Ποιο Συγκροτημα Απο Την Τωρινη Εποχη,Πιστευετε Οτι 30 Χρονια Μετα Θα Ειναι Κλασικο?

AYTOI EIΣΤΕ!

o ντεμης οντως ακουει ροκ

εχω παει στο μαγαζι του ενα βραδυ που εκανε djset κ επαιζε μια χαρα μουσικες

ξερεις , mainstream rock αλλα ροκ.

θυμηθηκα κ εξωφυλλο του αντωνη ρεμου με tshirt marily manson

γαμα τα !!! #-o #-o #-o

Πω, με μπλουζάκι μότορχεντ μέχρι και η (σημερινή) Βανδή κάβλα είναι!

α γειά σου!

Φορεματάκι ήταν παρακαλώ! Πως να ξεχάσεις τέτοια πόδια?? :stuck_out_tongue:

Exω την εντυπωση οτι στο φορεματακι ηταν οι Misfits.:-k

Περα απο την πλακα ομως η Βανδη ακουει ροκ και αγαπημενο της συγκροτημα ειναι οι Aerosmith εξου και η μπλουζα που φοραει η μικρη Μελινα.:wink:

Ο Ντεμης οντως ακουει ροκ, τωρα για τους αλλους δεν ξερω… Εδω ο Μπεκαμ φοραγε μπλουζακι Exodus… Που αναθεμα αν εχει ακουσει ποτε. Ειναι και μοδα, ειδικα τον τελευταιο χρονο βλεπω ολο και περισσοτερους σκυλαδες, κλαμπακηδες και γενικα ασχετους με το αντικειμενο με μπλουζες AC/DC, ειναι στην μοδα ξανα πλεον.

Βασικά, που το ξέρετε ότι αυτοί που φαίνονται άσχετοι με τον ροκ τομέα, ότι δεν ακούν?
Ντάξει δε λέω να λιώνουν, αλλά μπορεί ένας καλλιτέχνης ή συγκρότημα να τους αρέσει…
Δεν μπορούμε να βγάζουμε άποψη έτσι… γιατί πολύ απλά δεν μπορούμε να ξέρουμε για όλους τι ακούνε… Δεν είναι απαραίτητο να είναι μόδα το μπλουζάκι με το όνομα ενός συγκροτήματος …

Εννοειται οτι καποιοι μπορει και να ακουνε ή να εχουν συμμπαθεια σε ενα συγκροτημα, αλλα ειναι και πολλοι που φορανε μπλουζακι και δεν εχουν ιδεα περι τινος προκειται…

Μεγάλη αλήθεια αυτή. Οπότε βγάλε το μπλουζάκι Μάστοντον που φοράς ή ετοιμάζεσαι να φορέσεις μετά το CTS.

Τι ειναι το CTS? Αν δεν εχω ιδεα απο Mastodon και το λες εσυ, οκ, εχεις δικιο… Παω να το βγαλω και να το καψω…:lol:Τι ακυρο ηταν αυτο τωρα?

Crack the skye. Δεν είπα ό,τι δεν έχεις ιδέα από Μάστοντον, αλλά τα ποστ σου στα maidenτόπικ εκεί δείχνουν.

Γιατι? Τι δειχνουν τα post μου σε σχεση με τους Mastodon?

Θα στο εξηγήσω πολύ λιανά και καθαρά: κάποιος που απαντά σε όλα τα τόπικ των μέηντεν με κατακλείδα up the irons εν έτει 2009, ε μάλλον άκουσε το κρακ δε σκάυ, αποθέωσε και αυτό ήταν. Επόμενη κίνηση να αγοράσει μπλουζάκι, σαν αυτό που αφορίζεις στο ποστ σου. Γκάτ ιτ νάου?

Καταλαβα τι εννοεις, αλλα εχεις λαθος. Οι Iron Maiden, ειναι και θα ειναι παντα το αγαπημενο μου συγκροτημα, για πολλους αντικειμενικους και υποκειμενικους λογους. Αυτο δεν αλλαζει. Απο εκει και περα οι Mastodon ειναι το αγαπημενο μου απο τα πιο νεα συγκροτηματα και το Crack The Skye το θεωρω το καλυτερο τους αλμπουμ, αλλα απο το Leviathan και μετα ημουν ηδη φανατικος… Ασχετο με τους Maiden, ολοι εχουμε καποια αδυναμια, αυτο δεν σημαινει οτι δεν ακουμε τιποτα αλλο, σε βεβαιω ακουω μεγαλη γκαμα συγκροτηματων. Και εχω μπλουζακι Mastodon απο το Blood Mountain…

Ναι ρε μαν, το ξέρω ότι ακούς μεγάλη γκάμα νέων συγκροτημάτων.Mη φοβάσαι τα ποστ σου στα τόπικ Μετάλλικα, ΑC/DC, ΖΖ Τοp δεν πάνε χαμένα άλλωστε. Επίσης αυτοί οι Ολυμπιακός που γράφεις συνέχεια στο τόπικ τους πρέπει να είναι το νεξτ μπιγκ θινγκ μετά τους μάστοντον.:slight_smile:

Ειπα μεγαλη γκαμα συγκροτηματων, οχι νεων συγκροτηματων… Καποια νεα, δεν μου λενε τιποτα δυστυχως ή ευτυχως, ειμαι λιγο του ρετρο… Ο Ολυμπιακος ειναι αρρωστια, αστο αυτο…

oi Machine head \m/

Οι Machine όμως δισκογραφούν από το '94, εδώ και 15 χρόνια δηλαδή.
Δεν είναι φρέσκια μπάντα της δεκαετίας αυτής.


Now playing: Before the Dawn - Dear Reflection
via FoxyTunes

Γιατι ολες οι αλλες του πολλ ειναι φρεσκιες?:lol::lol::lol: