Πένες


:lock:


:lock:

Clayton Delrin σε 0.73 και 1mm. Πραγματικά οι τρίγωνες πένες με έχουν βολέψει πάρα πολύ. Επίσης ενίοτε Jim Dunlop Tortex 0.5 (για κάνα ακκόρντο μια κι έχουν πιο μαλακό - γλυκό ήχο).

Εdit: έχω δοκιμάσει και με Dunlop 3mm πένα αλλά ενώ μου άρεσε πολύ ο ήχος, πήρα 2 χορδές στο χέρι και σταμάτησα να τη χρησιμοποιώ (αν και μάλλον δε φταίει η πένα αλλά το γεγονός ότι ήταν ψιλοπαλιές οι χορδές + ότι είχα ξεπατωθεί στα bends).

μα και φυσικα…planet waves medium 0.84mm
απλα κορυφαια

εμενα αυτη του κιθαρακια με εχει καταβολεψει παντως…
αυριο θα δοκιμασω (για μπασο παντα) την πενα απο φελλο και θα σας πω εντυπωσεις…

Kαι τι φαση παιζεις??Δεν σπανε?

Dunlop Tortex :metal: πιο άνετη μου φαίνεται η πράσινη, αλλά και με τις άλλες βολεύομαι


Από πάνω προς τα κάτω
Ibanez 0,75,Ibanez 1,00,Dunlop 1,14,Dunlop Big Stubby 1,0 ,Steve Vai signature,Joe Satriani signature,Dunlop 2,0 ,Dunlop 0,46 ,Dunlop 0,60 kai telos Ibanez 1,0.
Αλλά βέβαια και με ότι άλλο βολεύομαι :roll:

παιζω με αρχική φαση π/2:lol:

Ναι τελικα μολις σπάσανε

Πώς διάολο σας βολεύουν τόσο τριγωνικές?

Εγώ με Dunlop Big Stubby 1-2mm και Planet Waves 1mm.

twra me exei volepsei poly i dunlop tortex 1.0mm

~τα greeklish απαγορεύονται~

τωρα με εχει βολεψει πολυ η dunlop tortex 1.0mm
(sorry για πριν)

Ρωταω λογο του nickname σου…

Εγω απ την μια δεν βολευομαι καθολου σε σπιντατα κοματια με hard νουμερα και απο την αλλη με λεπτοτερες,θελω πενα ανα 3-4 κομματια…Και παλι καλα που χρησιμοποιω και μεγαλες που’χουν 3 γωνιες…:p:p:p:lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ παίζω μόνο με τις Gibson τις medium. Ότι άλλο έχω δοκιμάσει δεν μου κάθεται στο χέρι, με ενοχλεί(τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό!).

εγω παιζω με wegen 3,5mm twins…
στην αρχη μου φανηκαν περιεργες αλλα αν μαθεις με αυτες δεν τις αλλαζεις με τιποτα…
ειναι ειδικες για δεξιοχειρα ή αριστεροχειρα…
φαγωμενες απο πανω ωστε να εφαρμοζει το δαχτυλο και να μην γλυστραει καθολου και απο κατω με πιο βαθια χαραγματα ωστε να κολλαει το χερι…
στην μυτη μπροστα ειναι φαγωμενες (αντιθετα πανω κατω πλευρα ωστε να βοηθανε σε ταχυτητα)…
γενικα με βοηθησαν παααρα πολυ σε θεμα ταχυτητας…δινουν περισσοτερο ογκο απο τις αλλες και γενικα πιο γλυκο και γεματο ηχο…
δυστηχως ειναι ακριβες 16? οι 2…αλλα ειναι κοκκαλινες και δεν φθηρονται…:wink:
ριξτε καμια ματια στα γνωστα μαγαζια για δαυτες για καμια δοκιμη οσοι δεν το εχετε κανει…ειναι μεγαλο κολλημα…

(για κιθαρα μιλαω…)