Ένα καλό βιβλίο μυστηρίου - Τι προτείνετε?

Τες Γκέριτσεν - Άγνωστη απειλή

ιατρικό θρίλερ επιστημονικής φαντασίας

[B]πλησιάζει η μέρα (4 -7 -2013)[/B]

Μοιρασμένες οι κριτικές. Πολλές μιλάν “[I]για ένα από τα καλυτερά του[/I]”.
Για να δούμε… :slight_smile:

http://www.psichogios.gr/site/Books/show?cid=1002215&utm_source=site&utm_medium=pop-up&utm_campaign=Inferno

[SPOILER][/SPOILER]

Απιστευτο βιβλιο

αντε αντε να βγαινει, το περιμενουμε τοσο καιρο!!

[B]το τσίμπησα σήμερα κιόλας[/B]!!!:stuck_out_tongue: :wink:

προμετωπίδα (στο βιβλίο):

“…[I]οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες
για κείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους
σε εποχές ηθικής κρίσης[/I]…”

εγω απο αυριο δυστυχως… πες καμια γνωμη αν διαβασεις καθολου 8)

Οι πρώτες 100 σελ. έφυγαν σαν νεράκι και είναι κλασικός Brown. Γρήγορη πλοκή, κατευθείαν στο κλίμα, κλασικός υπερήρωας Λάνγκτον και ένα ευχάριστο λογοτεχνικό σκουπιδάκι ταμάμ για καλοκαίρι. Προβλέπεται ότι έτσι θα είναι και η συνέχεια του. Σε κανά 2-3 μέρες που θα τελειώσει,εδώ θα μαστε για την τελική ετυμηγορία.

Double post.
2 μερούλες χρειάστηκαν για να τελειώσει και το Ινφέρνο…
Σίγουρα μπαίνει δίπλα σε Κώδικα και Ιλλουμινάτι(τα άλλα 3 δεν παλεύονται…),αρκετά πιο αληθοφανές σε φάσεις,με τις κλασικές υπερυπερβολές τραβηγμένες απ τα μαλλιά σε άλλες. Μου άρεσε το “ηθικό δίλημμα” που θέτει και γενικά το ότι ο (π)Λάνγκτον δεν κάνει διαλέξεις σε κάθε διάλογο.
Ευχαριστα πέρασε το 2ημερο πάντως,συνίσταται για ανάγνωσμα ξαπλώστρας και αιώρας.

εγώ δε το τέλειωσα ακόμα ([I]σελ. 230 τώρα[/I])καθότι μου πρόκυψαν δουλειές και χρόνος μόνο αργά βράδυ…

[B]2 μερούλες βρε θηρίο χόκαμ;[/B] :slight_smile: Τότε σου συνιστώ το - [I]929 σελίδων!!- [/I]μυθιστόρημα Η ΠΟΛΥΤΑΡΑΧΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΜΙΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ NICOLA BETZ…

[I][COLOR=“DimGray”](το οποίο βέβαια, δε ρέει σε κινηματογραφικούς ρυθμούς όπως αυτά του Νταν Μπράουν…)[/COLOR][/I]

βασικά τα 2 πριν τον davinci παλεύονται μια χαρά, αυτό που εγώ δεν πάλεψα με την καμία και μάλιστα το παράτησα λίγο πριν το τέλος, στους επιλόγους είναι το προηγούμενο του “το σύμβολο”. Τραγικό απλά, είναι ο βασικός λόγος που φοβάμαι να πιάσω το inferno στα χέρια μου.

Τhanks mate!
Δυο μερούλες,μια αντιθέτως με σένα η δουλειά πάει σε χαλαρούς ρυθμούς. Αλλά και διαφορετικά να ήταν,επειδή κυλάει σαν νεράκι,πάνω από 3-4 δύσκολα θα κανε…:stuck_out_tongue:

Το χαμένο σύμβολο ήταν απλά τραγικό,όντως. Απ τις πιο χαμένες ώρες που χω ξοδέψει σε διάβασμα. Αυτό πιαστο άφοβα,καμία σχέση(αν και είναι απ τον σιχαμένο Ψυχογιό…).

το ΧΑΜΕΝΟ ΣΥΜΒΟΛΟ δεν είναι εξαιρετικό ανάγνωσμα ασφαλώς, απλά για μένα έχει…ιδιαιτερότητα λόγω θέματος. Το ΙΝΦΕΡΝΟ σε κάνει να…[I]ετοιμάζεις βαλίτσες και να την κάνεις για Φλωρεντία μεριά διακοπές και επισκέψεις σε μουσεια χθες!!![/I] :smiley:

Το ΨΗΦΙΑΚΟ ΟΧΥΡΟ μου άρεσε. Πολύ διαφορετικό από τα άλλα. [I]Για τεχνοφρικιά[/I]… :slight_smile:

[B]375 σελ. ως τώρα και μ αρέσει!!![/B]:wink: