Δανειο?

Καλά σου λένε …μην πάρεις δάνειο περα οτι δεν εχεις δουλεια και οι Τραπεζες δεν αστειευονται το επιτόκιο στα καταναλώτικά είναι Παναγία βοήθα…με τα λεφτα που θα δωσεις θα επαιρνες 1 και το κρανος του…Αν παρολαυατα δεν ακους κουβεντα παρε ενα φοιτητικο που νομιζω εχει πιστωτικό οριο 600 και συμπληρωσε με δικα σου ή φεσωσε συγγενεις και φίλους…Δεν στο προτεινω αλλα είναι μια λύση…

μπεβερλυ 200 του 2003 ειναι και κανει 1400!
Θελω ακομα αρκετα ευρω για να καθαρισω.!!!

Καλά ρε thats why πλάκα μας κάνεις; Θα πας να μπλέξεις με τις τράπεζες για να πάρεις ένα κωλομηχανάκι; Είσαι σοβαρός; Τα δάνεια και τα μπλεξίματα με τις τράπεζες είναι η τελευταία λύση και πρέπει να βρίσκεσαι σε τρελή απόγνωση για να πας να μπλεχτείς έτσι. Όχι επειδή δεν βρίσκεις ταξί. Έλεος δηλαδή.

Συγγνώμη που παρεμβαίνω στην συζήτηση αλλά δατς γουάι εσύ είσαι πολύ ψημένος για δάνειο ότι και αν σου λένε οι φορουμίτες.Άμα είσαι τόσο ψημένος και δεν τους ακούς γιατί ρωτάς?:stuck_out_tongue:

Θεμη, οικονομια και ποδηλατακι μεχρι να μαζεψεις τα λεφτα

.Η αληθεια ειναι οτι ενα μηχανακι ειναι μια επιθυμια που χα παντα.
Δεν ειμαι μαλακας ξερω ποσο σκατα ειναι τα πραγματα,απλα μου περασε ως σκεψη και να θα με βολεψει μανσον το μηχανακι και ναι μια χαρα σοβαρος λογος ειναι και το οτι δεν βρισκω ταξι γιατι ανθρωπος ειμαι και γω και εχω αναγκη τον υπνο οταν γυρναω 6 η ωρα σπιτι ΠΟΤΕ θα κοιμηθω?
Τελοςπαντως.

Τhats στην ηλικία σου και χωρίς εισοδήματα (που να φαίνονται κάπως) καμία τράπεζα δεν θα σε δανείσει και ας είναι το ποσό που ζητάς μικρό.
Αναγκαστικά θα πρέπει να βρεις κάποιον συγγενή σου με εισοδήματα/πιστοληπτική ικανότητα να μπεί συνεγγυητής ή και να πάρει το δάνειο στο όνομα του.

Πριν πας στις τράπεζες, δες αν το μαγαζί που σουπουλάει την μηχανή σου προσφέρει δόσεις και με τι όρους για να δείς τι σε συμφέρει καλύτερα.

Δεν παίζει να σου δώσει καμία Τράπεζα -ειδικά τώρα που έχουν ζορίσει τα πράγματα- μόνο εάν μπει εγγυητής κάποιος από τους γονείς σου που να έχει όμως το απαιτούμενο εισόδημα…

Αλλιώς, βρές κανένα έμπορο που να κάνει διακανονισμό με τα παλιά, κλασικά γραμμάτια…