Σε απόγνωση, ποιόν δίσκο θα διανέματε σ' όλο τον κόσμο?

Αφορμή για το θρεντ αυτό είναι κάτι που είχε πει ο awake στην χιλιοστή προσπάθεια του (πες το σπαμάρισμα :p) να πείσει τον κόσμο του φόρουμ να ακούσει το geneva από russian circles…Είχε πει: “ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!! ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΟΠΙΕΣ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΩ Σ’ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!”

Κάτι τέτοιο τελοσπάντων…

Για ποιόν δίσκο τελοσπάντων θα το κάνατε αυτό??? Ποιόν δίσκο θεωρείτε εκπληκτικό, αριστουργηματικό, αλλά ο κόσμος δεν λέει να τον εκτιμήσει με την καμία, σε σημείο να βαριέται να τον κατεβάσει???

Δίσκοι που εσείς θεωρείτε αριστουργηματικούς, και οι οποίοι δυστυχώς δεν έχουν γνωρίσει την αναγνώριση/αποθεώση που τους αξίζει (σύμφωνά μ’ εσάς πάντα), γιατί ενδεχομένως να είναι από ένα μουσικό είδος όχι και τόσο αγαπητό ή λιγότερο γνωστό στον κόσμο, γιατί ενδεχομένως να είναι από μία μπάντα όχι τόσο προβεβλημένη, μία μπάντα που έβγαλε ένα δίσκο και διαλύθηκε, μία μπάντα τελοσπάντων που δεν είναι και τόσο γνωστή (ντάξει σχετικό είναι αυτό, αλλά καταλαβαίνετε πάνω κάτω)

Κανέναν γιατί μετά, αν θα τον άκουγαν όλοι, θα ήταν υπερτιμημένος και θα τον αντιπαθούσα που τον ακούν όσοι ακούν ό,τι τους πλασάρουν. χα.

χαχαχ ήμουν σίγουρος ότι θα βλεπα ένα τέτοιο ποστ στο θρεντ!

Ελιτιστής ο αρκουδακος

Μάντης ο πάνκης~!

Μα σοβαρά αν ήταν να ακούω ό,τι ακούει όλος ο κόσμος θα άκουγα σακίρα που πατάει και χάμω όλα τα ροκ/μεταλς.

χαχαχ

Πάντως για να φλώρεψω/είμαι φουλ οντόπι, εν μέρη συμφωνώ μαζί σου…Στο πρώτο ποστ σου δηλαδή…

Ωστόσο σε πιάνει ορισμένες φορές και αυτό το γαμώτο, που φαντάζομαι έπιασε τον awake…Ότι απ’ τη στιγμή που είναι τόσο τέλειο ρε γαμώτο, πως γίνεται ν’ αρέσει σε πολύ λίγο κόσμο?? (φαντάζομαι τα λεγόμενα του)…Το οποίο κι εγώ το χω νιώσει ορισμένες φόρες (βλ. sing the sorrow από afi, ok gay alert, το’ χουμε πει αυτό…Μην επαναλαμβανόμαστε :p)

πως γινεται ο μανος ναναι παντα φερεφωνο της αληθειας;

εδιτ: ξεπερασε το κομπλεκς με τους αφι εσυ, κοιτα γω ποσο απελευθερωμενος ειμαι :stuck_out_tongue:

χαχαχ πρέπει ναι!

Μη με πριζώνεις τώρα. Εκλεισα εισήτηρια για Απρίλη


Το ομώνυμο των The Band.O αγαπημένος μου δίσκος.Εδώ μέσα μόνο ο Mule είδα να έχει μιλήσει για αυτούς.Μιλάμε για rock,country,καταπληκτικές,συγκινητικές συνθέσεις,απίστευτη παραγωγή,πλούσιες ενορχηστρώσεις,πολλαπλά φωνητικά,φοβερές ερμηνείες,από 5 “μάστορες” των οργάνων τους(4 καναδοί και ένας αμερικάνος),τρελό “δέσιμο” και χημεία.Δεν μπορώ να περιγράψω συνθέσεις σαν τα Rockin’ Chair,Across the Great Divide,The Night They Drove Old Dixie Down,Unfaithful Servant,όλα σκίζουν.R.I.P Rick,Richard!:cry:
Εύχομαι να βρεθεί έστω κι ένας που να τους μάθει και να τους εκτιμήσει εδώ μέσα.:roll:

τίμιοτατο ποστ :stuck_out_tongue: :wink:

Απάντα ακριβώς στο ζητούμενο…Toυ προσωπικού σας αριστουργήματος που ο κόσμος δεν λέει να εκτιμήσει :thumbup:

Τάσος Μπουγάς (Ο Πλανητάρχης) - Yes, μωρό μου, yes!

Κι αντε γεια.

Ντάξει outlaw έγραψες! Πραγματικά ανεκτίμητο διαμάντι ο δίσκος

Όνομα και πράγμα ο τίτλος.

Μόλις κατέβασα The Band και Refused. Σόρρυ ρε παιδιά αλλά κανένα από τα 2 δεν μου έκανε κλικ. Ντάξει, οι Band country-ζουν πολύ και δεν είναι του γούστου μου. Οι άλλοι είναι λίγο περίεργοι σε φάσεις. Θα ξαναπροσπαθήσω πάντως.:slight_smile:

Χαίρομαι πάντως που προσπάθησες :wink: :thumbup:

Λίγο περίεργοι είναι ρε συ…προτιμώ πιο straight forward hardcore punk. Θα ξαναπροσπαθήσω πάντως σίγουρα.

ναι ναι το καταλαβαίνω απόλυτα…Από τις πιο ιδιαίτερες μπάντες του χώρου…

Σίγουρα αν κάποιος δεν είναι εξοικιωμένος με αυτή τη μουσική ενδεχομένως να μην εντυπωσιαστεί τόσο…Γενικά το λέω αυτό ετσι :wink: Φυσικά δεν είναι απίθανο κι απ’ το πουθενά να πορωθεί!

Σε καταλαβαινω,δεν ειναι και το πιο ευκολο ακουσμα.Με το καιρο παντως πιθανον να το εκτιμησεις.:wink:

Δε το κρυβω πως κι εγω τη πρωτη φορα δυσκολευτηκα να παρω πρεφα τι παιζει μ’αυτο το δισκο.

εγώ με το πρώτο άκουσμα ριφχιούσντ είχα κλάσει πάνω μου πάντως.

ενταξει δεν ειμαι σε απογνωση αλλα μερικοι μερικοι πρεπει να το ακουσουν οπως και δηποτε!!!..