Ευγενιος Τριβιζας

Ας τον αποθεωσουμε εδω.
Ο ανθρωπος ειναι ιδιοφυια, πολυ μπροστα, ασυγκριτος. Το γαματο ειναι οτι διδασκει εγκληματολογια σε πανεπιστημιο της Αγγλιας. Τα παντα ολα. Παιρνεις στροφες οταν διαβαζεις.
ΤΑ 88 ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. Το ειχα λιωσει οταν ημουν πιο μικρη, μου το ειχαν κανει δωρο θυμαμαι. Το εχετε διαβασει; Πως σας φανηκε; Πειτε αγαπημενα παραμυθια/ιστοριες κτλ.

ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ!

Το πρωτο βιβλιο (κανονικο ρε παιδι μου) που διαβασα.

Πειρατες της Καμιναδας και βαμοςαλαπλαγια.

Και τα ντολμαδακια απλα υπεροχο. Ιντερακτιβ βιλβιο ξερωγω. φανταστικη λογοτεχνια (ετσι το λενε? ετσι θα το λεω) απο αυτον αρχισα, δηλαδη προχωρησα στα πιο τρου (Βερν και τα ρεστα) αλλα παντα αγαπη και καρδουλες…

εχει γραψει και βιβλια για ενηλικες αραγε?

ασχετο, θαθελα να σπουδασω εγκληματολογια =/

Κι εγω. Αρχισα και το csi, γαμησε τα η κατασταση.
Βιβλιο που διαβαζεται και απο μεγαλυτερους ειναι Η τελευταια μαυρη γατα… Τρελο βιβλιο.

http://www.in.gr/book/tribizas/default.htm

Τελεια η τελευταια μαυρη γατα! Το ειχα διαβασει παλιοτερα :slight_smile:

Το έχω ακόμη αυτό το βιβλιο! Το είχα διαβάσει πάνω από 10 φορές. Θυμαμαι όλα τα ονοματα των χαρακτήρων ακόμα αγάπες
Κάθε καλοκαίρι στο δημοτικό έπαιρνα και κάποια βιβλία του με ιστοριουλες, ασκησεις κτλ. Πήγαιναν ανάλογα με την τάξη θυμάμαι. Μμμ, κάψιμο τώρα που το σκέφτομαι :expressionless:
Μάλιστα είχα επηρεαστει και στις εκθέσεις στο δημοτικό προσπαθουσα να μιμηθω τον τρόπο γραφής του :stuck_out_tongue:
Ρισπεκτ γενικά.

ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ…

Απλα θεος!Μ’αυτον μεγαλωσε,και μ’αυτον εμαθα να διαβαζω.Τι αλλο να πω?

εσυ και η χρυσούλα, χαχα!

τον είχε φέρει και η μάνα μου στην τάξη(νηπιαγωγός) και από ότι μου είπε είναι πολυ καλός άνθρωπος που πραγματικά αγαπάει τα παιδιά και ιδιαίτερα διασκεδαστικός και από κοντα.

ΩΩΩΩ μα πόσο τον αγαπάω :slight_smile: