Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

Η πρώτη μου επαφή με το γκρούπ…Όλοι λένε πατάτα αλλά…

:?: :?: :?: :?:

The Final Cut - Pink Floyd

Ναι γνωρίζω ποιο είναι, αλλά από πού και ως πού θεωρείται πατάτα?

Κατώτερο απ’ τα 70ς σίγουρα, σχεδόν αποκλειστικά σόλο Waters παρά Floyd αλλά κακός δίσκος ούτε καν. Να βαζε κάποιος το [B][I]Momentary Lapse Of Reason[/I][/B] να το συζητούσαμε.

το Final Cut περαν του οτι θεωρειτε καλος δισκος, πιο πολυ συζητατε διοτι ειναι πρακτικα σολο αλμπουμ του Waters που κυκλοφορησε κατω απο το ονομα των Pink Floyd…μετα το pros and cons προσωπικα ειναι ο αγαπημενος μου ‘σολο’ δισκος του…δεν νομιζω κανεις να τον θεωρει κακο, οντως αν η κοινη γνωμη κραζει εναν δισκο των floyd, αυτος ειναι το Momentary (που ειναι κακος δισκος)…

Αυτό ακριβώς εννοώ. Δεν είναι πατάτα με την κλασική έννοια.
To Momentary δεν το λατρεύω, για αυτό και δεν το αναφέρω.

Και δεν σηκώνω κουβέντα.

δε σηκώνεις κουβέντα στο ότι το λατρεύεις ή στο ότι είναι πατάτα?
γιατί τελικά εμένα μάλλον είναι ο αγαπημένος μου om δίσκος.αυτά τα πνευστά σου λοβοτομούν τον εγκέφαλο. [-o<

κλασικός χίπστερ.

Βασικά οι σκληροπυρηνικοί ομάδες (:!:slight_smile: το απέρριψαν επειδή δεν έχει χάκιους κι ο Άμος παραείναι τσαχπίνης και δεν ξερω τι, αλλά καλά χώνει και το βάζω συχνά και παίζει και χάνομαι και στο λάιβ καταγούσταρα, αλλά ντάξει, τα καλύτερά τους ήταν και είναι τα κόνφερενς/πιλγκριματζ.

Εντιτ. Και άλλαξε άβαταρ. Το’χε παλιά ο Λούπιν και με μπερδεύεις και καμιά ώρα θα σου γράψω κάνα φιλικό “ασε μας μωρή άμπαλη παλιόπουστα” και δε θα φταίω.

επειδή κι εγώ είμαι τσαχπίνης, μου αρέσει πολύ το παίξιμο του άμος. :oops:
καλά, οι om δεν έχουν κακό δίσκο.ούτε καν μέτριο.απλά όταν ακούω αυτά τα πνευστά, νοιώθω σαν να έχω περάσει επτά χρόνια στο θιβέτ ξέρωγω… :stuck_out_tongue:
και ευχαριστώ για την πληροφορία.τώρα δε θα αλλάξω ποτέ άβαταρ.και μόλις κάνεις το λάθος, γιατί θα το κάνεις, θα βγάλω τα άπλυτά σας στη φόρα! :ok:8)

Συμφωνώ με τον κλασσικό hipster, οι om δεν έχουν κακό δίσκο.

oι OM δεν εχουν πατατα δισκο μωρη συκια, μην το βαζεις τουτο δω σε αυτο το ποταπο τοπικ, ακομα και αν κοιταει το pilgrimage με τα κυαλια(και για conference θελει τηλεσκοπιο σαν του Hubble αλλα και παλι κλαιν γτ γαμαει με το ντροπο του κ αυτο)!

χμου το τελευταίο το pearl jam δεν το λες ακριβώς πατάτα αλλά όλοι το βγάλανε μετριότητα ενώ εμένα μου άρεσε.

[SPOILER]πριν πεταχτεί κανένας γραφικούλης όχι δεν πιάνει τα μεγαλεία του παρελθόντος αλλά και πάλι…[/SPOILER]

σε αγαπώ

Και γω γουσταρω αρκετα backspacer.:smiley:
Επισης στη προηγουμενη σελιδα αναφερθηκε το power windows,αν δε εννοουμε το ορισμο της πατατας κατα hammer ευαγγελιο τοτε λολ :stuck_out_tongue:

Εννοούμε το κατά Χάκο ευαγγέλιο :stuck_out_tongue:

Ενταξει ρε παιδια, οχι και ‘μη τραγουδι’! Μια χαρα φωνη εχει ο ανθρωπος, απλως δεν ειναι υψιφωνος οπως ο Βruce. Συμφωνω οτι ειναι αρκετα διαφορετικο απο τα υπολοιπα αλλα (ισως επειδη ειναι το πρωτο που ακουσα απο Μaiden:p) εμενα μου αρεσει πολυ. Το ιδιο ισχυει και για το Virtual XI (αν και εννοειται οτι για μενα οι Maiden ειναι με Dickinson…)

ναι αλλά σε αυτόν τον δίσκο την φωνή πρέπει να την δούλεψαν μεχρι και…μια ώρα…#-o (όπως και πολλά άλλα…)
αλλά στα υπόλοιπα εμένα μου αρέσει αυτός ο ξηρός ήχος…απλά στην φωνή αφαιρεί…

Εχω ακουσει πολλους να το χαρακτηριζουν μαπα αλλα εγω το εχω μεσα στα 3 καλυτερα αlbums των Manowar…The Triumph Of Steel…Εχει μεσα το απολυτο Achilles (θεσ δυναμη, θεσ ταχυτητα, θες εμπνευση, θεσ μελωδια, ολα ειναι εδω κ γαμουν)
Κ ολα τ αλλα κομματια ειναι 1 κ 1 γαμιστερα…Ακομη και τα Burning k Demon’s Whip που ειναι λιγο περιεργα εγω τα γουσταρω απειρα…HAIL!!!
K Louder Than Hell φοβερη δισκαρα!!!