Αποριες!

Ερώτηση σημαντικη.

Μεχρι το κολυμβητηριο γλυφαδας πως μπορω να παω?
Εννοω αυτο στην πλατεια νυμφων.

Μπορειτε να ρωτατε και εσεις αναλογα πραγματα μολις μου απαντηθει το ερωτημα ομως!

δατς, αμα ηξερα θα σ ελεγα αλλα δεν ξερω

-ολες οι γυναικες εχουν τα ιδια μυαλα που εχουν τα κοριτσια της ηλικιας μου?

δεν ξέρω να σου πω πως θα πας αλλα μπορείς σε αυτό το link άνετα να βγάλεις άκρη εμενα με έχει βοηθήσει πολλές φορες

http://www.ploigos.gr/

Αν,λες αυτο που ειναι κοντα στην Εσπεριδων ειναι ευκολα προσβασιμο.Παιρνεις το τραμ προς Βουλα,κατεβαινεις στη σταση Εσπεριδων και μετα μπορεις να ρωτησεις καποιων να σου πει που ακριβως ειναι.Απο τη σταση,ειναι 2 λεπτακια.

Ξέρει κανείς μέχρι ποιά ώρα θα είναι ανοιχτό το τικετ χάουζ σήμερα???

συνηθως είναι μέχρι τις 5, αλλά πάρε κ ένα τηλ γιατι αν θες για συναυλία που γίνεται σήμερα, παίζει να έχουν μεταφέρει τα μπλοκάκια στον χώρο της συναυλίας

ευχαριστώ! θα πάω κάποια στιγμή το μεσημέρι τότε. είναι για αυριανή συναυλία!

Ξερει κανεις αν τα φαρμακεια ειναι ανοιχτα τετοια ωρα?

αυτα που εφημερευουν

Είμαι γενικά ψιλοάσχετος με τις παραγγελις στο ιντερνετ (μέχρι τώρα δηλαδή μου παραγγελναν άλλοι) κι έχω την έξης απορία…Όταν πληρώνουμε με paypal τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε?

Κι επίσης στο paypal μπορώ να πληρώσω με προπληρωμένη καρτα?

Ρε πως φτιαχνεται ο πουρές?

Πήγα να φτιάξω, και απέτυχε παταγωδώς η διαδικάσια…έβλεπα οτι το περιεχόμενο της κατσαρόλας δεν είχε στερεοποιηθεί, μέχρι που τα μπιφτέκια φτιαχτηκαν, έκανα και μια ζημιά, τσαντίστηκα και τα παράτησα

Χαχαχαχα worst enemy! Τι εκανες θα ηθελα να μαθω :stuck_out_tongue:
Για τον πουρε ακολουθεις αυτα τα δυσκολα βηματα

  1. Βρασε τις πατατες σε αλατισμενο νερο (με φλουδα, αλλα πλυμενες) για 20 λεπτα η μεχρι να τσιμπιουνται ας πουμε με ενα πιρουνι ως μεσα
  2. Στραγγισε και ξεφλουδισε, ξαναβαλτες στην κατσαρολα, και ριξε αλατοπιπερο, μια κουταλια βουτυρο και ενα φλυτζανι του καφε γαλα
  3. Λιωστες
  4. Αν ειναι πολυ πηχτο προσθετεις γαλα, αν ειναι αραιο το πετας και παιρνεις πουρε σε σκονη.:smiley:

Α, η μαμα μου οταν τον φτιαχνει, μερικες φορες βαζει το μιγμα σε ταψι, τριβει και διαφορα τυρια απο πανω (συνηθως κατι που να λιωνει οπως Edam, Gouda ) και το βαζει στο γκριλ για λιγο.
Εγω βαζω και λουκανικα κομενα

οχι όχι δεν κατάλαβες απέτυχα παταγοδώς στον πουρέ σε σκόνη! (με φυσικές πατάτες θα προκαλούσα καταστροφή)

Ξέρεις τι δεν κατάλαβα, αφου βράσει το νερό, την ακόλουθη διαδικασία (προσθηκη υλικών, ανακάτεμα κλπ) την κάνουμε εντός η εκτός ματιού??

Αυτο :slight_smile:

Πάντα εκτός.Δεν θες να πεταχτεί ο πουρές σε κανα χέρι.Πονάει απίστευτα:wink:

Α, ειναι χειροτερο απο επιστημονικη φαντασια!!
Ε, οσο νερο η γαλα σου λεει το πακετο, και ανακατευεις εκτος ματιου.

Αμα δεν πηζει, μπορεις να βαλεις λιγο ψιχα απο ψωμι τριμενη η λιγη φρυγανια.

Ποοοο ρε πούστη αυτη τη μαλακία έκανα…και ανακάτευα ανακατευα ανακατευα αλλά τπτ…ΚΑι μετά από ενα σημείο άρχιζε να αφρίζει σαν ηφαίστιο ψιλοτρόμαξα και το τράβηξα γρήγορα…

Πάω να ξαναδοκιμάσω θενξ σε όλες/όλους!

Χριστινάκι ψαγμένη μαγείρισα βλέπω! :wink:

Βάλε λιγότερο γάλα/νερό μέσα την επόμενη φορα.Άμα χρειαστεί στην πορεία,πρόσθεσε και άλλο.:slight_smile:

Είδα λίγο λοστ (5 κύκλο) στη νόβα και μου άρεσε λίγο…Τι λέτε να το ξεκίνησω ή θα χάσω τζάμπα άπειρες ώρες απ’ τη ζώη μου για να μου βγαίνει το λάδι σε κάθε επισόδειο από το εκάστοτε σοκαριστικό τέλος?

ε εχεις 5 σεζον να δεις.

σκεψου και μας τα κακομοιρα που μετα το τελος του ενος, περιμεναμε μια βδομαδα για το επομενο, και μετα καλοκαιροχειμωνες για την νεα σεζον

αμα πχ αρχισεις τωρα, θαχεις τελειωσει λιγο πριν αρχισει ο τελευταιος κυκλος.

καλα εισαι. βουρ.