Χαρίζονται 2 κουταβάκια, Βοήθεια Χριστιανοί!

Έλεγα να το ποστάρω στις μικρές αγγελίες αλλά δεν μου κανε καρδιά :stuck_out_tongue: Λοιπόν βρήκα 2 κουταβάκια περίπου 3-4 εβδομάδων χτες παρατημένα στα σκουπίδια. Υπάρχει κανείς που να τα θέλει ? Ξέρετε μήπως κάποιον που να τα θέλει? Γενικά βοήθεια γιατί δεν μπορώ να τα κρατήσω εγώ.

στα σκουπιδια;!Ποιοι αθλιοι τα πεταξαν εκει; :? Γαμωτο…αν εμενα μονη μου θα τα παιρνα αλλα στη παρουσα φαση δε με παιρνει :frowning: ελπιζω να βρουνε συντομα μια αγκαλια αγαπης

πανε εδω http://www.pets.gr/ αν δεν βρεθει καποιος!

Μπράβο ρε ζούγκλα που τα μάζεψες τα ζωάκια!
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παίρνοντας τα γιατί έχω την δικιά μου σκύλίτσα, αλλά ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω δίνοντας σου Ξηρή τροφή για σκυλάκια κάτω του ενός έτους για να τα ταϊσεις όσο καιρό τα έχεις.
Τώρα τι τα ταϊζεις;
Πάντως πήγαινε τα σε κτηνίατρο να τα δεί και να σου δώσει κατευθύνσεις για το τι πρέπει να τρώνε κλπ. και οι κτηνίατροι πολλές φορές μπορούν και να σε βοηθήσουν να τους βρεις σπίτι.

προσπάθησα να βρω κτηνίατρο αλλα δεν…από δευτέρα αναγκαστικά.Παρόλα αυτά μίλησα με έναν στο τηλέφωνο και πήγα σε πετ σοπ. Τους πήρα φάρμακο για ψύλλους( exterminated) και τους πήρα και τροφή( τηχ πάντως mule). Ακόμα και χάπι σε περίπτωση που είχαν σκουλήκια πήρα . Φουλ κομπλέ!

Μπράβο ζουγκλάου!

Μακάρι να μποούσα να βοηθήσω, αλλά ήδη είμαστε μεγάλη σκυλοοικογένεια και θα γίνει χαμός

Και πάλι μπράβο. Παράδειγμα προς μίμηση για όλους

__Βάλε φωτογραφίες… :wink:

__Νομίζω θα βοηθήσουν πολύ -γροθιά στο υποσυνείδητο, τα κουτάβια είναι ακαταμάχητα! Τυχερά τα συγκεκριμένα. Μακάρι να βρούνε και έναν δεύτερο φύλακα άγγελο (:wink:) για να βρούνε και μόνιμο σπίτι…

μαλλον εχεις πουλησει και κουκο σε κωφαλαλο…:stuck_out_tongue:

απορω αυτος που τα “πεταξε”
τοσες οργανωσεις, τοσα pet shop, τοσα κερατα τραγια, στα σκουπίδια βρηκε να τα αφησει…:?:frowning:

ελεος…:!:

Πάντως εγώ που ρώτησα κάποιες οργανώσεις δεν τα δεχόντουσαν. Τέσπα, αύριο θα τα βγάλω και φωτογραφίες να “ενισχύσω” τη φάση :stuck_out_tongue: ( σωστός ο shadowcaster). Η αλήθεια είναι ότι με τρέχουν τα κουταβάκια ,αλλά απλά δε γίνεται να αφήνεις πλάσματα έτσι…

:-k

γιατι…?
λογω χορου ας πουμε…?

OK, έχεις καλύψει σίγουρα παραπάνω από τα απαραίτητα για αυτή τη φάση!
Ο κτηνίατρος θα σου πεί μάλλον να τους κάνεις το πρώτο τους εμβόλιο, το λεγόμενο “puppy”

οι φιλοζωικές παίρνουν χτυπημένα σκυλιά, τα γιατρεύουν ,τους κάνουν στείρωση και μετά τα δίνουν.

δηλαδη αμα τους πω βρηκα 3 κουταβια και μπορω να τα κρατησω μονο μια εβδομαδα και μετα θα τα πεταξω και εγω δεν θα τα παρουν?
ή δεν θα μου βρουν μια λυση…??:-k

το “θα τα πεταξω και εγω” φυσικα ειναι επιστιμονικη φαντασια (και κακη κιολας…)
προτιμω να πεσω απο το ενατο σε τονους απο σπασμενα Cd της βερας λαμπρου…

Μα σας πάει καρδιά να αφήσετε μόνα και αβοήθητα αυτά εδώ τα σκυλάκια???

:|:| Aπορω δηλαδη με τι ψυχη και σκεπτικο εγκατελειψε καποιος αυτα τα 2 πλασματα…Μπραβο παντως zouglau, πολυ σωστη κινηση. Δυστυχως ουτε εγω μπορω να βοηθησω γιατι το σπιτι ειναι πολλες ωρες αδειο (γονεις-δουλεια, εγω-σχολειο κτλ.) οποτε δεν θα ειχαν την αναλογη φροντιδα. Μακαρι να βρεθει καποιος που να τα αγαπησει και να τους δωσει φροντιδα…

Πανεμορφα.
Δεν ειναι πρωτοφανες παιδια, εχω βρει 3 φορες γατακια στα σκουπιδια μεσα σε σακουλα. Ηλιθιοι ανθρωποι.
Το θεμα ειναι οτι τα γατακια τα πετουσαν ενω ηταν πολυ μικρα, και δεν ειχαν καν ξεκινησει θηλασμο με αποτελεσμα να πεθαινουν μετα απο μερες εντατικης φροντιδας.
Ομως απ’οτι βλεπω τα σκυλακια δεν ειναι τοσο μικρα, αρα δεν θα υπαρξει τετοιο προβλημα.
Ζουγκλα, facebook it. Στανταρ αποτελεσματα.

Ναι ανέβηκε facebook, έχω στείλει αρκετά mail, έχω πάρει τηλέφωνα και πάει λέγοντας. Θα δούμε . τηχ για τα τηχ (:p) παίδες. αν έχετε κανά γνωστό που να τα θέλει :wink:

Γαμάτα είναι.

Πλήρεις και εδώ δυστυχώς…

πσσσ…

τι ομορφιες ειναι αυτες…??
οσο τα βλεπω τοσο θελω να πω το ποσο μα@$&ας ειναι αυτος που τα πεταξε…
τα ειδε με αυτη την φατσουλα και ειπε ας τα πεταξω…???

δεν υπαρχει καμια ελπιδα για το ειδος μας…
μακαρι να φυγουμε να ζησουν τα ζωακια μονα τους…
γιατι τα μεγαλυτερα ζωα(εμεις…) δεεεν…

zouglau εγινε τιποτα…??
βρηκες καμια ακρη…??

το ανασυρω μπας και το δει κανενας μυωπας…