Παπαροκαδες

Πως σας φαινεται η μουσικη τους και γενικα η ολη ιδεα να πλησιασουν ετσι τον κοσμο?

παρτε ενα δειγμα.ο πατερ που τραγουδαει εχει φωνη,προσωπικα μ αρεσει πολυ…και μουσικη εχουν,δεν ειναι οτι να ναι…ισως ο στιχος θα ενοχλει τους περισσοτερους σας…Γραφτε…

Θα τρώς, θα πίνεις και θα κοιμάσαι
θα σε ελέγχουν όπου πας,
θα ζεις για να δουλεύεις και να τους τα ακουμπάς.

Ειναι ανετα η καλυτερη ροκ μπαντα ολων των εποχων.

Σοβαρα τωρα,εχουν καλο στοιχο πιστευω,και προσπαθουν να περασουν κατι.Βεβαια επειδη ειναι παπαδες κανεις δεν ακουει το στοιχο :stuck_out_tongue:

Απλά ο τύπος που τραγουδάει έχει τραγουδήσει σε έναν απο τους καλύτερους Ελληνικούς metal δίσκους όλων των εποχών:
Mεγάλη φωνάρα!

Πολύ όμορφο κομμάτι. Πολύ σωστοί στίχοι και γαμάτα βόκαλς -τί γίνεται πού τον βρήκαν τον φρόντμαν; Παπαρδέλα με έκανες να θέλω να τους ψάξω περισσότερο με αυτό το θρέντι.

E όχι ρε φίλε! Από τις αγαπημένες ελληνικές μέταλ μπάντες. Έτσι εξηγείται…

Ναι, γιατι ειναι για τα μπαζα

Ρε συ παπαρδέλα, παιρνάς κάποια περίεργη φάση ή μου φαίνεται. Χθες θρεντ για το ρουβά σήμερα γι αυτούς τους παπαάμπαλους. Και σας αρέσουνε και οι στίχοι βλέπω. Κάτσε να δεις πως το λέει:
κράτησε την πίστη σφιχτά στα μεγάλα ιδανικά:lol::lol::lol:
δηλαδή δεν αντέχω και θα το ξεστομίσω: Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!

χαχχα που τους Θυμήθηκες ρε!! Άκουγα μικρός και το ελεύθερός να ζω ήταν το αγαπημένο μου…

Πάντως απ’ ότι έχω μάθει δεν είναι πλέον παππάδες!

Έγιναν σκέτοι ροκάδες… :stuck_out_tongue:

Υπάρχουν ακόμα ως συγκρότημα???

ΕΕΕΕΤΣΙ. :smiley:

Φημες λενε οτι παιζουν σε undergroundαδικα μερη πλεον…

Nαι, στα κρυφά σχολειά:lol::lol::lol3:

Πόλις εάλω δεν ήταν φασιστικό κίνημα???

έδιτ: ο Καρατζαφέρης πως και δεν τους πήρε κι αυτούς με το μέρος του, να του γράψουν και κανάν ύμνο???

γιατι τωρα Ξερουν.

Ρε Παπαρδελα, αυτο ειναι το κανονικο τραγουδι:

:!: http://www.youtube.com/watch?v=H9grfyKdWVs

Aυτο που ποσταρες στο αρχικο ποστ σου ειναι remix με bit-ακι . :stuck_out_tongue:

Το τραγουδι αυτο μου αρεσει πολυ.

Και εδω η διασκευη απο Anorimoi:

:!:http://www.youtube.com/watch?v=a0ePIOwCVYo

Που επισης μου αρεσει πολυ.

Ενα ακομη ωραιο τραγουδι ειναι αυτο:

:!:http://www.youtube.com/watch?v=dXpcOpOvNV8

Αξια σεβασμου και εκτιμησης η προσπαθεια των ‘‘Παπαροκαδων’’.:wink:
Ο Παπανικολαου εχει δηλωσει οτι αποχωρησε οταν ειδε οτι οι υπολοιποι προσπαθουσαν να εκμεταλλευτουν εμπορικα το εγχειρημα αυτο, κατι που τον τιμαει ιδιαιτερα και φανερωνει τις αγνες προθεσεις του.

Προσκυναμε το ‘‘Waiting For The Dawn’’ των Θεων InnerWish, που περιεχει μερικους απο τους καλυτερους στιχους που εχω ακουσει, και αναμενουμε μεγαλη επιτυχια του Γιαννη Παπανικολαου και με τους ετερους Ελληνες Θεους BattleroaR. :metal:

:lol: ο Μουλατσιωτης ηταν συμμαθητης με τον πατερα μου και μαλιστα εχει αλλαξει το ονομα του και το κανε Νεκταριος. :stuck_out_tongue: Πλακα εχουν οι παπαροκαδες παντως αν και τωρα θεωρουνται old-fashion

τα παπαδοροκάδικα cd τα ψάχνουνε σαν τρελοί white music collectors σε παγκόσμια κλίμακα. και δεν κάνω πλάκα. :slight_smile:

Αυριο τον βλεπω ν’ανοιγει θρεντ για κανα Θανο Καλλιρη,τιποτα ΟΝΕ και λοιπους τελειωμενους.:stuck_out_tongue:

ΕΛΕΟΣ!!!:p:p

αχ ναι,ναι,να ανοιξει για τον Θανουλη.:DΤι εχει δηλαδη ο Καλλιρης;δε καταλαβα…:frowning:

Τιποτα,απλα τον ανεφερα σαν τυχαιο παραδειγμα για τη επομενη κινηση του Παπαδελα.:stuck_out_tongue: