Αρχάγγελος 2005

[size=7]Κ Α * Λ Α ! ! ! [/size]

πήγατε? ήταν ότι καλύτερο έχω παρακολουθήσει live!!!

Παρ’ότι οι red arrows δεν εμφανίζονταν δεν νομίζω να υπάρχει θεατής που έκατσε σε όλο το θέαμα και να έχει το παραμικρό παράπονο(εκτός της μέτριας οργάνωσης από ελληνική πλευρά)

Τέλειο!!! άξιζε όλο το περπάτημα και το τρέξιμο και τα σημερινά εγκαύματα από τον ήλιο…

μακάρι να γίνεται κάθε χρόνο! Πολλές συμμετοχές από εκπληκτικές ομάδες!

το είδε κανείς?Αυτός ο ήχος δε συγκρίνεται με τπτ(ίσως με F1 αλλά όταν τη δω live θα ξέρω μόνο)

Άντε να προσγειωθείς τώρα…

kalimera, mpravo pou anaferes auto to thema!! Pragmatika itan oti pio entipwsiako exoume parakolouthisei edw kai polla xronia…

ειμουνα και εγω!μα καλα τι γαμησε τα κολπα εκανε ενα αεροπλανο???δν 3ερω το ονομα του :oops: κα8οτανε στο αερα ακινητο!!!πηγαινε οπισ8εν,εκανε περιστροφες γυρω απο τον εαυτο του,ανεβοκατεβενε!!!τα ρεντ αροους και αυτα εκαναν τρελα κολπα αλλα λιγο τα ειδα…

1)χάριετ ήταν :wink:

2)οι Άγγλοι δεν ήταν εχθές, εμφανίστηκαν μόνο στο Φάληρο, εχθές είδες με τη σειρά εμφάνισης τους Πολωνούς Όρλικ, τους (πολλούς) Ιταλούς Φρέτσε τρικολόρι και τους δεξιοτέχνες Ισπανούς Πατρούλα ακουίλα (πορτοκαλί-γκρι, μπλέ-άσπρο και κόκκινο-κίτρινο-άσπρο τα χρώματά τους) :wink:

όλοι ήταν απίστευτοι, αλλά αυτό το νούμερο του Ιταλού αρχηγού με τα συνεχόμενα πάνω κάτω σχηματίζοντας καμπύλες παράλληλα στο έδαφος και το ανάποδο λουπ του Ισπανού είναι μοναδικά στον κόσμο :twisted: :twisted: :twisted:

Τιναφτό;

egw arkesthka sta plana apo thn tv :frowning:

x2

αν εννοείτε τι είναι ο Αρχάγγελος 2005:
είναι το πρώτο air show που πραγματοποιήθηκε στην Ελλάδα από την πολεμική αεροπορία με πολύ μεγάλη συμμετοχή από αεροπορίες από όλο τον κόσμο(συμμετείχαν και το σαουδαραβικό c130(στατική έκθεση) ακόμα και ένα κινέζικο πολεμικό αεροπλάνο(δεν θυμάμαι τύπο για αυτό)

Όσο για τα ονόματα που έγραψα στην προηγούμενη απάντησή μου ήταν το 1) τύπος πολεμικού αγγλικού αεροπλάνου και το 2) τα ονόματα των ακροβατικών σμήνων που έλαβαν μέρος! Ενημερωτικά η Ελλάδα από το 1953-1967 περίπου διέθετε ακροβατικό σμήνος που ήταν από τα καλύτερα παγκοσμίως!

Α.

Α μαλιστα τωρα το θυμηθηκα…Καπου ειχα δει μια αφισα σχετικα.

Χάριετ? Σιγά μην είναι και η Σκάρλετ Οχάρα…

Το μαχητικό αεροσκάφος ονομάζεται Χάριερ… (Harrier ΜΚ10) το οποίο πραγματοποιεί κάθετη απογείωση/προσγείωση λόγω των μεταβλητών γυροπτέρων…

sorry αλλά το “ρ” είναι δίπλα στο “τ” και έγινε λάθος από ταχ’υτητα…

Για τη Σκάρλετ Οχάρα δε ξέρω(φίλη σου?) αλλά ολόκληρο το ονομα είναι Harrier GR.7 αυτού που εμφανίστηκε :wink: Φτάνει τα 1,25 mach και είναι μονοκηνητήριο…

8O

το ορθογραφικό σε χάλασε(μονοκινητήριο ) ή το ότι δεν έπιασε η εξυπνάδα για το “χαριετ”? :twisted:

Η κότα που με τράκαρε με χάλασε!