Παπαροκαδες

Είναι αδυναμία μου ο Παπανικολάου, σε ότι έχει τραγουδήσει: πορώνομαι με το πρώτο Innerwish έτσι και εδώ με τους Παπαροκάδες τον συγχαίρω για πολλοστή φορά.
Μιλάμε το ντεμπούτο τους έσκασε σαν βόμβα στο μουσικό στερέωμα για όσους θυμούνται. 10 τραγούδια ένα και ένα! Οκ, στιχουργικά μπορεί να έχω κάποιες ενστάσεις αλλά δε παύει να μιλάμε για ένα κρυφό έντεχνοροκ διαμαντάκι. Βαθμός 9

Εδώ είναι και το αγαπημένο μου ever τραγουδι, άξιο να μπαίνει σε κάθε λίστα με τα καλύτερα πιστεύω:

Φοβερός και ο δεύτερος δίσκος (S.O.S) με τα πρώτα 5 τραγούδια (side A :stuck_out_tongue: ) να χτυπάει κορυφή, ο άνθρωπος ζωγραφίζει κανονικά. Η Β πλευρά ακούγεται ευχάριστα μα κλείνει με το πιο-επικό-και-από-σώβρακο-DeMaiο- υπερέπος Η Πόλις Εάλλω! Μόνη ένσταση η παραγωγή, η ρυθμική ηλεκτρική έπρεπε να είναι πιο μπροστά, ακούς το ομώνυμο και σπάζεσαι που είναι τόοσο χαμηλά όλα. Βαθμός 8
Στο τρίτο δίσκο με χάσανε γιατί βάλανε μπιτάκια κ μπουζουκάκια εδώ κ εκεί και σπάστηκα.Ξέρω ότι βγάλανε και τέταρτο αλλά δε τον βρήκα ποτέ.

σας έστειλα πάλι ε; :wink:

Ε;;;

Νόμιζα ότι έκανες πλάκα μέχρι που είδα ότι εσύ ο ίδιος έχεις ανεβάσει το βιντεάκι στο γιου τιούμπ, οπότε…

με τους στιχους τους βασικα και γενικα με το ολο κονσεπτ δεν ξερεις αν πρεπει να βαλεις τα γελια η να σου ρθει αναγουλα (<-click me)

Και τα δύο.

μιλαμε για τον ορισμο του KVLT στα 00’σ