Φήμες

Λοιπόν…Καλώς με βρήκατε στο forum… :smiley: :smiley:

Έχω ακούσει για κάποιες υποτιθέμενες συναυλίες και θα ήθελα να ξέρω αν έχετε ακούσει και εσείς κάτι…

1)Το καλοκαίρι οι Dream Theater είχαν πει ότι θα ξαναέρθουν τον χειμώνα…Ξέρετε κάτι γι’αυτό;

2)Έχω ακούσει ότι υπάρχει πιθανότητα να έρθουν οι S.O.A.D. και οι Μetallica…Tι γνωρίζετε;;

3)Ακούγεται ότι η didi music θα κάνει προσπάθεια να φέρει τους AC/DC(btw…μακάρι…) το καλοκαίρι…Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να έρθουν;;

Αφήστε ρε παιδιά τις φήμες, καλύτερα να κοιτάμε τι είναι confirmed και να αφήνουμε τι είπε ο ξάδερφος του αδερφού του θείου μου.

Καλωσηρθες!

  1. Δεν γνωριζω
  2. Για τους Metallica ξερω οτι δεν θα ρθουν και οσο για τους soad προσωπικα δεν το νομιζω.
  3. Δεν το πιστευω αλλα μακαρι να ρθουν οι θεοι!!!

Καλωσηρθες…

Ολοι ετσι λενε. :frowning:

Αυτο το ακουω παντου τις τελευταιες μερες.
Καπως ετσι γινονται τα εγκεφαλικα.

Οχι δεν το πιστευω(αλλα παντα ημουν απαισιοδοξη) :stuck_out_tongue:

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια!!!

Mάλλον χρειάζομαι κι εγώ καλωσόρισμα…αν έχετε την καλωσύνη…Τώρα σχετικά με
τους ΑC/DC,δεν ξέρω ρε παιδιά ίσως τους φέρουν κάποτε, για τους περισσότερους από μας θα είναι ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα, και αν κρίνουμε από την επιτυχία που είχαν οι συναυλίες του φετινού ROCKWAVE ίσως κάποιοι διοργανωτές αρχίσουν να το σκέφτονται σοβαρα επειδή το metal και το hard rock έχουν το πολυπληθές κοινό τους
και οι απαιτήσεις του κοινού πρέπει να λαμβάνονται υπόψη-λέμε τώρα…Να΄τους στείλουμε και μια λίστα με το τι θα θέλαμε να δούμε το καλοκαίρι του 2006 μπας και τους δώσουμε καμιά ιδέα…

Καλωσόρισμα me tooooooooo :slight_smile:
Πολλά ακούγονται τώρα τελευταία,αλλα τίποτα δεν ειναι σίγουρο!!!
Ωστόσο ελπίζω να πραγματοποιηθούν(όπως π.χ του Vai,Collins,A-HA είναι σίγουρα νομίζω)Eτσι να έχουμε τουλάχιστον κάτι να δούμε όπως των Scorpions(wow 8O )
Άντε να δούμε… :?:

Πάντως αν έρθει ο Angus και η παρέα του,θα γίνει χαμός…Δεν θα μας χωράει το Terravibe! :smiley: :smiley:

εχω ακουσει για candlemass τον δεκμβριο… :?

iremia tekna mou…

polla akougontai kai gia poli megala onomata kai agapita episis, eidika gia mas tous posers, alla kai oxi mono!!!

eidomen, min leme, leme, leme… kai meinoume me to pouli sto xeri pali kai fame stin mapa pali ta idia kai ta idia…

perimenete ligo akoma kai elpizw sintoma na exoume kales eidiseis…

Έλεος ρε σεις, πώς γίνεται να έρθουν οι Metallica ενώ ΔΕΝ είναι σε tour; :lol: Διακοπές κάνουν οι άνθρωποι 10 μήνες τώρα και όταν οι διακοπές τελειώσουν θα μπουν στο studio για νέο album… :roll: Φθινόπωρο 2006 υπολογίζω να ξαναβγούν σε περιοδεία και ίσως τους δούμε στην Ελλάδα το καλοκαίρι του 2007…

na to re!!! kai anarwtiomoun poy to diabasa…
Μια κοινή περιοδεία. Δύο μπάντες ζωντανές από τα '80s. Δύο παράλληλες ιστορίες. Αποτέλεσμα: μια από τις εκρηκτικότερες στιγμές του χειμώνα που έρχεται! Οι Destruction και οι Candlemass υπόσχονται να ξεδιπλώσουν όλη τη ζωντανή ιστορία του thrash και του doom metal και να χαρίσουν στους αμετανόητους πιστούς τους μια νύχτα - ταξίδι στα τελευταία 20 χρόνια της μεταλλικής μουσικής!

Φτιαγμένοι από τους μπασίστες τους (ok, ο Schmier τραγουδούσε κιόλας…), έχοντας περάσει από τις λογικές μεταλλάξεις των καιρών αλλά έχοντας και οι δύο το αρχικό τους σχήμα, οι Destruction και οι Candlemass (οι οποίοι έκαναν φοβερή εμφάνιση φέτος στο Rockwave), στο πλαίσιο της κοινής τους περιοδείας, “Hellhoundz Of Doom And Thrash”, εμφανίζονται στην Αθήνα στο Sporting στις 2 Δεκεμβρίου και στη Θεσσαλονίκη στις 3 Δεκεμβρίου 2005.

Τις συναυλίες ανοίγουν οι Deathchain από τη Φιλανδία και οι Perzonal War από τη Γερμανία.

apo to idio to site mas!!

twra poios dn 3erei ti tou ginetai…? :stuck_out_tongue: plhroforh8eite reeeeeeeeeeee

egw akouw synexeia gia motorhead kai s.o.a.d!! ti ginetai re paidia xerei kaneis kati pou dn to xerw egw?

Αυτό είναι το πιο σίγουρο, καθώς μας το υποσχέθηκαν οι ίδιοι επί σκηνής, το καλοκαίρι. Τα υπόλοιπα είναι απλά ευχολόγια…