Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

Iced Earth - Horror Show θα πω, έχω ακούσει να το θάβουν και δεν καταλαβαίνω, μου αρέσει πάρα πολύ σαν album.

Επίσης δεν έχω ακούσει γενικά καλά σχόλια για το Rocket Ride των Edguy που το θεωρώ άριστο album.

St Anger, αλλά περιέχει 3-4 αθλιότητες.
Tα 2 τελευταία Iron Maiden τα θεωρώ εξαιρετικά.
Tο τελευταίο Porcupine Tree έφαγε το κράξιμο απ’όλους πλην εμού.

st. Anger σίγουρα.

και απ’ότι είδα εδώ στο φλόρουμ, πολύς κόσμος θεωρεί πατάτα το Ozzmosis του Ozzy, άσχετα αν σας χώνει όλους καλά.

Α και οπωσδήποτε τα δυο άλμπουμς των Misfits με Graves στη φωνή, που πολύς κόσμος απορρίπτει επειδή δεν είναι ο Danzig, αλλά κι αυτά μια χαρά χώνουν.

εδιτ. Α και όποιο άλμπουμ Sabbath θεωρείτε πατάτα, να ξέρετε πως μια χαρά σας χώνει. :stuck_out_tongue:

Mεγάλωσα με τα αυτιά μου να βουίζουν για το πόσο πατάτα album ήταν το The Razors Edge. Ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Πάντα το λάτρευα.

Στο μυαλό μου εμένα είναι σαν ένα από τα καλύτερα άλμπουμς με Brian.

WTF?

Ποιος θεωρεί πατάτα το Ozzmosis? Μήπως αυτοί που θεωρούν μέτριo το Black album?

Όχι,γιατί εγώ θεωρώ πατάτα το Black Album αλλά το Ozzmosis σπέρνει.

ξέρω γω?
Δες στο τόπικ που είχα ανοίξει για Sabbath/Ozzy 85-95 μέτριο το ανεβάζανε μπαρούφα το κατεβάζανε. :dunno:

O έηντζελ ντεθ με θύμισε τους αηςντ έρθ και το Glorious Burden που έχει φάει απίστευτο θάψιμο ενώ εγώ το θεωρώ δισκάρα.

Πολλή θεωρία έπεσε ξαφνικά…

+1

Επίσης γουστάρω άπειρα Louder Than Hell 8)

Κι εγώ αλλά για την πλάκα που έχει,όχι γιατί σπέρνει πραγματικά.1 πραγματικά καλό κομμάτι έχει.Το έχω σε αυθεντική κασσέτα.8)

άλλα δυο που σας κάνουν γλυκό έρωτα χωρίς να το ξέρετε… 8)

To Glorious Burden. Εχει φαει τοσο θαψιμο αυτο το αλμπουμ αλλα αν και διαφορετικο απο τα υπολοιπα των Iced, μου αρεσει πολυ.

και ξέχασα σίγουρα αυτό. Το είχα λιώσει ότι είχε βγει πολύ, μα πάρα πολύ.

αα και θα πω και από Gamma Ray το New World Order που επίσης μετράει άσχημα.

και λίγο fanboys mode, το A Natural Disaster από Anathema είναι λατρεία, αν και αυτό έχει φάει λίγο θάψιμο.


Now playing: Blues Brothers - Peter Gunn Theme
via FoxyTunes

8O

Από πού προέκυψε αυτό; Μιλάμε για δισκάρα και πιθανόν το καλύτερο της προσωπικής του καριέρας, κατά τη γνώμη μου (ω, ναι!). Άσε που έχει τον «heaviest sound ever»: Thunder Underground και το «most cult lyric ever»: «I guess I should have married Lennon?s daughter»!

το γραψα και πριν.
Και μένα μου προκάλεσε εντύπωση, αλλά ψάξε εδώ στο φόρουμ για κείνο το τόπικ και δες και μόνος σου.

Kαλα το Chapter VI οποιος το θεωρει πατατα παιζει να νομιζει οτι η μπαλα ειναι τετραγωνη.

Και μένα μ’αρέσει το Glorious Burden.

Εχετε ξεχάσει εσείς που σας αρέσουν, να αναφέρετε τις 2 τελευταίες πατάτες των Sabbath με Οzzy, που για μένα τουλάχιστον πέρα από 3-4 κομμάτια (και στα 2 αλμπουμ) δεν ακούγονται.

Δισκάρες είναι.Σωστός!