Αιώνια Ερωτήματα

Ολοι σας δεν εχετε αναρωτηθει καποιες φορες ποιο απο 2 ή και περισσοτερα αριστουργηματα μιας μπαντας ειναι καλυτερο;Ποσες φορες εχετε τσακωθει γι αυτο το θεμα με φιλους σας?Τα παραδειγματα πολλα.Απο το Holy Diver και το The Last In Line μεχρι το Aenima και το Lateralus!Για πειτε και εσεις τα δικα σας και …there can be only one οπως ελεγε και ο ΜΕΓΑΛΟΣ!

Powerslave ή Seventh Son;;; :-k

Ευκολα 7th Son, να ΄λεγες Somewhere in time ή Piece of mind να καταλάβω τον προβληματισμό. Η αλήθεια είναι ότι δισκογραφικά έχω κατασταλλάξει στις περισσότερες ενδογκρουπιακές διαφωνίες. Αυτο που δεν μπορω με βεβαιότητα να προσδιορίσω είναι ποιον τραγουδιστή προτιμώ στους AC/DC. Δεν είμαι σίγουρος ούτε τι είχα απαντήσει στο σχετικο poll…

Εγω θα ελεγα τον Bon Scott. Οχι οτι ο Brian δεν ειναι πλεον ενα αναποσπαστο κομματι των ac/dc κ ενας θεος, αλλα ο scott ομως ηταν μια αλλη προσωπικοτητα με ενα απερηγραπτο στυλ, διαθεση, δημιουργικοτητα, φαντασια κ πανω απ’ολα αγαπη για το Rock’n’roll…

Κ οσο για το Somewhere in time (Υπερδισκαρα 1) / piece of mind (Υπερδισκαρα 2) δινω +1 στο somewhere… 8)