Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

Λοιπόν,είναι προφανές το τι συζητάμε.Άλμπουμ που θεωρούνται στην καλύτερη μέτρια και εμείς τα γουστάρουμε τρελά.
Εγώ λέω Turbo από Priest,Αccept-Russian Roulette,Dire straits-On every Steet.

Το τελευταίο Μanowar που έχει φάει το θάψιμο του αιώνα ακόμα και για τα δεδομένα τους, εγώ το γουστάρω πάρα πολύ -πλην των εισαγωγών. :blush:

συμφωνα με πολλους, ολο μου το library.

St. Anger

.-

Και δεν δέχομαι κουβέντα.

αυτό προς το παρόν

Κι εγω μεχρι στiγμης λεω St.Anger.

Γιεπ, γουστάρω κι εγώ Σεντ Άνγκερ.

Τώρα άλλα άλμπουμ που να θεωρούνται πατάτες (πατάτες όμως ε όχι μέτρια) και να τα βάζω για ν’ακούω μια στο τόσο τουλάχιστον, δεν μου’ρχονται.

μόλις ανετράπησαν όλα σου τα επιχειρήματα για το black album! Είσαι φανμπόυς!:lol:

Ον τόπικ:
Δεν είναι πατάτα, αλλά είναι το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό και πολλοί το χλευάζουν ενώ εγώ το λατρεύω. Train Of Thought από τους Dream Theater.

Take me as I am ρεεεεεε!

τον φαμποησμό μου δε τον έκρυψα ποτέ :stuck_out_tongue:

το train of thought είναι το αγαπημένο μου theater πάντως, και είναι πάααρα πολλοί αυτοί που το γουστάρουν ρε.

Nαι όντως, μην αναφέρετε το Train Of Thought εδώ μέσα. Εδώ μιλάμε για δίσκους που θεωρούνται πατάτες κατά γενική αποδοχή όχι από κολλημένους :Ρ

Κι εμένα το Train είναι στα 5 αγαπημένα μου θήατερ πάντως.

ίσως γιατί είναι το πιο μετάλικα άλμπουμ από όλα τα DT albums

Πάντως, όντως δε θεωρείται πατάτα γενικά. Περισσότερο πόσταρα για να είμαι ον τόπικ :stuck_out_tongue:

RAM - Lightbringer.

Ίσως να είναι νωρίς βέβαια, γιατί ο δίσκος είναι φετινός, αλλά δεν ξέρω ούτε έναν που να το γουστάρει εκτός από μένα!

Θα θυμηθώ κι άλλα.

Helloween - Chameleon ή αλλιώς το solo του Kiske - Grapow - Weikath… Ενα album love it or hate it…
Ειναι προφανές ότι είχαν σταματήσει να λειτουργουν σαν μπάντα και απλά ο καθένας έγραψε απο 4 κομμάτια. Θα προτιμούσα να τα δω σε solo album του καθενως όμως.Δεν υπήρχε ομοιογένεια και το album βαδίζει απο progressive rock εως και heavy metal. Γιαυτο και αυτή η κριτική που ακολούθησε.
Θα σταθώ στην κορυφαία ερμηνεία απο τον Kiske. Ένα απο τα αγαπημένα μου κομμάτια επίσης βρίσκεται εδω και είναι το “Longing”.
Αν κάποιου οι συνθέσεις εδω δεν μου αρέσουν είναι του Grapow…

Θυμήθηκα δίσκο, αλλά δεν είναι μέταλ κι έτσι θα πάει άκλαφτη η επιλογή μου :frowning:

R.E.M. - New Adventures In Hi-Fi

κατ’εμέ μέσα στις 3 καλύτερες δισκογραφικές δουλειές τους

Επίσης:

Gogol Bordello “Super Taranta”

…αν πιστέψουμε το rocking.gr :smiley:

Όταν ένα album περιέχει το Leave εξ ορισμού δεν είναι πατάτα.

Εδώ μέσα είναι το μόνο άλμπουμ της μπάντας που δεν έχω δει να χλευάζει κάποιος.

Α και μια και πιάσαμε τους μετάλλικατς, Load και ReLoad είναι αλμπουμάρες κι ας είναι φωλς!

δεν ξερω αν θεωρειται πατατα, παντως το chimera των mayhem μ’ αρεσει πολυ.

Και μένα, ποιοι λεν τ’ αντίθετο?

Ε όχι. Πατάτα δε το λες.