Μουσικές σκηνές

Ποιές μουσικές σκηνές γνωρίζετε στην Αθήνα? Ψάχνω μέρη που εμφανίζονται τοπικά συγκροτήματα και όχι κάποια ονόματα…Γμτο στην Θεσσαλονίκη ξέρω πολλά αλλά εδώ κάτω τπτ!
Έχετε υπόψην κάποιο και τι περίπου παίζει?

Λοιπόν φίλε Mazestix, θα πας (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) στην “Αρχιτεκτονική” που είναι στο Νέο Κόσμο (το τονίζω γιατί υπάρχει και στου Ζωγράφου). Εκεί παίζει 3 φορές τη βδομάδα ένα groupάκι με όνομα “Τα παιδία παίζει”. Δεν έχω πάει ακόμα μετά το καλοκαίρι για να ξέρω ποιές μέρες ακριβώς εμφανίζονται. Παίζουν μόνο διασκευές σε ξένο κυρίως rock (αλλά κάθε είδους rock…από Queen και Deep Purple μέχρι Bon Jovi και Europe! Γενικά για όλα τα γούστα!) και είναι φοβεροί. Έχουν πολλά άτομα (5 νομίζω) που τραγουδούν εναλλάξ, ανάμεσά τους και δύο κοπέλες. Σε αυτό το συγκρότημα παίζει ένας από τους κορυφαίους κιθαρίστες που έχω δει ποτέ!!Και δε μιλάω μόνο για τα ελληνικά δεδομένα…Το άτομο ζωγραφίζει!!Αυτά!!

thanks man!!!θα το δοκιμάσω στην πρώτη ευκαιρία!
Ξέρεις τπτ και από έντεχνη σκηνή?

έντεχνα υπάρχουν πολλά στον Σταυρό του Νότου που, αν και δεν έχω πάει εγώ, λένε πως γίνεται πολύ κέφι. Δύο μαγαζάκια που μου αρέσουν πολύ είναι και τα εξής : Mike’s Irish Bar στον Πύργο των Αθηνών και το Lazy στο Χλάνδρι. Πολύ καλά με συχνά live και τα δύο…

Πιστεύω ότι αυτή είναι μια αξιόλογη μουσική σκηνή:

Αυτό είναι μουσική έξω από τη σκηνή :stuck_out_tongue:

να προσθεσω επισης

-‘Στιγμα’ στον Κορυδαλλο - επαιζε ενα καλο group ‘sirics’ αν θυμαμαι καλα
-‘Στον αερα’ Πετρουπολη , εχει και site , εχει προγραμμα με συναυλιες διαφορων ειδων

  • ‘Σταυρος του Νοτου’ - και εκει παιζουν αρκετοι

  • εχω ακουσει και για καποιο στην νεα Σμυρνη , αλλα μου διαφευγει το ονομα

σιγουρα θα υπαρχουν κιαλλα

αυτα
aor

xa xa xa xa xa xa :lol: :lol: :lol:

re Unholy , tha pefta apo thn karekla ap’ta gelia re

xa xaxaxaa :lol: :lol: :lol: :lol:

eisai unplayable re koyfala

xaxaxaxa akaloe re :stuck_out_tongue: