια το καλύτερο είναι να πίνεις γλυκόριζα στο τζάκι?
:wink:

Υπαρχει και ενας χωρος στο σπιτι που λεγετε μπανιο…

Υπαρχει και ενας χωρος στο σπιτι που λεγετε μπανιο…[/quote]

εχμ… αν κοιμάσαι στο μπάνιο δεν υδρώνεις;