Σε απόγνωση, ποιόν δίσκο θα διανέματε σ' όλο τον κόσμο?

Δεν είναι εύκολο άκουσμα για τον μέσο rock οπαδό(αν υπάρχει τέτοιος),είναι ιδιαίτερο άκουσμα,πόσο μάλλον για τον doomster που κρύβεις μέσα σου!:smiley:

Εχχχμ, κοίτα, ούτε μέσο ροκ οπαδό με θεωρώ, ούτε είμαι κάργα κολλημένος ντουμστερ, είπαμε.:lol::lol::lol:

εγω σαν καλο παιδακι που ειμαι θα προσπαθουσα να διανεμω τοπικες μπαντες οπως demaximam,ανωριμους,everfailed ktl :roll::roll:

Δεν είναι εύκολο για τον μέσο metal ακροατή αν δεν έχει αρχίσει να ψάχνει την ιστορία του κλασικού ροκ προς τα πίσω και ειδικά αν τα ακούσματα του ειναι κυρίως Ευρωπαϊκά. Είναι Αμερικανιά οι Band και όπως λέει και ένας φίλος “σε αυτή τη χώρα μας έχει φάει η σκιά της Βρετανίας” :roll:

Όντως,ο ήχος των The Band κοίταγε προς τα πίσω,προς τις ρίζες της αμερικανικής μουσικής.Κάποτε ίσως να μην μου έκανε κλικ αλλά μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης με την μουσική αυτή μου φαίνεται απίστευτη,με ταξιδεύει στο Αμέρικα:p.Εγώ πάντως τους άκουσα πρώτα στη συλλογή The Weight και τους λάτρεψα.Mule για πρότεινε κι εσύ κανένα δίσκο.:wink:

Αν έσωζα ενα δίσκο για να μοιράσω στους επιζήσαντες της καταστροφής αυτού του κόσμου… τότε αυτός θα ήταν το διπλό cd με τα δύο άλμπουμ των Γενιά Του Χάους, και έτσι θα καταλάβαιναν όλοι τι σκατά δεν πήγε καλά στον κόσμο και κατάρρευσε κάτω από το ίδιο του το βάρος…

[CENTER]Των μυαλών μας η αρρώστια μαζεμένη σε μια βόμβα
που ίσως να μην προλάβει να χρησιμοποιηθεί
παρά μόνο σάν μια έσχατη λύση αυτοκτονίας
όταν η γή, πιά στείρα, θα μας εκδικηθεί

Ας συνεχίσουμε λοιπόν το έργο του θανάτου
με την αισχρή απάθεια και δίχως ενοχή
πρέπει να επισπεύσουμε την αποσύνθεση μας
Η παρακμή κρατάει πολύ και είναι βαρετή
τουλάχιστον το τέλος μας θα ειν’ έργο δικό μας
και η ηλιθιότητα μας παροιμιακή

Ότι υπάρχει γύρω με τον τρόπο που υπάρχει
είναι μία εικόνα πρίν τη καταστροφή
Χέρι ανθρώπου ή θείο, ειν’ ακριβώς το ίδιο
εικόνα, τέλεια βιβλική, απο ένα απλό κουμπί[/CENTER]

Πρέπει να προτείνουμε μόνο ένα,ε?:roll:

όχι ρε συ… χώσε :slight_smile:

Σαν κλασσικος powermetalας και επειδη δεν τους εχω δει σε κανενα σχεδον δημοψηφισμα, αν και απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, θα προσπαθουσα να τους προωθησω με το δισκο που πρωτοακουσα και …κολλησα!

Graham Central Station - My Radio Sure Sounds Good to Me
Πολύ από εσάς θα ξέρετε ήδη τους Sly & The Family Stone και τον φοβερό και τρομερό μπασίστα τους Larry Graham. Αυτό εδώ είναι ένα funky διαμάντι της προσωπικής του μπάντας. Όσο και να το ακούω δεν το χορταίνω με τίποτα!

Device-22b3

θα μπορουσα να το ακουω αιωνες και να μην το βαρεθω…πανεμορφος δισκος.

bump.

Γιατί τό’ χα βάλει στα δημοψηφίσματα?

Είχα την ευτυχία όλα όσα έτυχε να ερωτευτώ κατά καιρούς (στους παλιούς καιρούς), μα όλα, να βρουν λίγα χρόνια μετά την αναγνώριση που τους έπρεπε. Ή ανακάλυψα σε φόρα ότι υπάρχουν κι άλλοι καμμένοι σαν κι εμένα. So no regrets there.
Με θλίβει λιγάκι που έχει περαστεί στο ντούκου από τους περισσότερους μεταλλάδες που ξέρω το Antichrist Superstar - Marilyn Manson.

Αν όμως μιλάμε για όοοολο τον κόσμο, θα ήθελα να μπορώ να κάνω σουβέρ, να μοιράζω σε όλα τα σπιτικά και ασανσέρ αυτού του ντουνιά, σε κάθε είδους πιθανό και απίθανο φορμάτ, το Ιn the weak and the wounded των Sun of Nothing. Να διδάσκεται στα σχολεία.

Σιγουρα δεν ειναι (τουλαχιστον μουσικα) οτι καλυτερο θα μπορουσα να προτεινω.
Ομως,αυτος ο δισκος μου βγαζει μια γαληνη και μια μελαγχολια ταυτοχρονα που αν ο κοσμος τελικα τον ακουγε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, μαλλον ολοι θα κουλαραν με την παρτη τους και τους τριγυρω τους και πιθανοτατα να περνουσαν και καλα (εστω και στον καναπε τους, με μια μπυριτσα στο χερι)

Επισης, χωρες σαν τις Λευκορωσια,Λιθουανια και Ρωσια παιζει και να εμεναν με μισο πληθυσμο ,αφου οσοι το σκεφτονται ακομη, μαλλον θα το επαιρναν αποφαση τελικα και θα αυτοκτονουσαν απο θλιψη.

Εχμ… γιατί;

Happy Songs For Happy People

Είναι καιρός να σταματήσει ο κόσμος να αντιμετωπίζει με τόσο κομπλεξισμό instrumental μουσικές. Ίσα ίσα, σου επιτρέπει να βάλεις τους δικούς σου στίχους και να δημιουργήσεις τη δική σου ιστορία κάθε φορά που ακούς ένα κομμάτι. Πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει δηλαδή?

Tη μουσική είναι? Μου ψιλοκίνησε την περιέργια… (γιαννη μπέζε!)

δισκαρα:thumbup:

ον τοπικ:

υποτιμημενο φουλ
οταν το ακουω νιω8ω σαν να ειμαι κατω απο μια βροχη “μαυριλας” και απογοητευσης

http://www.youtube.com/watch?v=FDlaB9gM9kw

meanstreak-roadkill

θα το λέω και θα το ξαναλέω ότι το συγκεκριμένο είναι δισκάρα!
όπως επίσης και αυτό!

fear of god- within the veil

σκαλωτικό!

επίσης
skull fist- no false metal

ψάχτηκα ενώπιον της επισκεψής τους στο απ δε χαμμερς κι έχω κολλήσει. Αξίζουν πολύ και δεν τους ξέρει κανείς σχεδόν!

και αυτά τα 2

white wizzard- high speed gto ep

holy grail- improper burial (το καινούριο συγκρότημα του πρώτου τραγουδιστή των white wizzard, έτσι τους ανακάλυψα)

τα έλιωνα τελευταία αυτά οπότε και το θυμήθηκα :roll:

θα είχα έξοδα με τόσες εκτυπώσεις :Ρ

το Subterranea των IQ. :frowning: