Καταλληλότερα τραγουδια για την έναρξη και το κλεισιμο μιας συναυλίας

Ποια πιστευετε πως θα ηταν τα καλυτερα κομματια για την αρχη και το τελος μιας συναυλιας…;

συναυλια ποιας μπαντας?
:-s

Nαι ισχύει. Πολύ αόριστο ερώτημα

edit: πάντως δεν πρέπει απαραίτητα να’ ναι οι “επιτυχίες”

ας παιχτούν όλα τα αγαπημέμα σου τραγούδια κι αφήσε το πρώτο και το τελευταίο :wink:

Ποιος ειπε οτι πρεπει να ειναι επιτυχιες…;Δεν ειναι τραγουδια συγκεκριμενης μπαντας αλλα αυτα που πιστευετε οτι θα σας εντυπωσιαζαν στην αρχη και θα σας αφηναν χωρις λογια στο τελος μιας συναυλιας…Η ερωτηση ειναι πολυ συγκεκριμενη και παρακαλω τα post να αφορουν το ερωτημα…Συνεχιζουμε…!

:-s :-s :-s :-s

Εγώ ακόμη δεν έχω πιάσει το νόημα…απ’ τη στιγμη ειδικά που δεν μιλάμε για συγκεκριμένη μπάντα

#-o
ακυρο

Ξεκιναω λεγοντας,για εναρξη:welcome to the jungle για κλεισιμο:for those about to rock(we sallute you)

:-s:-s:-s
mixed concert?

Nαι ειναι λιγο παραξενο:DΑλλα πες και εσυ τα δικα σου οποια και να ειναι οποιο ειδος και να ειναι…:slight_smile:

εγώ θα ξεκίναγα με το Endzeit από Heaven Shall Burn και θα έκλεινα με End of the Road από Sentenced…

ανοιγω με impaled nazarene blood is thicker than water
και κλεινω με bathory a fine day to die
η το αντισροφο8)
εκπλικτικα κοματια και τα 2:)

αυτα ακουω τωρα:)

Από αυτά που έχω ζήσει καλύτερο άνοιγμα το Knights of Cydonia και καλύτερο κλείσιμο(ελπίζω να θυμάμαι σωστά και να ήταν όντως κλείσιμο…) το Children of The Grave, ξέρετε ποιών… :smiley:

Αυτα ειναι…:respect:

Εδώ από Τρύπες
Κάτω στην Πολη από Μωρά στην Φωτιά

To Εδω, απο Τρύπες είναι όντως κομματάρα !

Για αρχη δεν μου ερχεται κάτι καλό τώρα, αλλά, για τέλος, θα έλεγα το Ascension, το τελευταίο τραγούδι απο το Eternity.

Hells Bells ανετα για ξεκινημα…και για τελειωμα το I want out απο Χελογουην

Aces High απο Iron Maiden με το Churchill’s Speech κτλ για ανοιγμα και να βγαινουν οι ΘΕΟΙ τρεχοντας στην σκηνη και For Those About To Rock (We Salute You) για κλεισιμο με κανονιες και τα ρεστα… Εκσταση…