Μουσική και

Λοιπόν, εδώ θα λέμε τι μας αρέσει να κάνουμε όταν ακούμε μουσική.Αν υπάρχει παρόμοιο θρεντ, κλειδώστε εκείνο και αφήστε αυτό ανοιχτό.

:slight_smile:

αναποδα…
οταν θελω να σφουγγαρίσω το δωματιο μου βαζω anathema …
και καθε φορα το σφουγγαρσμα κανει 2 ωρες…
παντα σταματαω, καθομαι, και αγκαλια με την “μαπα” μελαγχολω…

αυτο βεβαια δεν ειναι Μουσική και…
ειναι μουσικη οταν…

edit… τα Headbanging & air guitar που ειναι…?:-k

1,3,4,5,6,8 + περπατημα στον δρομο η μεσα σε λεωφορεια,μετρο,πλοια,τρενα κτλ κτλ

mosh με τις καρέκλες στο σαλόνι και stagediving στον καναπέ από τη βιβλιοθήκη.

όλα μαζί εκτός από οδήγηση (εκτός αν οδηγάει άλλος) ! παλιότερα άκουγα κ μουσική στον ύπνο μου ! (ξεχνούσα ανοιχτό το mp3)

μουσικη μαζι με διαβασμα μαζι με pc και οπως ειπε ο diskovolos στον υπνο μου(αλλα ποναν τα αυτια μου με τα γαμημενα ακουστηκα)

αυτό:)

Ποτέ ακουστικά στον ύπνο. Ηχεία υπολογιστή, στερεοφωνικό, ραδιόφωνο, αρκεί να σπαταλήσετε αρκετή ώρα να βρείτε την απόλυτα κατάλληλη ένταση. Δηλαδή αυτή που δεν θα είναι ούτε πολύ δυνατή ώστε να σας πιάνει πονοκέφαλος και να ενοχλεί τους γείτονες, αλλά ούτε και πολύ χαμηλή ώστε να μη σας αφήνει να κοιμηθήτε επειδή συγκεντρώνεστε στο να προσπαθείτε να ακούσετε αυτό που παίζει.

Συνήθως στο pc είμαι όταν ακούω μουσική, είτε απο το στερεο είτε Mp3 στο winamp συνήθως με ακουστικά. Άντε καμια φορά να ξεφυλίζω κανένα hammer, terrorizer. headbanging μας τελείωσε… γεράματα άσε που πονάει υπερβολίκα πλέον ο σβέρκος μετά, έχω κόψει και το μαλλί πριν κανα 2 χρόνια…δεν λεει.

Όταν διαβάζω κανένα βιβλίο επίσης βάζω αλλα όχι metal προτιμώ κάποιο movie score σε μετρια ένταση που να ταιριάζει όσο το δυνατον με το περιεχόμενο του βιβλίου.

Από το πολλ σχεδόν τα περισσότερα!

PC/Internet/Ποστάρισμα στο ροκιν
Τϊποτα απλά ακούω και γουστάρω
Χάζεμα του booklet , διάβασμα lyrics
Οδήγηση (Δεν οδηγάω αλλα αν οδηγούσα σίγουρα θα άκουγα, οπότε όταν οδηγάνε φίλοι)
Άραγμα με παρέα
Οινοποσία, κάπνισμα η/και ναρκωτικά
Σκούπισμα/σφουγγάρισμα/τέτοια αντρίκια

Επίσης πιώμα καφέ ή και κατα το μαγείρεμα.

E βασικά τι ερώτηση είναι αυτή; Τα πάντα κάνεις με μουσικη.

Δε γίνεται δουλειά με anathema τελικά…κι εγώ όσες φορές το έχω προσπαθήσει καταλήγω να κάνω μεγάααααλα διαλείμματα!
Ον τόπικ, συνήθως ακούω μουσική και χαζεύω στο ίντερνετ (αλλά για αυτό το λόγο δεν πολυπροσέχω αυτό που ακούω) ή αλλιώς διαβάζω περιοδικά/εφημερίδες/βιβλία/booklet.
Ένα μεγάλο μέρος της μουσικής που ακούω είναι όταν είμαι στο τρένο :stuck_out_tongue:

σωστο :yes:
γενικα τρενα,μετρα,λεωφωρια

Μουσική με το βιβλιαράκι, σαν την Σύνοψη ένα πράμμα:!:

1,4,6,8…

4 : ειδικα στο 2ο κ 3ο ετος, επαιρνα ενα μπουκαλι vat 69 (το ουισκυ του φοιτητη) κ εψαχνα νεες μπαντες κ τραγουδια… κ ξαφνικα εβγαινε ο ηλιος με μισο μπουκαλι καβα :drunk:…
κ μετα υπνο ως τις 5 το απογευμα…

τι κομματαρες εχω βρει εκεινες τις ωρες…:metal:

Αir guitar και να κανω οτι ειμαι εγω που το παιζει on stage.

Α και επισης ο κυβος του ρουμπικ ειναι πολυ καλη ασχολια.

Επισης με πολλα που λεει ο νεκρο παραπνω.

απλα φανταζομαι τιπους (τυχεες φατσες) π παιζουν τα τραγουδια π ακουω o stage να χτυπιουντε.
Συνιθισμενη η χρηση air guitar οταν ειμαι στον υπολογιστη με τα ακουστικα και βαριεμε να σταματαω το τραγουδι και να πηγενω να παρω την αληθινη:p

Βooklet,αραγμα με παρεα και βιβλιο…Το καθενα εχει τις χαρες του.:smiley:

pc, internet, και πολύ Online gaming!! :smiley:

Μου αρέσει να βγαινω βόλτες όταν ακούω μουσική.